Не шумни, НЕНОРМАЛНИ СЪСЕДИ!

  • 7 180
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 876
Ако познавате собственика, му се оплачете всички съседи. Да говори с наемателите си, и евентуално да ги махне, за да не си създава проблеми с вас.

# 16
  • Мнения: 25 741
Да, то така лесно се вади централен бушон.
Много не умен съвет.

А данъците на наемодателя, каква връзка имат със шума?

За бушона може да сте права, ще редактирам поста.

За НАП - доколкото съм запозната, ако се окаже, че собственикът е укривал данъци, започва цялостна ревизия на неговите доходи, като може да се стигне и до прокуратурата, ако укритата сума надвишава 3,000 лв. Може проблемните наематели да се изнесат, ако не желаят да се забъркват допълнително в такива процедури като да бъдат викани за свидетели по съдилища/или просто да бъдат изгонени от собственика. Rolling Eyes
И пак не разбирам. Ако наемодателя си плаща данъците, какво това ще спомогне наемателите да спрат да вдигат шум.
Гледането в чуждата паничка не е здравословно, запишете си го някъде.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 130
Хич не е до това да гледат чуждата паница, а да се предприемат всякакви мерки за отстраняването на шумните наематели, а собственикът да започне да се съобразява с живущите във входа, т.е. да държи изкъсо своите наематели и да не превръща входа в зоопарк.
 

# 18
  • Мнения: 29 342
Айде сега, собственикът ще ги държи изкъсо!!! Да не е пъдар нещо? Той отдава имот под наем, те го наемат и става техен дом. Все едно на вас строителят или предишният собственик да дойде да ви търси сметка за музика или тропане... Да, собствеността е на наемодателя, но той не отговаря за поведението на живущите. Като имате проблеми с тях, говорите директно.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Абе, не е съвсем така. При проблеми с наемателите първо трябва да се уведоми собственикът. Ако съм аз, ще искам да знам. После вече, при липса на съдействие, се започва по каналния ред. Ние така процедираме във входа.

# 20
  • Мнения: 29 342
Едно е да се уведоми, друго е "да ги държи изкъсо".

# 21
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Ами съседите могат само да го уведомят. А той, ако е човек на място, ще опита да направи нещо. Не знам защо толкова се хващате за думата. За някои хора разговор, завоалирано споменаване, че ако не се държат прилично, може да си търсят нова квартира, сигурно значи държане изкъсо. За мен думите нямат значение, а действията. Ако опита да направи нещо, грам не ми пука кой как го нарича.

# 22
  • Мнения: 29 342
Не смятам, че собственикът трябва да се държи отговорен за поведението на наемателите. Да, може да му се спомене за проблемите, той да си прецени дали да говори с тях. Ако имате проблеми с други съседи за шум, говорите директно, нали? Същото е и наемателите - имате проблем, звъните на тяхната врата. Правите им забележка или каквото там сте решили.

Хич не е до това да гледат чуждата паница, а да се предприемат всякакви мерки за отстраняването на шумните наематели, а собственикът да започне да се съобразява с живущите във входа, т.е. да държи изкъсо своите наематели и да не превръща входа в зоопарк.
 

Това изказване хич не ми прилича като да се спомене завоалирано. "Собственикът да започне да се съобразява с живущите във входа и да държи изкъсо наемателите.... "

# 23
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Ами аз не съм много съгласна. Ние собствениците държим отговорни, когато имаме проблеми и когато наемателите не съдействат.

# 24
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 079
Не смятам, че собственикът трябва да се държи отговорен за поведението на наемателите.
Ми в закона е така, собственикът е отговорен за това което става в имота. Болшинството от народа е избрало народни представители да гласуват закони и така са гласували.

# 25
  • Мнения: 25 741
Собственика да бъде уведомен за проблемите, да! Но да му пращат проверки от НАП, и заплахи с прокуратура и т.н.  много ганьовски действия.
При положение, че има и домоуправител, който трябва да се задейства...

# 26
  • София
  • Мнения: 2 130
От това, което разбирам е, че собственикът е пуснал наематели, които разрушават чужда собственост (наводненията), превръщат входа в кръчма и избягват всякакви контакти със съседите си. Е, към кого да се обърнат в този случай?
Собствениците също носят отговорност, както за своята, така и за съседската имущественост. Като ми разрушават жилището и не се предприемат мерки от наемател/собственик, що пък аз да не им викна една проверка от НАП, като са такива тарикати? Или да си застраховам жилището и застрахователят да ги гони пак по съдилища, за да си получи сумата обратно. Пък вече да се оправят оттам нататък и наематели, и собственици. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 27
  • Мнения: 15
Като пуснат гадна,мазна чалга на макс вие пък им пуснете до дупка метал или класическа музика и се изнесете от вас за час,два.

# 28
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 079
Като пуснат гадна,мазна чалга на макс вие пък им пуснете до дупка метал или класическа музика и се изнесете от вас за час,два.
Е да ама след това тук ще има още три-четири-пет теми от останалите съседи.

# 29
  • Мнения: 14
Като пуснат гадна,мазна чалга на макс вие пък им пуснете до дупка метал или класическа музика и се изнесете от вас за час,два.

Свиря им AC/DC И Metallica на електрическа китара с усилвател Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт