Порода котки подходящи за дом с малко дете

  • 1 222
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 765
Никога не се знае от малко прасенце каква свиня ще излезе Joy
С тази нагласа не сте за котка, с най-добри чувства го казвам!

Но.. ако искате да се избавите от материализма, чистотата и спокойствието... непременно си вземете котка Simple Smile

# 16
  • Мнения: 745
Една от голите котки, поне няма да има налепени косми навсякъде, хихи.. Майтапя се, никакво животно най-добре не взимайте, че си е немалък ангажимент.

# 17
  • Мнения: 8 805
Came lita
Порода Ragdoll, отговаря на вашето описание. Имат най-висок праг на търпимост, буквално децата си ги мачкат. Не са агресивни. Интелигентни са като цяло породата. Със сини очи. Има много разцветки. Мека козина.
Гледала съм и обикновени улични котки, права си, че разликите са големи.

# 18
  • Мнения: 263
Британска късокосместа, прекрасна, спокойна, не прави бели с изключение на това че си точи ноктите в дивана. Драскалка и други специализирани за целта пособия не признава. Но не е гальовна ама никак, освен ако самата тя не поиска. Никакъв шанс да я мачкаш и галиш или да спи върху теб. Спи в краката ми, където съм аз там е и тя ,но не обича физическия контакт, освен когато е по нейна инициатива. Това е за не повече от 10 Мин на ден. За мен е най прекрасното същество на света.

# 19
  • Мнения: 10 805
Котаракът ми е уличен, прибран като бебе. Сега е 7 години и е много културен, тих, спокоен, не прави бели, но не и не обича да се гушка и милва, само ако поиска сам той. Бяга от детето, никога не е посегнал. НО като беше малък беше фурия, скачаше, тичаше, лудееше, хапеше, абсолютно диване. Не мисля, че е добра идея да се взима малко коте с малко дете. Ще луднете просто.

# 20
  • Мнения: 192
Здравей. Напротив на мненията ви има породи кучета и котки, коита мразят децата и тяхното прекалено бърникане.
Моя британец от малък също ми лягаше на краката. Смея да кажа че го възпитах и сега спи до мен. Малко насила са целувките.
Подходящи според мен са спокойните породи мейн кун са номер едно, бирманска, регдол, британска. Но ако не я гушкат.
Хаванска и екзотична късокосместа прибавям също.
Ако пък осиновиш от някой приют или от улицата и изчистиш ще си върха.

Последна редакция: пт, 19 яну 2024, 01:45 от LaLeone

# 21
  • Мнения: 8 805
Нашият Ragdoll (мъжки) е много внимателен. Като му давам храна, и да е гладен, не се нахвърля веднага, яде чисто, не посяга с лапите изобщо към храна.  Като иска да излезе навън, измяуква веднъж и чака пред балконската врата, отварям, излиза, след това измяуква отвън и се прибира, няма да драска. Имаме щори, дори не си позволява да си играе с въженцата им, аз мислех, че щорите ще заминат веднага, като прегризе силиконите, но не го е направил, вече година.  Обича да гледа през прозореца, стои с часове, особено, ако има птици навън на дървото. 
Тоалетната - той си дойде научен, с всякакви пясъци се справя. Влиза по много пъти на ден да си 'проверява' как е вътре и добре ли е заровено.
Има си  драскалка и си знае мястото, чувства си я като негова територия. Когато спим, не идва да спи при нас, позволява си да легне да се потъркаля на спалнята, само,  когато няма хора, и после слиза.
На почивка ходихме, една приятелка го хранеше по 1 път на ден и му чистеше тоалетната, е, той се е крил от нея, но пък се справи сам-господар на къщата.
До сега не е бутал някакъв съд от кухнята, или да е разливал нещо.  Само едно лошо нещо прави, качва се на челото на спалнята, еко кожа. Но го покривам и него с чаршаф, има ефект. Даже кожени футьойли имаме, не са изгризани, не си точи ноктите там, но скача по тях и има малко леки вдлъбнатинки от нокти (без драскотини и дупчици), но още стават за употреба, дори гости на тях седят.

Играчки му купуваме, но само 1-2 дни са му интересни. После му омръзват не иска да скача си прави труда да ги гони. Има си едно бясно тичане от край до край през няколко стаи, обича да се катери,  на драскалката 148 см с един скок може да се качи или два, и после се качва и по шкафове, там намира спокойствие от пипане.
Виждала съм снимки във ФБ, бебе, легнало на регдола.  Деца, не закачат, най-много да искат да ги подушат. Някои съм виждала, пазят бебета, влизат им в леглото и лягат до бебето.

# 22
  • Мнения: 58
Породата е един фактор, но котките се различават по нрав една от друга, независимо каква порода са. Гледам съм десетки котки през годините, всичките непородисти. Ако се гледат спокойно, и те стават спокойни. Та трябва търпение, разбиране и любов, и животното се приспособява.

"Дивите" котки, за които пишат хората тук, са просто възрастни външни котки, които някой е взел насила и ги е накарал да се чувстват като затворници. Имал съм досег с една такава - още от началото драпаше яростно да излезе. Но тя беше мъжка некастрирана възрастна котка, която не е живяла вътре никога.

Котките се различават една от друга по нрав, особено ако се вземат като възрастни. Не се знае какво им се е случило и кой ги е наплашил. Но въпреки че някои са по-нервни от други, в крайна сметка свикват. Някои никога не стават ОК с това да се взимат и мачкат, но ако се уважи това, няма ей така да тръгнат да съскат и да ви нападат.

Пердетата и прочие е нормално да се съсипят. Ако това Ви е най-важното, не взимайте котка. Котките са игриви и нямат понятие, че това голямо висящо платнено нещо трябва да се запази здраво.

Не взимайте котка само за детето си. Най-добре е всички в къщата да искат котката - особено родителите.

Тя ще стане част от семейството Ви. Ще трябва да се грижите за нея, когато е болна - да я водите по ветеринари, да давате пари за тестове, прегледи и лекарства. Тя ще остарее преди Вас и трябва да сте подготвени, че ще имате старо и нуждаещо се от грижи живо същество в дома си.

Бих Ви посъветвал да не взимате породисти котки, защото е пълно с непородисти котки, търсещи си дом. Вземете си някое такова на 2-3 месеца и го отгледайте с любов. Няма смисъл да допринасяте за съществуването на развъдниците и подобни бизнеси.

Също, породистите котки (и кучета) са по-податливи на поведенчески и здравословни проблеми, тъй като хората ги селектират главно за външни характеристики (как изглеждат). Непородистите (бездомни, улични и т.н.) са най-"нормални" в това отношение.

# 23
  • Мнения: 116
    Ние имаме британска късокосместа. Взехме я за подарък на сина ни когато беше на 7. Какво да ви кажа, те са най-добри приятели в момента! Вече 2 години го гледаме до сега не е направил една беля, не е пуснал нокти на никой, супер послушен и добър котарак! Не обича много да го гушкат, но и не реагира остро или нападателно когато се случва. Ние се спряхме на тази порода, защото бяхме питали и разпитвали като вас и се оказа, че сред нашите познати това е породата котка, която най-добре съжителства с деца. Не знам обаче на колко години е вашето, защото моя син искаше котка откакто беше на 4 и ние умишлено изчакахме, защото виждах как "обича" дворните котки( като  всяко малко дете ги пипаше  прекалено много а това за животното си е чист тормоз). Така, че и това е от значение за да се напаснат  нещата.

    # 24
    • Мнения: 8 805
    И нашият регдол не пуска нокти, ако му е неприятно, изважда лапата, сякаш да ни побутне само, да ни 'каже', че не иска така.

    # 25
    • Мнения: 26
    Определено вашата порода е шотландска правоуха. Аз също търсех подобни характеристики и котето си отговоря, вече е на 7 месеца и е чуден.

    # 26
    • До хладилника, който обичам
    • Мнения: 22 825
    Няма да препоръчвам порода, защото много искам да питам, защо не научите детето си да не тормози котката и да играе с нея уважително и внимателно - това значително ще намали риска да бъде надрано и уплашено.
    Гледала съм всякакви котки, и трите ми деца са израснали с котки - винаги съм учила децата да не тормозят котките, да не играят грубо с тях, да уважават животното и да не правят неща, които са му видимо неприятни. Животните са приятели, не играчки. Като започне така да мисли човек, помага много за мирно съжителство.

    Общи условия

    Активация на акаунт