Двойна фамилия на дете - Англия

  • 2 215
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 892
Щом искате да има "ваше" име в името на детето ви, просто го кръстете на вас, в смисъл първото му име да е като вашето. Всичко останало ми се вижда сложно, а ще е за цял живот.

# 16
  • Мнения: 1 249
защото харесвам много моята фамилия, единствено дете съм и тя ще се загуби след мен. От тази гледна точна обмислям вариянта с 2 фамилии - моята и на мъжа ми, защото той не би се съгласил бебето да е само с моята фамилия.

Ако мислите рационално, желанието ви покрива само някакви ваши представи за родова идентичност, но реалността е, че това е само негатив. Сещам се за Антоанета Пепе, която казваше, че като и видят фамилията Пепелджийска май беше, да не търся сега, дори не са и се обаждали за работа в чужбина, вие две ще сложите. Затова е започнала да се представя по този начин.

# 17
  • Мнения: 8 892
О, пропуснала съм, че авторката си харесва точно фамилията. Реших, че държи на нейно име в името на детето ѝ.

# 18
  • Англия
  • Мнения: 36
Точно за това пиша тук, за да проуча различните гледните точки, които да ми помогнат да погледна от различни ъгли преди да се вземе такова решение. Очаквах, че може би тук ще срещна подобни казуси, но за сега удрям на камък. Нищо не съм решила окончателно. Като цяло колебанията са ми, когато един ден моето бебче е мъж, който ще трябва да предава фамилия и в този случай нещата май ще се усложнят доста, ако е с двойна. Но така харесвам моята....

# 19
  • Мнения: 960
А да сложите Вашата в мъжки вариант като второ или трето име на детето?

За мен е разумен компромис, но тогава
ще се чува най-често като го мидълнеймвате, а от опит - това е при беля🤣

# 20
  • Англия
  • Мнения: 36
А да сложите Вашата в мъжки вариант като второ или трето име на детето?

За мен е разумен компромис, но тогава
ще се чува най-често като го мидълнеймвате, а от опит - това е при беля🤣

Middle name ще е бащиното име.

# 21
  • Мнения: 12 770
Ти самата прие ли фамилното име на мъжа ти, с тире ли си или как?

# 22
  • Мнения: 960
А да сложите Вашата в мъжки вариант като второ или трето име на детето?

За мен е разумен компромис, но тогава
ще се чува най-често като го мидълнеймвате, а от опит - това е при беля🤣

Middle name ще е бащиното име.

E, какво пречи да има 2-ро middle name. Племенницата ми е така, няма проблем с българските документи

# 23
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
С вашият казус имах колега англичанин и още при сключването на брака той беше приел фамилията на жена си, а от там и децата:)

Фамилията на бащата ще е след вашата и в един момент вашата ще отпадне според мен при употребата на името, ще съществува само на хартия, а синът ви след време може да реши да я махне или остави според ситуацията.

# 24
  • Англия
  • Мнения: 36
Ти самата прие ли фамилното име на мъжа ти, с тире ли си или как?


Uncommon не, не съм приела фамилията на мъжа ми - останах си само с моята.

*rainbow* Не знаех, че може двойно средно(бащино име). Ако не е проблем как по точно са формирани имената на племеницата ти? С наставки ли са имената или?

Илейн Simple Smile повдигала съм шеговито въпросът преди - мъжът ми да приеме моята фамилия - и дума да не става:grinn: Благодаря за останалата част от коментара - точно това търся смислени доводи 'за' или 'против', а твоят беше много полезен!

Последна редакция: вт, 16 яну 2024, 16:42 от Mrs Lestrange

# 25
  • Мнения: 960
Ти самата прие ли фамилното име на мъжа ти, с тире ли си или как?


Uncommon не, не съм приела фамилията на мъжа ми - останах си само с моята.

*rainbow* Не знаех, че може двойно средно(бащино име). Ако не е проблем как по точно са формирани имената на племеницата ти? С наставки ли са имената или?

Илейн Simple Smile повдигала съм шеговито въпросът преди - мъжът ми да приеме моята фамилия - и дума да не става:grinn: Благодаря за останалата част от коментара - точно това търся смислени доводи 'за' или 'против', а твоят беше много полезен!

Племенницата ми е с три първи женски имена, за да е като баща си и брат си. Двете втори имена са на двете баби без ова, слава богу, че се произнасят лесно и на български, и на английски. Единствено сестра ми се цепи “само” с три имена, като прие фамилното на зет ми островитянин🤣

# 26
  • Англия
  • Мнения: 36
Ти самата прие ли фамилното име на мъжа ти, с тире ли си или как?


Uncommon не, не съм приела фамилията на мъжа ми - останах си само с моята.

*rainbow* Не знаех, че може двойно средно(бащино име). Ако не е проблем как по точно са формирани имената на племеницата ти? С наставки ли са имената или?

Илейн Simple Smile повдигала съм шеговито въпросът преди - мъжът ми да приеме моята фамилия - и дума да не става:grinn: Благодаря за останалата част от коментара - точно това търся смислени доводи 'за' или 'против', а твоят беше много полезен!


Племенницата ми е с три първи женски имена, за да е като баща си и брат си. Двете втори имена са на двете баби без ова, слава богу, че се произнасят лесно и на български, и на английски. Единствено сестра ми се цепи “само” с три имена, като прие фамилното на зет ми островитянин🤣


Интересен баща с 3 първи женски имена...

# 27
  • Мнения: 960
Ти самата прие ли фамилното име на мъжа ти, с тире ли си или как?


Uncommon не, не съм приела фамилията на мъжа ми - останах си само с моята.

*rainbow* Не знаех, че може двойно средно(бащино име). Ако не е проблем как по точно са формирани имената на племеницата ти? С наставки ли са имената или?

Илейн Simple Smile повдигала съм шеговито въпросът преди - мъжът ми да приеме моята фамилия - и дума да не става:grinn: Благодаря за останалата част от коментара - точно това търся смислени доводи 'за' или 'против', а твоят беше много полезен!


Племенницата ми е с три първи женски имена, за да е като баща си и брат си. Двете втори имена са на двете баби без ова, слава богу, че се произнасят лесно и на български, и на английски. Единствено сестра ми се цепи “само” с три имена, като прие фамилното на зет ми островитянин🤣


Интересен баща с 3 първи женски имена...

Явно така е прозвучало 🤣🤣🤣 Зет ми и синът му са с едно първо, две втори и фамилия. Май им е традиция в семейството. Например Джон Луи Джеймс Смит
Представя се като Джон Смит, но като го мидълнеймват е Джон Луи Джеймс, пак ли си дал сладолед на дъщеря си 🤣

За това написах, че решението племенницата ми да е с три “първи” имена е да не се различава от баща си и брат си. Нещо като Виктория Мари Елена Смит

# 28
  • Наблизо
  • Мнения: 6 085
За мен не е странно,но щом ще е момченце-проверете как стоят нещата със слагане на мъжкият вариант на вашата фамилия.
Аз също раждах в чужбина.Исках моето дете да носи и моята фамилия,но за да я омъжествя,трябваше да минаваме през съда и да доказвам,че в моята страна е такъв обичаят.И..не го направихме.
Сз иначе съм с тире-моята и тази на мъжа ми.

# 29
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Само си усложнявате живота. Това дете момче с двойна фамилия, ще му писне някой ден, дори няма нужда deed pool да прави. Просто ще си махне едната фамилия.
Направи живота на детето лесен и да не се налага винаги да си спелува името….

Общи условия

Активация на акаунт