Да спра ли да кърмя

  • 1 681
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте, имам бебе на 1 месец, което е само на кърма. Всичко е страхотно, нямам никакъв проблем с кърменето. Но отскоро усещам, че не се храня достатъчно пълноценно и не приемам достатъчно протеин и се замислих дали бебето си набавя нужните вещества. Според вас да продължавам ли с кърменето или да дохранвам, или да премина на адаптирано мляко.

# 1
  • Мнения: 723
Май си търсите причина да не кърмите. След като усещаш защо не промениш храненето си вместо да променяш това на бебето?

# 2
  • Мнения: 408
Ако наистина нямаш други проблеми с кърменето, по-добре не се отказвай! Не приемай съвсем буквално статиите, че каквото яде майката, това и бебето. Да, важно е да се храним балансирано и здравословно докато кърмим, но довери ми се природата си знае работата.

Кърменето е много, много повече от просто хранене за бебето. То успокоява, то укрепва връзката между майка и дете. То подобрява значително имунната система на твоето дете. Да имаш възможност да кърмиш е благословия. Приеми я и направи най-доброто за детето си, в крайна сметка са само няколко месеца. Обикновено майките кърмят около година. За мен кърменето беше трудно, не ми се случи естествено, но не се отказах. След като потръгна, разбрах, че кърменето е "супер сила". 

С този си пост не упреквам тези, които не могат да кърмят. Има редица медицински причини. Има и дами, които просто не желаят - така са преценили, вероятно за тях е най-добре. Да, нахраненото бебе е най-добре, но ако просто се страхувате, че не храните бебето си адекватно, бих искала да ви успокоя, бих се радвала да ви насърча.  Свържете се с консултант по кърмене по телефона. Ще ви обяснят най-подробно без да ви осъждат.
Късмет!

# 3
  • Мнения: 5 275
Щом кърменето ви няма проблеми, защо се питате дали да спрете? Щом бебето се храни, пълни памперса и наддава, значи всичко е наред. Не го мислете толкова.

# 4
  • Мнения: 1 786
Спри да кърмиш! Много по-полезно е да тъпчеш бебето с дехидрогенирано краве мляко, глюкозо-фруктозен сироп и всякакви изкуствени добавки Joy

# 5
  • Мнения: 122
По-лесно и по-смислено е да се кърми, независимо как се храни майката, стига да не приема медикаменти и алкохол.

# 6
  • Мнения: 8 806
Продължавай да кърмиш.
И гледай и ти да се храниш.

Последна редакция: чт, 11 яну 2024, 10:06 от Pepina_n3

# 7
  • Мнения: X
На диета ли си?

# 8
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Организмът ви е нещо като депо на всичко нужно за бебето. Ако нямате дефицит на някакви вещества, те си се включват в кърмата и бебето си ги набавя, докато ги има. Когато депото се "изпразни", тогава не се включват в кърмата и бебето няма да ги получава. Докато в депото има, всичко е наред, след това ще започне да "страда" първо вашият организъм, което първо проличаваот коса, нокти, кожа и зъби. Ако не ядете месо отскоро, може да ги замените с подходящи семена, бобови пр. Има и хранителни добавки разни, които включват незаменимите аминокиселини, идващи от месото. За останалите тялото ви знае как да си ги произведе от каквото му давате, стига да не страдате от системно недохранване. Ако лишаването от протеини е отскоро, то няма веднага да се отрази на вас и бебето, по-скоро след някакъв период.

# 9
  • Мнения: 12 780
Бебето си получава нужните вещества. Помисли ти да се дохранваш с подходящи храни. Не лишавай детенцето си от най-доброто хранене, дадено от природата, а и най-лесно за приготвяне. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 41
Благодаря, момичета.
Не съм на диета, просто нямам засилен апетит, може би се дължи на хормони. Но не мисля да спра да кърмя, просто се притеснявах, че не си набавя нужните вещества. Чудя се дали мога да включа някакви витамини, ще се консултирам с личната.

# 11
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Има подходящи за кърмачки на pregnacare, които увеличават и апетита.

# 12
  • Мнения: 41
hala_penka Ще ги проверя, благодаря ти

# 13
  • Мнения: 1 252
А готовавите сухи млека не са по-полезни. Жени са кърмили във война, глад.....ако толкова са ти големи съмненията направи изследване на кърмата, макар, че за мен това не е нужно.

# 14
  • Мнения: 6 876
Кърми и не си създавай проблеми там, където ги няма.

Общи условия

Активация на акаунт