За фитнес

  • 1 060
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Наскоро почнах фитнес,да ви попитам ще постигна ли мускулен растеж ако тренирам за време?
Примерно правя упражнение за бицепс и работя 2 минути и 10 секунди почивам

# 1
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
За 2мин няма да постигнеш растеж, освен това зависи как се храниш.

# 2
  • Мнения: 25 623
По-добре попитай в тази тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1196595

# 3
  • Мнения: 9
За 2мин няма да постигнеш растеж, освен това зависи как се храниш.
Попринцип не ям много храни:мазни,сладко,снаксове,месо(само телешко ям)и пия само вода.И имам предвид 3 серии по 2 минути.

# 4
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Протеини ти трябват и фитнес с тежести.

# 5
  • Мнения: 9
Протеини ти трябват и фитнес с тежести.
Не искам да пия протеини и тренирам с тежести.

# 6
  • Мнения: 785
Тренира се до отказ или близо до отказ. Под това се подразбира да правиш колкото можеш повторения с правилна форма на изпълнение, при невъзможност за правилно изпълнение прекратяваш серията. Тежестите като натоварване е добре да ти позволяват да стигнеш до отказ между 10то и 12то повторение. Ако са ти леки и нямаш достъп до по-тежки, тогава прави колкото можеш повторения (по 3 - 4 серии). Втория вариант не е много оптимален обаче, защото ще дойде момент, в който наистина ще трябва да правиш повторения по 1 - 2 минути на серия и пак няма да си стигнал до отказ. Затова трябва прогресивно увеличаване на тежестите.

# 7
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Протеини ти трябват и фитнес с тежести.
Не искам да пия протеини и тренирам с тежести.
Така ще се сдобиеш с нормална фигура, но няма да е като по списанията.

# 8
  • Мнения: 9
Тренира се до отказ или близо до отказ. Под това се подразбира да правиш колкото можеш повторения с правилна форма на изпълнение, при невъзможност за правилно изпълнение прекратяваш серията. Тежестите като натоварване е добре да ти позволяват да стигнеш до отказ между 10то и 12то повторение. Ако са ти леки и нямаш достъп до по-тежки, тогава прави колкото можеш повторения (по 3 - 4 серии). Втория вариант не е много оптимален обаче, защото ще дойде момент, в който наистина ще трябва да правиш повторения по 1 - 2 минути на серия и пак няма да си стигнал до отказ. Затова трябва прогресивно увеличаване на тежестите.
Добре,благодаря ви.

# 9
  • Мнения: 9
Попитах,благодаря.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 884
Здравейте, някой има ли информация за тренировките, които провежда Стратимир от Игри на волята ?
Знаете ли колко струват, къде ги провежда  и дали си заслужават?

# 11
  • Мнения: 1 546
Не искам да пия протеини и тренирам с тежести.

Не е нужно да пиете протеини, а да си набавяте достатъчно количество с храната 😊 - около 2 г на кг телесно тегло. Необходимо е да получите малко основни познания за храните - не е сложно, тук много хора могат да помогнат.
За тежестите - за да постигнете мускулен растеж, трябват тренировки със съпротивление - тежести, ластици. Как ще тренирате бицепс без тежести?
Тренировките с време са ми любими.
Съотношението работа:почивка обаче е много важно. 2-минутни серии и 10 сек. почивки са невъзможна работа. Не знам как ще работите бицепс 2 минути и как ще починат мускулите за 10 сек.
Мисля, че и тук Ви е необходима основна информация и добра начална програма 😊

# 12
  • Мнения: 9
Не искам да пия протеини и тренирам с тежести.

Не е нужно да пиете протеини, а да си набавяте достатъчно количество с храната 😊 - около 2 г на кг телесно тегло. Необходимо е да получите малко основни познания за храните - не е сложно, тук много хора могат да помогнат.
За тежестите - за да постигнете мускулен растеж, трябват тренировки със съпротивление - тежести, ластици. Как ще тренирате бицепс без тежести?
Тренировките с време са ми любими.
Съотношението работа:почивка обаче е много важно. 2-минутни серии и 10 сек. почивки са невъзможна работа. Не знам как ще работите бицепс 2 минути и как ще починат мускулите за 10 сек.
Мисля, че и тук Ви е необходима основна информация и добра начална програма 😊
Аз тренирам с тежести,но все още нямам тренировъчна програма и съм и нов.Но мисля да тренирам през ден цяло тяло-примерно-понеделник,сряда,петък и неделя.Все още незнам дали да тренирам под време или не и колко почивка между сериите.Ако може някъв съвет.

# 13
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Гледай филмчета в ютюб, цели програми има.

# 14
  • Мнения: 25 623
Стана ми любопитно – в коя „учебна компания“ карат учащите се да спамят безобразно?
По-смело, направете им черен ПР, защото си го заслужават.

Общи условия

Активация на акаунт