Любители на котки - Тема 191

  • 20 665
  • 772
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 984
Дори не е въпрос, по-скоро споделяне.
С Тери си имаме ритуално гушкане с история. Първата нощ у дома, тя прекара върху мен - месеше ме и мъркаше, чак си завираше нослето в ухото ми, за да не подмина огромното й старание. От тогава всяка сутрин, усети ли, че се разбуждам, тя ляга върху гърдите ми, търка бузки в мен, допира носле към лицето ми и естествено мърка. Ако през деня съм в къщи и ме види легнала, ритуалът се повтаря.

Днес при рутинното гушкане си допря челото в брадичката ми и запонаха да изтичат електрически импулси (който е правил йонофореза на зъб, знае усещането - бързо мигновено пробождане). Повтори се многократно. Отместих се от челцето й. Допрях се до нослето - отново протече ток - този път разтърси и нея. След това тя се отмести и легна до мен.

И понеже нямам опит се чудя - това маркиране ли беше, своене ли, някакъв обмен на енергии или просто както при обличане на блуза от синтетика - различни електрически заряди (ако е лежала върху дреха от изкуствена материя)? Никога - вече повече от 2 г., такова протичане на ток не се е случвало.  Не, че и между хора не протича ток (но съм отдавала това на облеклото, а днес с котето аз бях с памучна дреха, Тера в редовия си кожен костюм???)

# 46
  • София
  • Мнения: 3 479
О, Алечка! Стискаме палци и лапички да не се повтарят пристъпите повече на хубавеца Лио!

За ароматизаторите- използвам тези с потопени пръчици- не мисля, че са по- вредни от парфюмите ни (виж дифузерите са друга работа, но аз съм ги изхвърлила още когато прибрахме Блеки). Държа ги на (уж) безопасно място извън обсега на кот, но се оказа, че за него няма невъзможни неща.

Последна редакция: чт, 11 яну 2024, 22:39 от AnyHr

# 47
  • Мнения: 631
Шарлот, случайно  да имате подово отопление?

# 48
  • Мнения: 765
Нали знаете защо котките лекуват? Когато имаме болно място, то обикновено е по-топло от останалата част на тялото (по-кръвоснабдено е, за да може да се пребори инфекцията или каквото е там). Котките са като радар за топлината Simple Smile Те търсят топлина и като усетят такова болно място, лягат върху него и допълнително го затоплят, с което ускоряват лечението.
Освен това отнемат статичното електричество, което също е полезно.

# 49
  • Мнения: 15 316
Ани, стискам палци Блеко бързичко да се възстанови и да няма никакви поражения от ароматизираната случка. Wink Всичко ще е наред. Flowers Four Leaf Clover

Алечка, и аз стискам силно палци Лио да няма повече пристъпи и да е добре. Ще бъде. Flowers Four Leaf Clover

На болните котенца в темата пожелавам бързо да се оправят, да са живички, здравички, жизнени и игриви.

А, някакви новини има ли за болното котенце с разстройството?! Ох, дано да е по добре. Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: пт, 12 яну 2024, 05:55 от Джаста Праста

# 50
  • Мнения: 3 771
Извинявам се, коя беше предпочетената закрита тоалетна? Смятам да пробваме една.

# 51
# 52
  • Мнения: 5 121
Данък от нас с един радващ  се на зимното слънце Сина

# 53
  • Мнения: 6 714
Алечка, и при котката на майка ми нямаше ефект от намаляването на дозата. Тя дава по 1 таблетка 10 дни в месеца, после почивка. Питах я какво са изписали, не знаеше името на медикамента.

# 54
  • Мнения: 8 805
Хубаво ли е да се дават гранули от  различни видове (и марки), в момента имам 3 различни, или котките обичат еднообразието, да ги давам един по един пакетите?

Последна редакция: пт, 12 яну 2024, 23:38 от Pepina_n3

# 55
  • Мнения: 192
Привет. Годината започва лошо....
Съжалявам за котенцето и ароматизатора. Той ако е на принципа на етерични масла трябва да забравите за него изцяло защото те са токсични и водят до натравяне, гърчове и смърт. Да пази Бог. Аз ги мразя откакто развалих един сони ериксон с него, беше ми в чантата и екрана си замина. Наскора открих нов вид ароматизиране от ютюб някакви гранули сол, отгоре омекотител, в него забодени горяни канелени пръчки.
Аз заключих всички препарати. Михаел има навика да отваря врати. Имаме дървени легла и как успява сам с лапите ги отваря 4-5 см и се шмугва. Също така обича да души перилните.
Потребителката която е усетила ток. Не ви ли е известно че котките и тяхната козина продуцират ток? Имам възглавница със снимка на Мишо и на тъмно ако го сложа върху нея и минавам с пръсти, виждам тока, чак свети. Пробвайте да галите кот на тъмно.
Бухльо е много красив.
Ау....каква красота е този Блеки!
Каква порода е? С какво го храните? Изглежда фантастично. Има котки дори улични изглеждат като че ли ядат скъпа храна. Моя пък изглежда като уличен, винаги кльощав. Искам да изглежда дебел като истински британец.
И аз съм му давала като малък Анимонда. Това е единствената храна която когато миришех ми се дояждаше и на мен. Joy
Препоръчайте ми прахосмукачка, със без кабел или нещо като щикен за косми. Мм вече изнемогва. Всичките ми дрехи са с британски косми а и неговите. В пералнята не падат всичките. След всяка чистя с микрофибърна гъба.
Малко и от мен, стари снимки. Леля му го правеше пухчо като купуваше по един чувал паучове зелената серия на Кауфланд (сега ги развалиха и не миришат добре), добавки, витамини


Извинявам се, стана дълъг пост.

# 56
  • Мнения: 14 303
Пепина, зависи от котките. На майка едната прахосмукачка всичко яде. Имам чувството,  че и камъчета да и сипе в паничката ще ги засмуче... Външният ми Мишо и той така.  Моят  гном не е така, а Бела беше направо капризна.

Ето я въпросната пухла на мама - Нанси.



Пък това е Мишо. Тука не му личи, но е слаб като хармоника, но пък с корем като на бременна котка 😆 Добре гледан е и обгрижен, ама си ходи на чорчик 😆 И е много,  много нахален.



Тази сутрин постигнах невероятно чудо - размърках Лио 🥰😆 Тая котка не е на център. Не трябвало, като на нормална котка, да галиш и да чешеш гушка. Хващаш тая огромна глава и месиш се едно е питка 😆 Ако можеш с крак да чешеш, навместо с ръка - почва веднага да мърка.  Аз се чудя защо толкова време моите ласки са пренебрегвани, пък мъжът ми го прави дармадан и тоя се размазва...Даже забележки му правя, че е прекалено груб. Пък то котка -мазохист.... 😆😆😆

# 57
  • Мнения: 2 986
Добре дошла на Суза, много е сладка. И тя като моята гледам обича да се катери по врати.
Бързо оздравяване на всички пострадали!
Скрит текст:
Да ви питам, изглежда ли ви напълняла? Водихме я за обезпаразитяване и доктора каза, че е наддала, измери я 4 кг., а трябвало да е около 3,5 кг. защото била с такава по-финна структура и сега е на диета. Намалихме малко дажбата и е доста недоволна, ама какво да се прави, щом е за нейното здраве. Иначе тя почивните дни по празниците яко се размаза, постоянно с човеци вкъщи, то глезене, то гушкане, то хапване.
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 12 яну 2024, 11:05 от MianaNia

# 58
  • Мнения: 2 024
Оф, ще се гръмна вече. Изминаха 2 месеца от кастрацията на Майкъл и е пишкал само 2 пъти ня плочките. От 3-4 дни ОТНОВО всеки ден ми прави бели. Тоалетната му е чиста, нахранен и напоен, нагушкан, наигран. Не знам вече какво да правя и какво да слагам, но тотално изпуших от нерви. Sad Това неговото вече си е чиста мърлящина, честно. Вмириса се пак цялата баня.

# 59
  • Мнения: 10 601
А, някакви новини има ли за болното котенце с разстройството?! Ох, дано да е по добре. Flowers Four Leaf Clover
За съжаление, котето на Каролайн, което залиташе, почина... Pensive

Блеко - ароматизатор, а моята Янира същата сутрин бутна спрея с ензимния препарат и го пукна. Бързо ѝ попих лапите с тоалетна хартия. Не е имало прояви на натравяне. Човек да не оставя нищо никъде за секунди... Пък те нарочно бутат, за да видят как ще издрънчи.

Общи условия

Активация на акаунт