Естествено раждане - въпроси от първескини

  • 2 033
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Напъните идват основно от контракциите на матката. Матката е най-мощният мускул в тялото и се справя чудесно с раждането. Това, което наричат напъни, е усещането, сякаш Ви се ходи до тоалетна, защото бебето натиска същите тъкани и нерви. Напъвате се, като в тоалетната, и с това помагате на матката. По-удобно е да се напъвате, ако седите или сте клекнала. Така и тазът е в позиция бебето да излезе по-лесно. Някои акушерки не го обясняват и родилките се притесняват да не се “изложат”. Няма излагане, напъвате, бебето излиза. Те ще Ви дават акъл дишайте, не дишайте, съвсем накрая, когато излиза бебето, е по-добре да издишате, или да извикате, така разкъсванията са по-малко.
Ако си искате нормално, и няма други противопоказания, раждате си нормално. Залежаването от последните месеци няма да попречи.

# 16
  • Мнения: 5
Здравейте.Нова съм тук.Бременна съм в 17та г.с.И въпреки ,че е още много рано.Силно ме тревожи първото ми раждане.А след като  имам много здрава имунна система и никога не съм боледувала и приемана в болница от както съм се родила та до сега.Имам страх от болници.
Повечето мнения на познати и непознати по форумите, които чета са ,че естественото раждане е най-доброто.Е за сега съм се насочила натам.Какво мислите за епидуралната упойка. Помага ли?

# 17
  • Мнения: 492
Здравейте.Нова съм тук.Бременна съм в 17та г.с.И въпреки ,че е още много рано.Силно ме тревожи първото ми раждане.А след като  имам много здрава имунна система и никога не съм боледувала и приемана в болница от както съм се родила та до сега.Имам страх от болници.
Повечето мнения на познати и непознати по форумите, които чета са ,че естественото раждане е най-доброто.Е за сега съм се насочила натам.Какво мислите за епидуралната упойка. Помага ли?
Помага ли?  .. Ами помага да не можеш да напъваш , контракциите се усещат, но по- леко. Бях с упойка, защото още на първия час , една олигофренка, учаща се върху мен , ми пусна системата за предизвикване на раждането , много бързо да тече. Бях с разкритие 3 😕 и никак не ми се раждаше. Накрая извадиха детето с вакуум ..

# 18
  • София
  • Мнения: 867
Аз от епидуралната видях само тест-дозата. Поисках си я, но докато се организират да ми сложат и бях с 8-9 см разкритие и реално не беше много редно да ме упояват. Факт, след нея усещах напъните, но болката от контракциите я нямаше. Също така не ме е боляло толкова и преди самата упойка, но някак все пак ми беше по-леко с нея.

# 19
  • Мнения: 8 873
Има и други упойки, не е задължително да са епидурални (в случай, че някой се притеснява), обсъдете тези неща с лекаря си.

Общи условия

Активация на акаунт