? Въпроси всякакви ? (2024 г.)

  • 164 746
  • 4 177
  •   4
Отговори
# 3 660
  • Бургас
  • Мнения: 2 078
Козунак с прясно мляко без лактоза има ли вероятност да не стане?
Не. Поне не заради млякото Simple Smile

# 3 661
  • Португалия
  • Мнения: 4 169
Козунак с прясно мляко без лактоза има ли вероятност да не стане?
Не. Поне не заради млякото Simple Smile
защото то- млякото си е с лактозата вътре, но дообогатено с лактазен препарат

# 3 662
  • Мнения: 37
Здравейте, автоматите в лидл за рециклиране на бутилки приемат ли смачкани пластмасови от вода? Четох на сайта и пише, че не, ама не виждам логика и ако някой е пробвал, може ли да сподели само нормални ли приема, за да знам в бъдеще как да ги съхранявам?

# 3 663
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 059
Здравейте, автоматите в лидл за рециклиране на бутилки приемат ли смачкани пластмасови от вода? Четох на сайта и пише, че не, ама не виждам логика и ако някой е пробвал, може ли да сподели само нормални ли приема, за да знам в бъдеще как да ги съхранявам?
Не взема смачкани, и също така не приема всички, примерно от боза не ги харесва.

# 3 664
  • Мнения: 3 955
Магистрала Струма отворена ли е в посока София - Перник или двупосочно е затворена за леки коли?

# 3 665
  • Мнения: 222
Здравейте, аз още се чудя дали си заслужава инвестицията в пистолет за боядисване, обясниха ми в магазина, че за латекс трябва по-голяма дюза, но защо тези на райдер от 60-80лв не ставали, а трябвало за 200лв машина... харчи ли повече боя, шумно ли е много, по-бързо ли става от валяк... на видео изглежда много лесно и има музика и не мога да преценя. Аз често сама си правя разни неща, но сега съм се амбицирала да боядисам голяма площ и с валяк доста време ще ми отнеме.

# 3 666
  • Пловдив
  • Мнения: 23 773
Здравейте, аз още се чудя дали си заслужава инвестицията в пистолет за боядисване, обясниха ми в магазина, че за латекс трябва по-голяма дюза, но защо тези на райдер от 60-80лв не ставали, а трябвало за 200лв машина... харчи ли повече боя, шумно ли е много, по-бързо ли става от валяк... на видео изглежда много лесно и има музика и не мога да преценя. Аз често сама си правя разни неща, но сега съм се амбицирала да боядисам голяма площ и с валяк доста време ще ми отнеме.
Ти наясно ли си, че това пръска ВСИЧКО наоколо?

# 3 667
  • Мнения: 41 311
И се иска опит. Неопитен човек ако задържи по-дълго и после се стича на капки.

# 3 668
  • Мнения: 10 573
Имаме пистолет за боядисване на ток Бош, пневматичен пистолет с компресор и машина за безвъздушен пистолет. С всички сме боядисвали с латекс и с лак. И с трите става, но се иска доста практика. За капките едно на ръка, ще стане на слоеве, ще се разтече, ще прозира на места... И да, трябва хубаво да покриеш всичко. С валяк мога да боядисвам и с лист А4, без да покривам нищо... Ама за пистолета не смея - на празно и на външно съм по-смвла 😁
Има си и разни джаджи за отсичане с пистолет .. иска се точно разреждане на боята, хем да минава през дюзите, хем да не е като айрян... ... Колко да в голяма тая площ? С Райдер-а също ще стане, просто са еднократни, ще сдаде багажът много бързо..

# 3 669
  • Мнения: 222
Благодаря, значи все пак няма да е райдер. А аз винаги опаковам, дори и с валяк като боядисвам. Сега съм се наканила на хола, който е голям. И ще извикам да изциклят паркета, така че ще е прзна стаята. Още го мисля де, дали да купувам пистолет. В крайна сметка спестява ли време? И явно не пести боя, щом толкова широко пръска, макар че то все по стената ако отива, добре...

# 3 670
  • Пловдив
  • Мнения: 23 773
Не мисля, че разбираш мащаба на пръскането. Боядисваш таван - абсолютно всичко друго освен тавана трябва да е плътно опаковано и облепено. Боадисваш стени - тавана трябва да е облепен, прозорците плътно облепени. Този, който боядисва трябва да е плътно покрит, с качулка, с предпазни очила, и противогаз (ок, маска за боядисване, ама по същество е едно и също).

Аз съм специалист с четката и покривам отгоре-отгоре пода и си местя найлона. С пистолета няма подобна опция. За боядисване на дребни детайли - изнасяш детайла в бояджийска палатка.

# 3 671
  • Мнения: 68 968
На мен с валяк ми е по-лесно. Боядисвала съм терасата .нищо трудно не беше, справих се.

С пръскала не успявам изобщо, пръскала съм със спрей и се разтича грозно....нямам ръка явно за пръскалата....а за пистолет изобщо и не бих си помислила дори да пробвам, знам че няма да мога.
Ти си прецени вече....

# 3 672
  • Бургас
  • Мнения: 1 245
Въпрос ли е, оплакване ли е... май и двете.
Всички ли школи по разни неща, всички ли спортни клубове тренират когато им кефне? Или само в скромния ни град Бургас са толкова несериозни?
Детето ми ходи на два спорта, а преди ходеше на уроци по нещо си. В началото четем графици, написани с големи букви, обяснява ни се, че това са дните и часовете. И в последствие се започва едно писане по групите "Тази седмица тренировките няма да са в 18:00 в събота, а в 19:00 във вторник.",
За моите тренировки: "Скъпи дами, тази неделя ще си починем. Очакваме ви в сряда в 18:00, когато ще си вземем неделната тренировка"
Е хубу де, ама аз като съм записвала детето си и себе си, съм си направила сметката за дните и часовете, в които се провеждат тренировките. Дала съм пари. А графиците се менят постоянно. Ми то няма месец, в който да сме присъствали на всички тренировки. На една госпожа и́ казах, че няма да плащам за следващия месец, защото се отказвам. И след като ме пита "защо?", отговорих, че считам за много несериозно постоянно да се сменя графика, често предния ден вечерта. Отговори ми "Ааа? Добре." Това е. Ама не е добре.

# 3 673
  • Мнения: 5 035
Мога ли да сменя педиатъра по всяко време, да не чакам юни,ако е в друг град? Знам, че ако е в същия може, но не знам за другаде пак ли може.

# 3 674
  • Мнения: 2 806
Педиатър не се сменя, защото не се избира като ЛЛ. Взимате си направление от личния или отивате на платен преглед, при който друг специалист пожелаете. Може да си вземете картона, в случай, че е даден на предишен педиатър.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт