Squid Game: The Challenge (риалити на Netflix)

  • 1 185
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 27 179
Официален сайт
https://www.netflix.com/bg/title/81615540

Уикипедия:
https://en.wikipedia.org/wiki/Squid_Game:_The_Challenge

Британско риалити на Studio Lambert и The Garden, продуцирано и излъчвано от Нетфликс.
456 претенденти за $4.56 млн. или най-голямата награда в историята на телевизията.

Това риалити е направено едно към едно спрямо оригиналния корейски сериал, който потроши всички рекорди през 2021 г.
Изтеглих го от Замунда.
Епизодите са само10. Направени в стил американски Сървайвър. Стегнато, бързо и много умело показващо най-интересните участници по такъв начин, че да ги разбереш и усетиш.
Игрите досега следват едно към едно сериала, но има доста изненади, които ги няма в оригиналното шоу. Естествено набляга се и на социалната игра.
Изгледах епизод 1 и ми хареса много, след малко ще си пусна и епизод 2. Мисля да гледам ако мога по 1 епизод на ден, за да ме тресе любопитството какво ще се случи, а не да изгледам всичко за един ден и после да няма какво да се гледа...

Събрали са доста разнообразни и интересни типажи. Добра работа на психолозите.
Засега ми харесват играчи 243 и 432, стискам им палци.

Препоръчвам! Гледайте! 😊

# 1
  • Мнения: 163
Изгледах го на един дъх. Разочароваха ме последните 1-2 епизода, прекалено нагласено ми дойдоха (обещавам да не спойвам).
Хареса ми това, че уж показват главни участници и смяташ, че ще стигнат докрай и в един момент ги елиминират. Няма никаква предсказуемост, което лично на мен много ми допадна.
Страхотно шоу и вече има кастинг за втори сезон. Аз лично с нетърпение очаквам и втори сезон на оригиналния Squid Game.

# 2
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
Как биха могли да нагласят последните игри, имайки предвид какво представляват?
Хареса ми риалитито, ще гледам и втори сезон. Малко си развалих удоволствието, след като гледах няколко интервюта с мрънкачи-участници, които явно не са гледали сериала, и не са разбрали, че не отиват на 5-звезден хотел.

# 3
  • Мнения: 163
Как биха могли да нагласят последните игри, имайки предвид какво представляват?

Специално играта с подаръците на мен ми се стори страшно нагласена. Нагласена като да бута един от играчите (може би се сещаш кой имам предвид). Поведението в конкретната игра на един-двама играчи беше крайно театрално и сякаш репетирано. Остави ми лош вкус. Така го почувствах.

# 4
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
Мисля, че самата игра предполагаше малко влизане в роля, имайки предвид каква беше същността й.
Иначе аз съм доволна от победителя, мисля, че беше заслужено след добрата стратегия, точните анализи на останалите, правилните решения във всяка ситуация... бърз ум.

# 5
  • Мнения: 163
Аз също съм доволна от победителя. Беше моят избор пред другия финалист.

# 6
  • София
  • Мнения: 27 179
Малее, епизод 3 беше брутален, особено в края, когато всичко зависеше от един ход. Или-или.

Скрит текст:
Жалко за 432 :/ Много тъпо отпадна. Ами да беше се заявил той за капитан, ама и момичето много бързо излезе, раз-раз, сече и отсече.

# 7
  • София
  • Мнения: 27 179
Много разочароващо.
Изгледах епизод 5 и нямам особено желание да продължа, но все пак ще го догледам.
Започвам да разбирам обаче защото са тези ниски оценки и много критики в IMDB

Какви са тези правила? Това е пълно безумие значи по такъв начин да отпадат участници.
То директно си ги гони някой. Хей, Иванчо, искаш ли да изгониш някого? Да, искам. Ами добре, избери си един и той отпада директно от играта?!
Поне да имаше сървайвърски съвети с истински гласувания от всички.
Хора, това е безумие.

И в крайна сметка нека видим кой-колко го бива в самите игри, нали са в скуит геймс. А това е някакъв извратен Сървайвър в който си гонят ей така участници на килограм, само защото някой е погледнал някого лошо или защото е бял и силен мъж.
Негърките феминистки са отблъскващи направо!

Скрит текст:
Някаква шматка там изведнъж получава власт да си изгони когато си поиска?! WTF?!
И като цяло, това е вече трети епизод с това брутално несправедливо правило, ама в този епизод всякакви граници минаха. И според мен има яко бутане и режисура. Явно не само в България бутат този или онзи.
Тази негърка пишман феминистиката още в епизод 4 нарочи ''бялата коалиция на мъжете'' с каква злоба само говореше по техен адрес. Бахти и гадовете. УОК промити мозъци! Добре, че не живея в Англия или САЩ.
И точно тази патица тъпа беше оставена за последно и точно на нея да и се падне да елиминира цели 3-ма участници накуп?!?! Дооооообрееее
И беше ясно, че 243 и 232 си заминават. И край, за мен сезонът приключи още тук.
Всички по-интересни или скандални участници си заминаха и то без да отпаднат от битки, а изгонени по безумен начин. Айде 432 отпадна след игра, ама реално съдбата му не беше в неговите ръце.
161 беше скандален и интересен. Изгониха го. Доктора беше приятната изненада, изгониха го. Отпаднаха и моите двама покемона (243 и 432).
И какво да гледам сега? Останаха безинтересни участници. Слаби в игрите и разчитащи само на коалиции и злоба и завист. Феминистки, лесбийки и джендъри. Аре бегайте оттука!

# 8
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
Мдам, надявам се във втори сезон да променят малко правилата, и хората да отпадат само от игри, а не защото някоя кукувица така решила.

# 9
  • София
  • Мнения: 27 179
Епизоди 6 и 7
Кармата е кучка

Скрит текст:
Голям кеф, че 229 и 179 отпаднаха. Съдбата си знае работата...
Жалко само, че заедно с 229 не си замина и гадинката 278. Ей, откъде ги събраха такива бе...
Имаше и един дъртак, който много грозно се отнесе към момичето, което му направи някои лични откровения и този асоциален тип я обвини едва ли не, че нарочно го е направил, за да го накара да и съчувства и да и пусне играта?! И съдбата го наказа. Имаше и едн нагъл младеж заради егоизма на когото и двамата си заминаха. И той и момичето. Макар тя да се съгласи с него, да играят нещо което изисква и някакви умения и да не е само късмет. Ама те имаха реми и при ремито той отново не се съгласи на решаващ рунд с шанс, или-или и от инат изгърмя, но я повлече със себе си. Тъпак. Жалко за момичето.

Жалко за 97. Беше сладурана. Внасяше свежест.

Жалко за 204. Той беше последния ми фаворит. След него ми остава 301, ама като гледам как завърши епизод 7, шансът му да продължи напред е под 5%

Сега ми останаха много малко дразнители, само две. 19 (''лидера'' на женската коалиция) и 278. Тази би минала през трупове за да спечели, особено ако са бели мъже.
287 (витнемката дето всеки я пази) също леко ме дразни, ама тя в много малка степен. Явно социално е добра, нямам идея. Ако евентуално спечели няма да ме е яд, ама някак си няма да е много заслужено, поне според мен.

278 голяма гадина излезе. Уж си дадоха дума, всеки да се пробва и всеки да има 50 на 50 шанс. Реално ако имат шанс, може вкупом да продължат много хора напред. Обаче 278 бях убеден, че ще се направи на разсеяна и 301 ще изгърми. Жалко. Дано съдбата я накаже тази змия. И дано тези след нея също да я чакат тя да направи ход.

Мъжете много глупави излязоха. Жените бяха останали едва 9 от 40 (защото са ''много добри'' в игрите...) и изведнъж от нищото си спретнаха коалиция и разбира се благодарение и на продъкцията и правилата опукаха 20 мъже. И останаха 11 мъже и 9 жени, топ 20. И най-хубавите номера (17-20) май ги взеха три жени и един мъж. Като виетнамката направо получи златен билет за следващия кръг от Ти Джей, който искаше да е герой и си замина по балъшки начин.

Май няма да видим играта с дърпането на въже, много жалко за което. Голям пропуск е това! Защото там има много тактика и мисъл, не е само до груба сила.

# 10
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
278 е най-мразеният участник Joy Не се сещам някой друг от риалити да ме е дразнил толкова много, колкото 278.
Скрит текст:
Радвам се, че въжето го замениха с корабите. Според мен това беше най-скучната игра, а и щеше да е още по-скучно, имайки предвид, че участниците знаят какво да правят, и имат стратегии за всички игри.

Изненадана съм, че толкова малко хора се усетиха, че ги подготвят за играта с лимките. Наистина някои си помислиха, че отиват на пикник... толкова ли са... глупави? Само като им казаха да се разделят по двойки, ми беше ясно какво следва.

# 11
  • София
  • Мнения: 27 179
Малее брутален 9-ти епизод с кутиите.
Направо някои наши родни риалити герои да гледат и да си водят записки. 😎

Скрит текст:
Ами в крайна сметка въпреки критиките ми съм доволен от финалистите. Бях се изказал малко негативно за Мей, но последните два епизода много ми хареса и като цяло има отлична социално-стратегическа игра. Така че и стискам палци. 451 пък е егати и покер фейса. А и как успя да познае 2 от 2 на кутиите?! Този човек сякаш има няколко радара на главата си. Уникално. Голям кеф, че злобата 278 си замина. 😀😎 Колко беше шокирана като я позна 451.
287 също закова мъжът, който се издаде в началото. А и наистина твърде гузно гледаше, хаха.
Абе 451 и 287 превъртяха играта.

На финала съм за 287 със съвсем малко пред 451. Брадатко не искам да печели, ама дори и да успее, няма драми. Но като цяло аз не видях нищо от него. Буквално се промуши на този финал и той не знае как. А в играта с кутиите не взе никакво участие?! Направи си му подариха финала. WTF?!

# 12
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
Върнах си епизода, за да видя играта с кутиите. Наистина не взима никакво участие. Странно.

# 13
  • София
  • Мнения: 27 179
Изгледах най-накрая финала.

Ами доволен съм в крайна сметка и ще гледам и сезон 2.
И препоръчвам.
Да, имам критики и вече ги написах какви са, да се надяваме, че ще си вземат поука за сезон 2.


За финала
Скрит текст:
Браво на Мей, хехе! Надигра чисто психологически покерфейса 451, който ми беше фаворит да надцака всички, като очевидно спорът беше между него и 287
Като цяло Мей (287) направи истинско показно как се играе тази игра, защото тя и социално беше много силна и психологически и стратегически. Имам само една лека забележка. Не трябваше да се извинява на кобрата, 278.
016 логично отпадна. Късмета му помогна да стигне в подстъпите на финала и късмета си взе своето след това... Между другото останах доста изненадан, че е Гей. Изобщо по никакъв начин бе даваше подобни индикации като поведение и присъствие.

Много добри последни два епизода и като цяло съм доволен от крайния победител. Напълно заслужена победа на 287!
Въпреки че личните ми фаворити бяха други.

# 14
  • Мнения: 347
Чак сега виждам, че има тема за предаването и веднага се включвам. Най-много не ми хареса, че 99% от нещата бяха чист късмет. Като цяло не знам какви умения трябва да имаш, за да стигнеш до финал, освен да си супер късметлия.

Съгласен съм за пикника, както се писа по-горе, не мога да повярвам, ако наистина не са се светнали какво ще се случи. Да избереш да сте двойка с най-близкия ти човек там... Особено майката и сина, те задължително трябваше да се разделят, но във всяка игра бяха като вързани един за друг и мисля, че това беше много грешна стратегия. И точно в момент, в който трябва да се разделят на двойки, да решат да са пак заедно. Иначе и аз бях сигурен, че предстои играта с лимките, а дори да не е тя, е близко до ума, че вероятно от всяка двойка един ще отпадне.

Ако изключим елемента с късмета ми допадна предаването. Беше много добре монтирано, хареса ми, че имаше нови игри и че тези от предаването бяха леко модифицирани. Нямаше как да е изцяло същото, защото тогава винаги щяха да знаят какво точно предстои. За дърпането на въже в бонус епизода "behind the scenes" обясниха защо е отпаднала тази игра. До колкото се сещам бяха обяснили, че ще е прекалено сложно да я пресъздадат и май криеше някакви рискове за играчите. А и warships на мен лично ми беше много по-интересно за гледане, отколкото щеше да е tug of war.

Общи условия

Активация на акаунт