Рецепта за калмари

  • 577
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 267
Здравейте и от мен! Честита Коледа на всички! Christmas Tree
Пускам нова тема, тъй като не успях да открия с търсачката моето търсене.
Вкъщи обожаваме калмари, но ги приготвяме по най-традиционния начин-по гръцки. Съвсем скоро ми се случи да експериментирам с калмари в манго сос, поръчвайки си ги в едно софийско рибно ресторантче. Тъй като съм от Пловдив и нямам възможност да пътувам до там за да си хапвам от тях, много ми се иска да си ги приготвя вкъщи сама. Понеже все още съм начинаеща в кулинарията реших да се допитам до вас. Дали сте правили такава рецепта? Или имате ли идея как бих могла да ги приготвя. В интернет намерих само една такава рецепта, но ми се иска да е нещо изпробвано и наистина вкусно. В ресторанта имаха сладникав вкус, на цвят соса беше оранжев, но не мога да си спомня дали беше лют. Толкова бях опиянена от вкуса, че забравих за всичко и просто ги излапах. Simple Smile))))
Ще съм много благодарна да получа такава рецепта, а аз обещавам да споделя ако реша да експериментирам и се получи. Весели празници! Flowers Hibiscus

# 1
  • София
  • Мнения: 35 137
Манго соса е готов, както и сладкото чули.
От вас зависи дали само на тиган с масло или в лека темпура и после добавяте соса, сусам и каквото друго обичате.
Има ги на щандовете с азиатска храна, Метро и рибни магазини. Разбира се и онлайн

# 2
  • Мнения: 267
Много благодаря. Със сигурност ще потърся. Мина ми през ума, че може да е с готов сос, но все си мислех, че не може да е толкова лесно. Бъдете много здрава! 🌹

# 3
  • Мнения: 9 726
Ако не намерите готов:

# 4
  • Мнения: 267
Страхотно прдложение. Благодаря ви сърдечно! 🌹

Общи условия

Активация на акаунт