Избор на таблет за съхранение на снимки

  • 1 255
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 875
Здравейте! Искам да си купя таблет, който да ползвам за сваляне и съхранение на снимките ми от телефона. Бихте ли ме насочили към конкретен модел или марка? Тъй като ще се ползва само за това или най-много и сърфиране в Интернет искам нещо бюджетно. Бих дала до 400 лв.

# 1
  • Мнения: 1 399
По-добре си вземи външен хард дикс, на табплета като остарее версията на операционната система и спрат да го подържат ще стане неизползваем.

# 2
  • Мнения: 1 875
Т.е. да си взема и таблет и външен диск за съхранение, така ли?

# 3
  • Мнения: 1 399
Ако имаш компютър или лаптоп, таблетът ти е излишен.

# 4
  • Мнения: 1 875
Нямам, затова си мислех за варианта с таблета. Реално нямам никаква нужда нито от настолен компютър, нито от лаптоп.

# 5
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
Нямам, затова си мислех за варианта с таблета. Реално нямам никаква нужда нито от настолен компютър, нито от лаптоп.
На тая цена може да си вземеш външен хард диск 10 пъти по-голям от този на таблета.

# 6
  • Мнения: 1 875
И какво да го правя този външен хард диск, нещо не ми е ясно? Той нали е за компютри, които аз нямам и не искам да купувам, защото не ми трябват. Или мога да го закача за телефона и да изтегля снимките? Не знам да има такива външни дискове, но не ми е опция. Искам някъде да мога да преглеждам снимките, да ги сортирам, да избирам кои да извадя на хартия и да ги съхранявам.

# 7
  • Мнения: 8 806
За да записваш снимки, се нуждаеш от пространство, телефона сигурно си го запълнила.

Можеш да си купиш външен хард диск за телефон :
https://ardes.bg/product/1tb-ssd-transcend-esd310s-srebrist-ts1tesd310s-351326


Можеш да си купиш и външен хард диск за компютър/лаптоп и всички снимки само там. Взимаш го  в джоба и отиваш в някой приятел с лаптоп, включваш диска към лаптопа и гледате снимките.
В момента се продават до 4 ТБ (4 терабайта) памет.  1 терабайт (TB) =1000 гигабайт (GB) или 1 000 000 мегабайт (MB). Една снимка на телефона е средно 2 МВ.



Вместо таблет си купи малък лаптоп, 12 инча. Много е лек, влиза в дамска чанта, компютърчето, разбира се може да се използва за повече работи. Купи си едно, ще си сложиш каквито си искаш програмки за обработка на снимки. Освен това самият компютър си има диск, ако не искаш да носиш външния диск, записваш на вътрешния.

# 8
  • Мнения: 1 875
Благодаря, Пепина, много полезна информация ми даде Flowers Hibiscus
Ще помисля за вариант - малък лаптоп.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 134
Имам(х) таблет на Samsung, който купих през 2016-та година. Вършеше прилична работа и останах доволна. Сега се разрових и видях, че е излязло ново/сходно поколение - тук - таблетът е с цена сходна на търсената, но е едва 8,7 инча, т.е. съвсем малко по-голям от един смартфон.

А, това е 11 инчова версия - https://www.technopolis.bg/bg/Tableti/Tablet-SAMSUNG-Galaxy-TAB- … 210-NAVY/p/503038 с доста по-приятен екран за гледане на снимки, по-широка резолюция и опресняване на екрана, но с 90 лева над търсената цена. Този таблет е с 64 гб памет, но има място за карта памет, а те са евтини.



Сега си пуснах моя таблет, като последно съм го използвала около началото на пандемията. Галерията със снимки/видеа/музика вървят все още задоволяващо гладко като за таблет на 7-8 години. Приложения като chrome/youtube/spotify вече насичат леко, но досадно.
Малкият лаптоп е добро решение, но значително по-скъпо. Има и евтини малки лаптопи, но те също са с къс живот, а матриците на екраните често са нискокачествени. Предимно биват без IPS, а с TN матрици. Няма да бъде приятно да се гледат снимки на тях - ако ще го вадите сред компания, за да показвате снимки, лаптопчето ще се върти/вдига под различен ъгъл, за да се видят снимките хубаво, докато един таблет като предложения с IPS ще е доста по-практичен в тази ситуация.

Скрит текст:

Последна редакция: ср, 27 дек 2023, 23:41 от Lunna_sonata

# 10
  • Мнения: 1 915
Баща ми скоро ми взе една малка флашка сива с накрайник и за телефон. Изтеглих си една програма на телефона и си прехвърлям файловете, а от другата страна ми е за компютър. Върши чудесна работа.

Общи условия

Активация на акаунт