За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 109

  • 28 462
  • 777
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 176
Ядките в техния случай едва ли са подходящи, предвид че детето е на диета заради потенциални алергии.
Не ги пишеше в списъка, за това предложих.

Като са фино смлени заедно с други неща не се усещат толкова. Аз слагам в баничка, в супа, в палачинки Simple Smile

# 721
  • Мнения: 1 747
Аз лично съм доволна. Бебка не е с проблемна кожа и използвам от самото раждане Душ-гел и шампоан 2 в 1 на Alverde. Използвам и бебешкото олио на Babylove. Памперсите също при  нас са без грешка - от XS до 4-ка вече. Използвам и гащичките, както и подложките за повиване. За АМ, кашите и куп други неща не коментирам, изкупили сме целия асортимент, вкл. и някои плодови пюрета, биберони-залъгалки имахме оттам, гризалки, шишета за мляко (освен на Nuk антиколик, на бебка се оказаха удобни и бюджетните на Canpol антиколик - още ги използваме), преходно шише за вода и още, и още доста неща.
Купих на два пъти и този гел за пране на бебешките дрешки Ultrasensitive без аромат, но вече май не го виждам в асортимента:

P. S. Допълвам и сапуна за петна 😊.

 
Доволни ли сте от бебешката козметика на дм?
baby love
Измиване гел,лосион,олио
За памперси чух добри отзиви

Последна редакция: ср, 20 мар 2024, 22:08 от bubastet

# 722
  • Мнения: 1 952
Имам бебче на 35 дни. Вчера бяхме на дълга разходка около 2 часа и малко духаше вятър. Днес имам чувството, че има задна хрема, иначе носа е чист, киха често, температурата от преди малко е 36,9°, струва ми се че и акото е воднисто с по твърди елементи. Как да разбера дали малкия е настинал?

# 723
  • Мнения: 5 176
Щом се чудите значи най-вероятно не е, може би просто се вглеждате Simple Smile Не дебнете температурата на всеки час, както каза една неонатоложка - "Ако има температура ще разбереш." Дребните хора усещат кога сме изнервени и им се отразява Simple Smile Не бих рискувала да пипне нещо пред кабинета на педиатъра, ако нямам основание.
Изчакайте и вижте дали ще започне да се закашля от секрет или да сълзи нослето, промяна в настроението.
(Разбира се, ако искате си го заведете на лекар, дайте профилактично нещо. Пиша, какво правя аз с моето и можете тотално да ме игнорирате.)

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 1 926
Имам бебче на 35 дни. Вчера бяхме на дълга разходка около 2 часа и малко духаше вятър. Днес имам чувството, че има задна хрема, иначе носа е чист, киха често, температурата от преди малко е 36,9°, струва ми се че и акото е воднисто с по твърди елементи. Как да разбера дали малкия е настинал?

36.9 не е температура, спокойно, не се втурвайте да давате на детето лекарства без да има смисъл.  Акото променя консистенцията си по принцип. Може да киха и от запрашено пространство.
Изчакайте малко и наблюдавайте. Запазете спокойствие.

# 725
  • Мнения: 6 782
Бебе на 35 дни никак няма да се чудите ако има задна хрема, ще си личи, че има проблем при хранене, детето ще е неспокойно, ще му пречи да диша, възможно е да повръща от секрета.  Ако още нямате аспиратор за нос, е добре да си купите, защото при малки бебета е направо спасение при поява на обилна хрема. Уточнявам, ако бебето е наистина с хрема и му пречи на дишане/хранене, не просто така да се ползва.

# 726
  • Мнения: 154
Мами извинете,че ви занимавам отново .
Но имам питане давали ли сте такива или подобни кремчета ?
И  за десерт ли са ??

Последна редакция: чт, 21 мар 2024, 11:20 от Герито Ангелова 749917

# 727
  • Мнения: 350
Здравейте,
Какво ви е мнението за коланите за прохождане? Някоя мама ползвала ли е и какъв модел, виждам че има различни? Минуси и плюсове?

# 728
  • Мнения: 260
Здравейте,дали е окей да пътуваме с бебе на 4 месеца от Бургас до София , аз мисля,че няма място за притеснение ,но таткото не е на същото мнение.

# 729
  • Мнения: 220
Мами извинете,че ви занимавам отново .
Но имам питане давали ли сте такива или подобни кремчета ?
И  за десерт ли са ??
Избягвам да давам десерти, пюрета и т.н. със захар на детето.

# 730
  • Мнения: 2 822
Слънчо са едни от най-гадните по състав пюрета. Не съм давала и не бих дала,но това е мое виждане!

# 731
  • Мнения: 250
Здравейте,дали е окей да пътуваме с бебе на 4 месеца от Бургас до София , аз мисля,че няма място за притеснение ,но таткото не е на същото мнение.
Дъщеря ми от двумесечна я водим къде ли не с колата. Колко е обиколила, даже не знае 😅. Родих сина ми в София и след като ни изписаха, се прибрахме във Варна с колата. Ние пътуваме много и децата обичат да пътуват, но няма да ви лъжа, цирк си е, но на нас не ни пречи. Просто трябва да се приготвите за най-лошия сценарий - плач, мрънкане, смяната на памперси също не е особено удобна, но аз винаги се старая да съм с положителна нагласа и кризите минават по-леко, а може пък човечето да си спи през цялото време Wink.
Може да направите някъде почивка за разходка по средата.

Здравейте,
Какво ви е мнението за коланите за прохождане? Някоя мама ползвала ли е и какъв модел, виждам че има различни? Минуси и плюсове?
Аз съм против всякакви помощни средства за прохождане - колани, проходилки и подобни. Не си давайте парите. Оставяте детето само и то ще се научи. Това, което ще се случи с колана е да отнемате от тежестта на тялото, отделно това висене напред е толкова неестествено, че няма да му помогнете.  Без нищо е най-добре! Ако искате да подпомогнете прохождането, има много клипчета и игри как да го направим без тези приспособления.

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 797
Здравейте,дали е окей да пътуваме с бебе на 4 месеца от Бургас до София , аз мисля,че няма място за притеснение ,но таткото не е на същото мнение.

Спрете по средата за почивка, малко да се поразтъпчете, да изпиете кафе, бебето да разгледа нещо ново, не само квартала 🙂  Една идея времето за пътуване ще се удължи, но няма място за притеснения.

# 733
  • София
  • Мнения: 5 498
Здравейте,
Какво ви е мнението за коланите за прохождане? Някоя мама ползвала ли е и какъв модел, виждам че има различни? Минуси и плюсове?
Само минуси мога да извадя.Вредни са за детето, то губи рефлекса си да се предпазва при падане, защото знае че винаги нещо го държи.После като е без колан и започва да пада много лошо, защото не се е научило как се пада.

# 734
  • Мнения: 7 088
Против съм колани,паяци и т.н

Общи условия

Активация на акаунт