За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 109

  • 28 426
  • 777
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 86
Здравейте, имам бебе на 3 месеца и половина, изцяло кърмено. От около седмица започнаха проблемите с храненето. През деня не иска да суче, засуква, яде малко и се дърпа извива назад и започва да плаче или се дърпа и започва да оглежда и да си яде ръчичките. През целия ден мрънка и е неспокоен. На 4тия ден вдигна 40градуса, някакъв вирус закачи отнякъде, но се оправи за 2 дни. На два пъти се изцеждам през деня преди времето за хранене и млякото си е достатъчно. Пълните памперси са без промяна. Педиатърката твърди, че сам е започнал да се отбива..и утре чакам да получа везна, с която да правя пробно кърмене, но съм сигурна, че не се наяжда. Това кърмачска стачка ли е според вас или?
Опитах какво ли не да променя, единсствено на нощното хранене се храни по-добре. А педиатърката ми иска да го махна, защото било смешно бебе на 3 месеца да се храни през нощта...
Благодаря ви!

# 61
  • Мнения: 541
Според мен е кърмаческа стачка. На същата възраст и при сина ми имаше. Беше кошмарно. При него действаше да кърмя права и да шъшкам. Също ако много се дърпаше изчаквах малко и пак предлагах и така на порции. Пробвайте със смяна на пози докато уцелите, бял шум или пък на тишина, както и в затъмнена стая, да не се разсейва. Ако искате да кърмите не спирайте, както и не махайте нощното хранене, още повече щом тогава яде най-много. Упоритост и търпение и ще мине. От гадните периоди е.

# 62
  • Мнения: 5 175
Valya1233
Явно на детето му се ходи по нужда Simple Smile И яденето го успокоява и помага Simple Smile Много бебета, включително моето, акат по време на ядене. Опитайте с издържане над мивка/тоалетна/гърненце като дойде време за ядене, повече масажи, гимнастика, носене Simple Smile Да подпомогнете процеса Simple Smile Малки са още, коремечтата им не работят съвсем добре Simple Smile Моето имаше колики и проблеми с газовете до около 5м.

Borisova@
Радвам се, че съм попаднала на педиатър, който даже не ме е питал за нощно кърмене. Другия път ѝ кажи, че си го махнала и готово. Моето е на годинка и си се кърми на поискване. Не на 3м2с, но на 4м2с имаше сходен проблем покрай регреса + че се разсейваше от всичко и на М му беше забранено даже да минава покрай стаята Joy Стискай зъби, ще мине Heart Пиши в темата за кърменето, свържи се с някой консултант (я безплатен, я платен)
За пробно кърмене не знам, но се готви да ти каже да захранващ вече. Нашите ми скъсаха нервите като беше на 4м2с, че то това дете по цял ден е нещастно, защото е гладно и не му стига кърма. Пък едно време не са имали понятие ни от регрес, ни от скок в растежа и тъжното е, че наистина има още лекари, които нямат Simple Smile
Ако трябва храни в просъница, ако те притеснява наддаването. Моето по време на регреса ядеше на час и половина Joy Гадно е, изтощително е, но се преживява. И хубавото, и лошото са периоди и минават Simple Smile
Стискам палци!

Последна редакция: ср, 03 яну 2024, 14:11 от Inferiya

# 63
  • Мнения: 4 426
Borisova@,
Според мен, педиатърката ви е за смяна. Някоя стара баба ли е?
Около мен има няколко кърмени мъника, до последния ден на кърмене си имаха и нощно хранене. Всички са кърмени над годинка (едното даже 2,5 години). Това да отбиваш бебе на 3 месеца, при все, че има кърма... Flushed

# 64
  • Мнения: 2 835
Колики ?
Бебчо е на месец и половина, храни се с АМ. От няколко дни по време на хранене започва да пищи ама наистина много силно, изаква се, продължава да пищи, преобувам го и се успокоява, тогава си и дояжда. На какво може да дължи това пищене?

# 65
  • Мнения: 6 556
Borisova, на тази възраст бебетата се разсейват от околния свят - сама казвате, че се оглежда. Може да опитате кърмене на тъмно, или права и да ходите докато суче, или да му пеете, или с бижу за кърмене,което да премята в ръце докато суче, или в просъница по време на дневните дремки.
Нощното хранене не бих махала, щом се буди и си иска (пък и да не се буди - щом в просъница се храни най-добре). Може и кърмаческа стачка да е, но това не означава задължително, че се отбива.

Аз лично не слушам съвети на педиатър за кърмене. Мнението ми е, че педиатрите не разбират от кърмене. Ако Ви е нужна помощ, по-скоро се обърнете към консултант по кърменето. Има и такива на доброволни начала от Ла лече лига, или Национална асоциация подкрепа за кърмене. Има и платени, които могат да Ви направят консултация у дома.
Но като начало може да опитате от горе изброените варианти, дали някой ще проработи.

Последна редакция: ср, 03 яну 2024, 19:48 от Elektra.13

# 66
  • Мнения: 540
Смешно е на 3м да има нощно хранене? Моето е на 1г10м и още има нощно хранене. Аз самата преди 30+ години съм имала нощно хранене до 3г. Даже майка ми е оставяла шишето и сама съм се оправяла да стана и да си го изпия.

# 67
  • Мнения: 1 119
Защо да е смешно, нашето бебе беше на 2 месеца и нещо, когаро спря да се буди за нощно хапване.

# 68
  • Мнения: 79
Колики ?
Бебчо е на месец и половина, храни се с АМ. От няколко дни по време на хранене започва да пищи ама наистина много силно, изаква се, продължава да пищи, преобувам го и се успокоява, тогава си и дояжда. На какво може да дължи това пищене?


Надявам се. Той е с колики от родилното, но чак така не беше се мъчил. Дано да е някакъв “пик” на коликите и скоро да понамалеят.

# 69
  • Мнения: 6 556
Смешно, или не, истината е, че кърмените бебета имат нощни хранения дори да не е от глад, а само по навик или за заспиване като се поразбудят и не могат да се самоприспят. А много често и бебетата на АМ имат или си връщат нощните хранения. Дали от зъби или друго, но факт.
За протокола, моето бебе, на 11 месеца също се буди нощем да суче. Давам му вечеря, така че със сигурност не е глад.

# 70
  • Мнения: 5 175
Защо да е смешно, нашето бебе беше на 2 месеца и нещо, когаро спря да се буди за нощно хапване.
Смешно е да се очаква от всички Simple Smile И това да го очаква лекар Simple Smile
Моето спря на 2, започна на 4, спря на 5 и започна пак на 7.

# 71
  • Мнения: 2 835
Моя е на 1,4 г и вечер цока поне 3 пъти. За жалост има хора като свекърва ми ,които го изкарват все едно да кърмиш детето си е нещо лошо. Щом детето иска ,давайте !

# 72
  • Мнения: 79
Щом детето е гладно, нека яде. Моята свекърва твърди, че нощно време трябва да давам на детето само вода, когато е гладно. Говорим за бебе на месец и половина. Изобщо всякакви специалисти по бебешко хранене се извъдиха около мен след като родих - не му давай да яде, много му давате да яде (пие по 140мл АМ) и т.н. Никой от тях обаче няма да се навие да прекара и два часа с гладно бебе. Така че, колкото иска да яде и когато иска. На мен, ако някой ми спре нощното похапваме ще откача, както говорим за малки деца.

# 73
  • Мнения: 86
Безкрайно благодаря на всички за отговорите о мненията. Няма да се откажа и ще опитам всичко само и само да задържа кърменето. Дадохте ми кураж, че най-вероятно е период, така че ще го преминем. Стискайте ми палци да се получи. Благодаря пак!😊

# 74
  • Мнения: 94
В допълнение на всичко, което са ви казали, да допълня, че при повечето бебета при възстановяване на цикъла на майката и свързаните с това месечни хормонални промени също се наблюдава капризност и "стачкуване" при кърмачетата. Моят син е вече на 8 месеца и по него се ориентирам, че ще ми идва. Три дни някъде преди да ми дойде почва да суче, пуска се и реве, после пак захапва и така, много е тегаво, но не е фатално за наддаването и с повече нощни кърмения се компенсира. Въпреки, че кърмих ексклузивно до 6ти месец цикълът ми се завърна на 3 месеца и половина след раждането. Кураж и търпение!
Безкрайно благодаря на всички за отговорите о мненията. Няма да се откажа и ще опитам всичко само и само да задържа кърменето. Дадохте ми кураж, че най-вероятно е период, така че ще го преминем. Стискайте ми палци да се получи. Благодаря пак!😊

Общи условия

Активация на акаунт