НАБОР 2004 - студенти - втора тема

  • 55 325
  • 568
  •   3
Отговори
# 465
  • Мнения: 644
Аз тук от набор 2003...
Ще разкажа защото може да е полезно и за други
Дъщерята миналата година реши, че лятото ще си намери стаж (в сферата на графичния дизайн ). Целта и беше да попълни пропуските си, защото в първата година и беше трудно с някои задачи и търсеше безплатен стаж, за да не я занимават с една основна дейност, а да може да проследи целият процес - от дизайна до печата. Стажовете към МОН също са опция, но имаше проблем с подаването на документите не и приемало факултетния номер и се отказала, някакъв бъг предполагам, но не се е обаждала. Доколкото знам те са платени, но на нея не и беше това целта. След проучване в интернет намери 7-8 компании, на които писа имейли. Мисля че всички са и отговорили. Повечето почти веднага я извикаха на разговор, някои след около месец. Намери си стаж след няколко събеседвания, на някои места любезно и казали че не им трябва стажант. В компанията в която е била е имало още 3ма стажанти.
Сега за въпроса с чужбина ще трябва да се уточни, какъв документ ще е необходим на студента още в началото.

Последна редакция: вт, 09 апр 2024, 18:15 от Лъчестлъч

# 466
  • Варна
  • Мнения: 1 418
Синът на мой братовчед трябва това лято да изкара 30-дневен стаж по специалността. Учи първа година финанси в Лийдс. Роден е в Англия и не е много добре с писането на български език. Търсят стажантски програми в България/безплатен стаж в София или Пловдив/. Някой от вас интересувал ли се е по тази тема? Всякакви насоки ще са от полза.
Синът ми миналото лято работи стажант Acount Management само на АЕ (платен). Намери си я в Job.bg. Лятото преди 12клас, работи в банка ДСК по стажантска програма (мин. РЗ) - пак от Job.bg. Ние сме от Варна, в София даже са повече възможностите. Да си провери в сайтовете за работа.

# 467
  • Мнения: 516
Случайно някъде ми изскочи като реклама тези дни, не е точно финанси, но може да се пробва - стажантска програма в Лидл
https://jobs.lidl.bg/uchenitsi-i-studenti/stazhantska-programa-2024

# 468
  • София
  • Мнения: 661
Миналата година по това време ни беше напечено, а сега ... Летен мързел направо

# 469
  • Мнения: 8 923
Направо съм айляк! Така ми е кеф,че нямам ученици!!!

# 470
  • София
  • Мнения: 12 129
Абе, някои сте айляк, ама други се печем на седмокласния огън. Smirk

# 471
  • Мнения: 1 276
Санака, забелязваме отсъствието ти. Тотално си ни отсвирила, но пък ти е простено.

# 472
  • София
  • Мнения: 6 572
Festo имат стажове най-вече за IT. Назначават ги на тр.договор за 2-3 м. М.г. беше ок 1300-1400 бруто, 200 лв ваучери за храна и доп. здравно в Доверие.

# 473
  • тук-там
  • Мнения: 5 761
Споделяйте и за седмокласните вълнения. Че ние с Марулет скучаем Wink

# 474
  • Мнения: 555
Абе, някои сте айляк, ама други се печем на седмокласния огън. Smirk
Ако много се нажежи обстановката и ви се допие розово, свиркайте за среща. Или ще поливаме резултати?

# 475
  • София
  • Мнения: 12 129
Аз поливам ежедневно, така че когат' кажете. Този 7-ми клас се отразява много зле на талията ми. Smirk

# 476
  • Мнения: 8 923
Споделяйте и за седмокласните вълнения. Че ние с Марулет скучаем Wink
   Абсолютно! Щом гледам видеоклипове как се садят домати......

# 477
  • тук-там
  • Мнения: 5 761
Хаха, познато Simple Smile

# 478
  • София
  • Мнения: 6 572
На мен не ми се отваря  7- класната тема и тук.
Осъзнавам, че отглеждам 3 съвсем различни деца, надарени по различен начин, но не мога да се примиря, когато някой е перде.
Умна е, но адски разпиляна и над нещата!
Минахме и на дом. форма на обучение. Не зная от нея ли е или от учителите, ама не вървят нещата. Отлепи малко по математика след бащини уроци. По БЕЛ - л-рата е ок, но четенето с разбиране е … Бърза, не чете и се нерви, когато й кажа, че това са най-лесните точки. Дишам дълбоко и мисля нощем, но не мога да го измисля. Confused

Последна редакция: пн, 15 апр 2024, 22:25 от bibi

# 479
  • Мнения: 1 276
bibi, това което преживяват децата в 7 клас е такава лудост, че нямам думи. Освен, че са в една шашава възраст, ами и натоварването им е сякаш светът свършва след това. Само здраве да е, че това е най-важното

Общи условия

Активация на акаунт