Предстои ми инсеминация - тема 34

  • 21 226
  • 714
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 412
Каракостова +1 за това, че е много рано! Дори и за кръвен тест. На мен в клиниката ми казаха, че при инсеминация често имплантацията е по-късно от обикновено 9-10-11 ден, та едва след това може да имаш какъвто и да е положителен тест. Аз не съм имала до сега никога такъв и не мога да споделя опит, само каквото знам като информация. Стискам ти палци!

Луничка, само ти си знаеш какво ти е в момента. Не обичам да коментирам и да съветвам за неща, през които не съм преминала. Българските клиники са доста добри според мен, възрастта ти е напълно ок за да се получат нещата, ако решиш да действаш сама с донор. Ако трябва да дам все пак някакво мнение, замразяването яйцеклетки ми е по-приемливо в твоя случай, предвид това, че си на 35 все още. Успех!

Стиснати палци за всички чакащи двете чертички! 🍀

# 481
  • Варна
  • Мнения: 59
Но да ти дойде 20ти ден, ЛФ по-малко от 10 дни, ми се струва много странно. На спукан фоликул ли беше?
Пред спукване, вече беше се деформирал и на реинсеминацията се беше смачкал.

Sunny , сигурна ли си , че е менструация ?
Оооо, да! Като лейка съм, не мога да го объркам!

Ииии сега по-шоковото...

Обадих се на док, защото съм притеснена от толкова ранната лелка и той ми каза, да изчакам да ми свърши и да направя тест!?!?!?! Питах няколко пъти пелтечейки... амааа тооо цикълът ми е обилен много, не е прицапване, кървя стана вече 2 дни ?! Просто каза да го направя.
Приятелка ми каза, че може би иска да види, дали не е прекъсната бременност и да знае с какво се захваща преди инвитрото.
Вие какво мислите, някой нещо подобно?
Логиката за тест след това е тази, за изхвърлен плод или... неее, едва ли си мисли, че е бременност, щеше да тръгне да я спасява...

Не помня още кой писа, но не съм била на терапия, стимулации и всякакви такива. На ЕЦ беше всичко, общо 4 пъти. Стабилен прогестерон съм имала винаги, изключихме ЛУФ синдроми, задържани фоликули и всякакви му екстри по пътя до тук.

# 482
  • Мнения: 4
Товa c търcенето нa нов човек в животa може дa отнеме време a и не вcеки е готов зa децa още в нaчaлото .....миcлете зa товa което вие иcкaте и не рaзчитaите нa други хорa оcобенно когaто време притиcкa...

Така е. Последното, което ми се иска, е да подходя като отчаяна за дете и да въвлека себе си и друг човек в претупано или нещастно партньорство.
Понеже досега не съм мислела, че може да имам неестествено забременяване и бъдеще без партньор, не се е случило това рационално прещракване в главата ми, че "аха, опциите отсега-нататък не са много". Благодаря за отговора, напълно съгласна съм.

# 483
  • Мнения: 95
От следобед имам като менструални спазми , възможно ли е да са симптоми на имплантация,8 ден след инсе ?

# 484
  • Мнения: 23
Товa не знaчи бъдеще без човек до вac изобщо. Хорaтa cе нaмирaт в нaй неочaквaни cитуaции. Aз лично го виждaм кaто предимcтво. Нямa cъобрaзявaне aми нa кой дa е кръcтено детето, aми поcле родителcки прaвa и cкaндaли при еднa рaздялa зaщото еднa връзкa е до време a детето зaвинaги .

Товa c търcенето нa нов човек в животa може дa отнеме време a и не вcеки е готов зa децa още в нaчaлото .....миcлете зa товa което вие иcкaте и не рaзчитaите нa други хорa оcобенно когaто време притиcкa...

Така е. Последното, което ми се иска, е да подходя като отчаяна за дете и да въвлека себе си и друг човек в претупано или нещастно партньорство.
Понеже досега не съм мислела, че може да имам неестествено забременяване и бъдеще без партньор, не се е случило това рационално прещракване в главата ми, че "аха, опциите отсега-нататък не са много". Благодаря за отговора, напълно съгласна съм.

# 485
  • Мнения: 36
Здравейте,

Отскоро се зачетох в темите за инвитро, инсеминации и т.н. и се опитвам да съставя "план" за себе си с оглед възрастта ми и кое е най-оптималния (и щадящ за организма) начин.
За мен, на 34г. Тази година навършвам 35. Ще се развеждам именно заради това, че партньора ми е геймър и не желае отговорност като дете (описвам го като несериозен, но с отговорност е преценил за себе си, че родителството не е за него).
При последната ми среща с гинеколог каза, че нямам нужда от проверка на резерв, защото "съм добре", а просто да се хвана да забременея в следващите 1-2 години.
Лесна работа!
Въпроса ми е дали има повече смисъл да си замразя яйцеклетки и да имам 1-2 години за търсене на партньор.
Или директно да се ориентирам към инсеминации с донор.
Ако е второто, може ли да се има вяра на български клиники или да търся в Кипър, Турция. Четох в темите за инвитро, че такова нещо в България е напразно ходене по мъките. Така ли е и в случаите за инсеминации?
Благодаря

Луничка, решението наистина е твое, но е хубаво като го взимаш да имаш много ясна картина за здравословното ти състояние. Бих те посъветвала да се видиш със репродоктивен специалист, а не обикновен гинеколог. Репродуктивните специалисти имат по-голям набор от изследвания които правят, освен всички хормони, яйчников резерв, хубаво е да се направи цветна снимка и проследяване на овулацията за няколко месеца. Не е лошо и да провериш дали имаш дефицит на витамини за да ги запълниш. Тези изследвания и консултацията с такъв специалист смятам, че ще ти даде по-ясна картинка и ще ти е от полза без значение който и от двата избора да вземеш. Съвета е от личен опит, тъй като моята гинеколожка също твърдеше, че нямам никакви проблеми, имам перфектни яйчници и редовна овулация, но ми отне повече от две години докато успея да забременея.

# 486
  • Мнения: 412
Съни, много странно да ти искат тест след края на М.. Ако е имало опит за имплантация е по-вероятно да ти закъснее Ц, отколкото да подрани и то толкова много. И да е имало нещо за кратко, след края на менструацията, ЧХГ вече ще е паднало напълно. Не виждам логика в това да се тестваш излишно. Това е моето мнение, но все пак не съм доктор. Може да го питаш какво би показало това изследване..

Каракостова, възможно е, доколкото знам имплантацията не се усеща, но аз почти всеки месец имам спазми седмица след О и четох, че е от покачване на прогестерона. Дано при теб да е и имплантация 😊

Луничка, само още нещо ще добавя като някаква мотивация да не прибързваш. Преди година споделих на моя приятелка, че вече повече от година не се получава при нас и тя ми каза: Ти си добре, имаш мъж, аз даже нямам гадже още, а какво остава за дете да мисля.
Е, същата тази приятелка в момента е в 3ти месец, има си приятел от почти година, с който заживяха заедно почти веднага и двамата искаха да имат дете, не е било инцидент. Наистина животът е непредвидим. Пожелавам ти да ти се случи най-доброто и да вземеш най-правилното решение! 🙂

# 487
  • Мнения: 113
Lunichka, както повечето момичета са ти казали, ти сама трябва да достигнеш до решението.
Аз съм на 41, миналото лято узрях за идеята, че ще имам дете без значение със или без човек до себе си. Откакто взех решение и стартирах процедурите искам да изкрещя на всички по-млади момичета да не го  мислят, а да действат. Мисля си, защо някой преди 4-5 години не дойде да ме разтърси сериозно и да ми каже да не чакам идеалния. Та моят съвет към всички, които искат дете, а нямат партьнор до себе си - действайте възможно най-скоро, не отлагайте още една година, за да си дадете шанс да срещнете идеалния. Ако е идеален и е вашият човек, детето няма да го притеснява.
Действай смело и каквото и да решиш, направи го със сърцето. Успех Flowers Four Leaf Clover

[/quote author=Lunichka_S link=topic=1613983.msg47798713#msg47798713 date=1711360345]
Здравейте,

Отскоро се зачетох в темите за инвитро, инсеминации и т.н. и се опитвам да съставя "план" за себе си с оглед възрастта ми и кое е най-оптималния (и щадящ за организма) начин.
За мен, на 34г. Тази година навършвам 35. Ще се развеждам именно заради това, че партньора ми е геймър и не желае отговорност като дете (описвам го като несериозен, но с отговорност е преценил за себе си, че родителството не е за него).
При последната ми среща с гинеколог каза, че нямам нужда от проверка на резерв, защото "съм добре", а просто да се хвана да забременея в следващите 1-2 години.
Лесна работа!
Въпроса ми е дали има повече смисъл да си замразя яйцеклетки и да имам 1-2 години за търсене на партньор.
Или директно да се ориентирам към инсеминации с донор.
Ако е второто, може ли да се има вяра на български клиники или да търся в Кипър, Турция. Четох в темите за инвитро, че такова нещо в България е напразно ходене по мъките. Така ли е и в случаите за инсеминации?
Благодаря
[/quote]

# 488
  • Мнения: 4
Благодаря за мнението, Smile_.
Добър съвет наистина, първа стъпка от плана да е преглед при репродуктивен специалист.

V_gs, благодаря за мотивацията Simple Smile

Believe23,  да, доста Disney сме изгледали като деца. Точно обмислях съвет в друга тема от форума- вместо да се замразяват яйцеклетки,  избираш един висок, рус и т.н. принц от банка и замразяваш ембриони.
Съгласна съм с това за "правилния човек", от гледната точка на времето, което при нас е лимитирано.

Последна редакция: вт, 26 мар 2024, 00:03 от Lunichka_S

# 489
  • Мнения: 736
Луничка, аз съм с донор по причина, че нямах човек до себе си. На 32 съм. Прецених, че не ставам по млада. Ако се намери човек, то той ще обича и мен и детето. Ако ли не... Това дете поне няма да го деля. На мнение съм, че една връзка е доста преходна, всичко става и никога не се знае. Със сигурност ще е по трудно, но не и невъзможно.

# 490
  • Мнения: 95
Добро утро,едва ли е било това вчера имплантация. Отново негативен тест Престо.

# 491
  • Мнения: 70
Добро утро,едва ли е било това вчера имплантация. Отново негативен тест Престо.

Ама много е рано за пикливи тестове, доколкото разбирам днес е 9 ден след процедурата?

# 492
  • Мнения: 95
Трябваше да има поне видима бледа черта. Гледах снимки на други жени в нета как им се насищат тестовете след овулация и повечето имат черти в този период. Депресирам се.

# 493
  • Мнения: 132
Мислите ли че може да има разлика на домашен тест от вчера за днес? Октомври започнах да се тествам около 9-10 ден след овулация, защото имах имунизация за тетанус, освен това имах и симптоми на умора и тройни болки в гърдите, абсолютно отрицателни бяха тестовете, все пак казах на личната, че ще изчакам до цикъл. На 12-13 ден видях много много бледа черта, която си беше все така бледа и в следващите 7 дни. Всеки организъм е различен. Пожелавам Ви да се е случило чудото, но с тази нервност и нетърпение едва ли ще си помагате. Плюс всичко това, Престо имат изключително лъжливи положителни резултати.

# 494
  • Мнения: 258
От Престо много момичета във форума се оплакаха с грешни резултати и аз съм ги зачеркнала като марка. Иначе както всички казват прекалено е рано. Има жени, които и след + кръвен пак не им отчина домашния както видяхме. Знам, че не е приятно чакането, всички минаваме от там, но така само си вредите на психиката. Няма как да се сравняваме една с друга. Опитайте се да си разсеете ума с нещо друго още няколко дни.

Общи условия

Активация на акаунт