Бебето не ме познава

  • 4 325
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 828
По-голям виц скоро не бях чувала...бебе на 3 месеца да пее, разказва, изброява всички членове в семейството и на всичкото отгоре му омръзва с майката, която има подозрения, че я ползват само за консумация. Да предположа ли - сигурно си говори с бабата за плетки и рецепти и затова му е по-интересно с нея. Ако темата беше по-сериозна бих казала,че ако на 3 месеца се конкурирате с бабата за вниманието на детето,не ми се мисли какво ще е по-нататък

Последна редакция: пт, 15 дек 2023, 23:43 от be-lla

# 16
  • Мнения: 1 039
Успокойте се. Бебето много добре си знае коя е мама. Ако нещо ви притеснява, кажете спокойно и внимателно на мъжа ви и  свекървата. Радвайте се и бъдете благодарна, че има кой да ви помага и отмени, че много мами нямат такива помощ. Тепърва ще ви е необходима, даже и да излезете сами с мъжа някъде.
Весела първа Коледа с малката душичка.

# 17
  • Мнения: 1 033
И моята ме дразнеше, докато не почина и не разбрах всъщност, каква безценна помощ ми е давала...

# 18
  • Мнения: 4
Вие пък големи сте коментатори, за най-малкото се хващат да се направят на интересни и да се заяждат. Не буквално ПЕЕ И ГОВОРИ, така му казват не се досещате или се правите на тъпи!? Голямо ЧУДО, ЛЕЛЕ Феномен. Голяма драма че говорило и таблицата сигурно знае...
Аз постоянно говоря, пея, разказвам, чета книжки, вкъщи не се мълчи. Какво като е бебе. Дъщеря ми е на 3 месеца и също си мънка нейните неща, вика, крещи, гука, аука, аз също и казвам "хайде говори ми малко", "пей ми на твоя език" и т.н... Кое му е странното. И понякога забива на "Маааа" и се шегуваме, че казва мама. Ужасни заядливи хора..
А на дамата бих дала съвет, или си отстоявайте позицията или стойте в ъгъла и чакайте. Какви са тези неща, ще ми вземат детето от ръцете при първа възможност. Абсурд! Аз си гледам бебето сама от ден 1, баща и е на работа с дни и нощи го няма. Може би е друга крайност, но толкова съм привързана към нея, че трудно давам даже да я вземат и да ми я дундуркат.. Да и се радват от място. Свекървата я вижда 2 пъти в седмицата и то за час, повечето пъти спи, достатъчно е. Майка ми единствено оставям без да се притеснявам, но и тя замина в чужбина. Времето лети, днес е на 3 месеца, утре на 13.. Просто детето е мое, аз съм я носила, аз съм я раждала, аз я обожавам и гледам всяка секунда на безсъние и болка. Аз ще преценя кое как и защо.. И въпреки че сме сами двете, често имаме гости, все пак държа и да е социална и да не дели хората. Предлагам ви да се вземете в ръце, това са неща които предполагам всяка майка изпитва и не знам даже как го позволявате и то постоянно..
Успех!

# 19
  • Мнения: 18
Носите го на ръце с часове една сюрия хора, все има кой да ти гледа детето, радвай се. Измисляш си проблеми, защото не си особено натоварена с детето. Аз бях сама, без помощ, и мъжът ми не ми помагаше, че и ми измисляше друга работа, освен това. Толкова бях скапана, че въобще не ми беше до това да го забавлявам бебето, а те най-много се радват на внимание, от който може. Това не им пречи да знаят коя е  майка им, баща им, бабите и дядовците. Ако пък наистина детето изглежда, че при всеки друг, освен теб,  детето се усмихва и се забавлява, може би трябва да помислиш какво ти правиш или не правиш, а не какво прави свекърва ти.
Интересно. Изкарвате ме че.по цял ден си кратя краката и пия кафета. А не е така. Винаги сйв искала добри взаимоотношения със семействата от двете страни. Но това обсерватория нейно поведение ми идва в повече. Нямам против детето да казва баба, да и се радва и да прекарват време заедно , но това е така от ден първи. Разбирам че и тя има нужда от внучето си, но не може все да идва в стаята и да ми го взима от ръцете. Просто съм прекалено добра и си мълча,  зя да няма драми. При вас е точно обратното, нямало е кой да ви помага и затова ме нападате едва ли не че си измислям...
Вие пък големи сте коментатори, за най-малкото се хващат да се направят на интересни и да се заяждат. Не буквално ПЕЕ И ГОВОРИ, така му казват не се досещате или се правите на тъпи!? Голямо ЧУДО, ЛЕЛЕ Феномен. Голяма драма че говорило и таблицата сигурно знае...
Аз постоянно говоря, пея, разказвам, чета книжки, вкъщи не се мълчи. Какво като е бебе. Дъщеря ми е на 3 месеца и също си мънка нейните неща, вика, крещи, гука, аука, аз също и казвам "хайде говори ми малко", "пей ми на твоя език" и т.н... Кое му е странното. И понякога забива на "Маааа" и се шегуваме, че казва мама. Ужасни заядливи хора..
А на дамата бих дала съвет, или си отстоявайте позицията или стойте в ъгъла и чакайте. Какви са тези неща, ще ми вземат детето от ръцете при първа възможност. Абсурд! Аз си гледам бебето сама от ден 1, баща и е на работа с дни и нощи го няма. Може би е друга крайност, но толкова съм привързана към нея, че трудно давам даже да я вземат и да ми я дундуркат.. Да и се радват от място. Свекървата я вижда 2 пъти в седмицата и то за час, повечето пъти спи, достатъчно е. Майка ми единствено оставям без да се притеснявам, но и тя замина в чужбина. Времето лети, днес е на 3 месеца, утре на 13.. Просто детето е мое, аз съм я носила, аз съм я раждала, аз я обожавам и гледам всяка секунда на безсъние и болка. Аз ще преценя кое как и защо.. И въпреки че сме сами двете, често имаме гости, все пак държа и да е социална и да не дели хората. Предлагам ви да се вземете в ръце, това са неща които предполагам всяка майка изпитва и не знам даже как го позволявате и то постоянно..
Успех!
Благодаря ви за съвета! Оттук нататък ще  се опитам да скъся.максимално времето им заедно , за да се усети сама. Ако не го направи ще говора с нея... благодаря още веднъж. Бъдете здрави!
Вие пък големи сте коментатори, за най-малкото се хващат да се направят на интересни и да се заяждат. Не буквално ПЕЕ И ГОВОРИ, така му казват не се досещате или се правите на тъпи!? Голямо ЧУДО, ЛЕЛЕ Феномен. Голяма драма че говорило и таблицата сигурно знае...
Аз постоянно говоря, пея, разказвам, чета книжки, вкъщи не се мълчи. Какво като е бебе. Дъщеря ми е на 3 месеца и също си мънка нейните неща, вика, крещи, гука, аука, аз също и казвам "хайде говори ми малко", "пей ми на твоя език" и т.н... Кое му е странното. И понякога забива на "Маааа" и се шегуваме, че казва мама. Ужасни заядливи хора..
А на дамата бих дала съвет, или си отстоявайте позицията или стойте в ъгъла и чакайте. Какви са тези неща, ще ми вземат детето от ръцете при първа възможност. Абсурд! Аз си гледам бебето сама от ден 1, баща и е на работа с дни и нощи го няма. Може би е друга крайност, но толкова съм привързана към нея, че трудно давам даже да я вземат и да ми я дундуркат.. Да и се радват от място. Свекървата я вижда 2 пъти в седмицата и то за час, повечето пъти спи, достатъчно е. Майка ми единствено оставям без да се притеснявам, но и тя замина в чужбина. Времето лети, днес е на 3 месеца, утре на 13.. Просто детето е мое, аз съм я носила, аз съм я раждала, аз я обожавам и гледам всяка секунда на безсъние и болка. Аз ще преценя кое как и защо.. И въпреки че сме сами двете, често имаме гости, все пак държа и да е социална и да не дели хората. Предлагам ви да се вземете в ръце, това са неща които предполагам всяка майка изпитва и не знам даже как го позволявате и то постоянно..
Успех!
Благодаря за съвета!
По-голям виц скоро не бях чувала...бебе на 3 месеца да пее, разказва, изброява всички членове в семейството и на всичкото отгоре му омръзва с майката, която има подозрения, че я ползват само за консумация. Да предположа ли - сигурно си говори с бабата за плетки и рецепти и затова му е по-интересно с нея. Ако темата беше по-сериозна бих казала,че ако на 3 месеца се конкурирате с бабата за вниманието на детето,не ми се мисли какво ще е по-нататък
Има една приказка " Ако не можете да кажете нещо хубаво , по -добре замълчете" . Но все пак благодаря за коментара ви. Бебето казва бабу , защото не на края на всяко изречение тя му казва така , а го гледа право в очите и бавно в продължение на 5 минути повтаря само бааааба, бабббууу, ббббббб. И когато казах, че като е плакал е казал маммм, тя ми го взе от ръцете и каза ела при баба, няма да казваш мама, а баба. И вмъкна, че като плачат все казват мама. А иначе искали баба си. Когато го приспивах един ден , тя слуша как той си мрънка и казва на масата пред всички " Еми.това е , той иска баба си" . По всичко личи , че иска цялото внимание да е върху нея. Благодарна съм и за помощта , но това е обсебващо. И не то разказва за членовете на семейството , а тя.. но най вече се бабосва. Не ме разбирайте погрешно. Търсех съвет , не нападки. Бъдете здрави !

Последна редакция: сб, 16 дек 2023, 01:38 от Mama Hurricane

# 20
  • Мнения: 2 750
Сигурна съм,че авторката говори ,че бабата пее ,изброява и т.н . Защо хората сме толкова враждебни към чуждато нещастие ?! Разбра ли ,недоразбрали важното е да коментираме. Към авторката-бебето не казва бабу ,баба и там каквото казва,защото бабата го повтаря ,моя син също започна първо да казва бабабаба ,ббббб и каквото се сегиш друго започващо с ббб,а не съм повтаряла само баба със сигурност това е от времето на гаченето и не го приемайте за първа дума ИЗОБЩО ,защото не е ,а пък бабата нека си фантазира ,че 3 месечното бебенце й казва бабо ,моя е на 1,4 г и казва само мама в момента сме на гости в свекървата и хал хабер си няма за нея само ако му каже ,,айде бабе ,бръм бръм" тоест ,че ще го вози в колата и той вдига ръце да го вземе ,но не ревнувам ,защото той ме обожава и не може без мен и при вас ще е същото сигурна съм само не го позволявай на бабата да се опитва да те измества
По-голям виц скоро не бях чувала...бебе на 3 месеца да пее, разказва, изброява всички членове в семейството и на всичкото отгоре му омръзва с майката, която има подозрения, че я ползват само за консумация. Да предположа ли - сигурно си говори с бабата за плетки и рецепти и затова му е по-интересно с нея. Ако темата беше по-сериозна бих казала,че ако на 3 месеца се конкурирате с бабата за вниманието на детето,не ми се мисли какво ще е по-нататък

Последна редакция: сб, 16 дек 2023, 03:50 от Radii :)

# 21
  • Мнения: 751
Бебето сега е на етап физиологични нужди, никой за него не е по-напред от другия, спокойно. Но не смятам, че подобна намеса от страна на бабата е правилна, особено пък и като ви чета как внушава на останалите, че при нея се смее и е добре, а при вас едва ли не само плаче. Понякога не става с добро, тръгва се първо с добро, разбира се. Според мен прекалено се меси свекърва ви и се налага, а детето все пак е ваше, не нейно. Обяснете и, че цените голямата и обич към детето, но всичко си има някакви граници и така да нахлува в личното ви пространство, когато тя си реши, е стресиращо и неприемливо. Много усмивки с мъничето ви желая. Вие сте прекрасна майка. Весели празници!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 569
Бабата не се усеща, че прекалява. Явно трябва да ѝ напомниш или да ѝ обясниш деликатно, че оценяваш помощта ѝ, но бебето е все още много малко и искаш ти да си най-близо до него. Не е нормално поведение да ти го взима от ръцете, ако го прави. Ми не ѝ го давай. Ако не разбере от първия път, ще разбере от петия. Няма да стане обаче без драми. Покрай децата има и много поводи за семейни кавги, това е неизбежно, тепърва ще имаш и други битки покрай детето.

# 23
  • Мнения: 19 014
Аз не я съветвам да се кара с бабата и да ѝ прави някакви фасони с недаването на бебето, щом се очаква бабата по няколко часа дневно да го носи на ръце, понеже не спяло.

# 24
  • Мнения: 185
Маме спокойно,за сега си почивай и се грижи за себе си след раждането. хапвай си за да имаш енергия. след това давай на бебчето да яде и да е здрав и силен. излизайте на разходки,като сте у вас храни си го бебчето,дръж го в ръцете си,кушкай го,говори му. спокойно,не се тревожи за нищо и след време ще казва мама

# 25
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Чак аз се ядосах. Ще имам аз малко бебе, ще искам да си го гледам, а някой ще ми го измъква от ръцете! Сложи граници, ако е възможно без да се карате. Ако не е възможно без караници пак сложи граници, но по другия начин. И на мен ми се струва прекалена тази привързаност на бабата, която отива към обсесия и изземване на родителски функции. Да, хубаво е човек да има помощ, но не на всяка цена.

# 26
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Е аз пък бях другата крайност.Молех се някой да е вземе и да е залисва.Вие сте майка и винаги ще бъдете на това дете Свекървата няма как да ви измести.Радвайте се ,че имате помощ.Още малко като порасне ще започне да прави разлика.

# 27
  • Мнения: 534
Първото ми дете от 4м се наложи да го гледа баба му през деня, защото аз правех дипломна работа. Бах в другата стая и само го кърмех, къпех и хранех, всичко останало правеше баба му. Защитих когато беше на 7м и като стана на 1г2м започнах магистратура. Детето го гледа баба му до 3г. Когато започна ДГ. Никога не ми е минавало през ума, че детето ми може да обича баба си повече от мен. Детето можеше да остане с всеки познат без никакви проблеми. Вече е на 11г и определено мама си е мама, дори на тази възраст. Като по-малък беше привързан определено повече към свекърва ми, която го гледа, отколкото към майка ми. Най-любимо му беше да играе с баба си, но това изобщо не означаваше, че обича нея повече от мен. Винаги когато беше болен или имаше нужда от нещо търсеше първо мен. Сега с малкия, го гледам само аз 24/7, мъжът ми често пътува и няма на кого да го оставя дори за да отида до тоалетна. Вече е на 1г10м и е страшно залепен за мен, въпреки че е доста по-социален от батко си, винаги ме търси и аз трябва да съм там иначе настава апокалипсис, рев, тръшкане. Направо не знам как ще го отлепя от мен. Бабите и дядовците си вижда веднъж в месеца или веднъж на няколко месеца и пак им се радва и когато те са там, не ме отразява много, но е важно да съм в саята. За мен вторият вариант е по-зле и за майката и за детето. Той непрекъснато е на краката ми, каквото и да правя, плаче дори когато го оставя на баща му, за да обърна внимание и на другото ми дете. И аз си търся една баба малко да го занимава, но за сега няма желаещи, а той вече си порасна 😀

# 28
  • Мнения: 12 790
Не ми се струва възможно което и да е дете да обича повече баба си. Просто нейните приказки и коментари те дразнят. Предполагам, че и мен биха ме дразнили.
Щом искаш да й ограничиш времето с детето, а ти да го поемеш - лесна работа, само й кажи правилата с добро. Няма нужда да се карате. Тя не знае, че те дразни с държанието си.
Имай предвид, че това бебедрусане за нея е ангажимент, така че нищо чудно да се почувства облекчена от новите правила.

# 29
  • Мнения: 1 506
Напълно разбирам, че те дразни бабата, и мен би ме дразнило това обсебване, обаче бебе на 3м няма как осъзнато да казва баба и мама. Това са по скоро звуци, които чува от вас и ги повтаря. И не, няма да обича повече баба си от мама.

Общи условия

Активация на акаунт