Спиране на кърма

  • 1 201
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 640
Здравейте!
Това не е тема за или против кърменето!
Искам да попитам какви са начините за спиране на кърмата? Предстои ми раждане, но съм решила да не кърмя и се интересувам как се случва това. Бях чела за някаква инжекция, която се слага още преди раждането, но такава информация в момента не намирам. Ще раждам секцио ако това има някакво значение. Аз, естествено, че ще го обсъдя с доктора си, но исках да чуя мнения на майки, минали през това. Има ли начин изобщо да не се стига до цедене и т.н?
Моля да не ме съдят майки, решили да кърмят децата си! Бъдете здрави и весели празници!

# 1
  • Мнения: 388
Аз пих Достинекс, две хапчета, по половинка на 12 часа. Седмица след секциото беше, но вече беше започнала и имах леки болки. Един ден след последното хапче вече нямах нищо. Може би, ако се започнат веднага след секциото няма да се стигне до цедене и болка, но трябва лекарят да ви ги изпише и посъветва.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 571
На мен също ми предписаха Достинекс, но задължително лекар трябва да прецени дозировката.

# 3
  • Мнения: 5 277
Според мен пийте преди да е слязла кърмата по предписание на лекар. Достинекс пих и аз, но вече беше слязла и може би 7 дена пих докато спря, в някои пиех и двойни дози.

Общи условия

Активация на акаунт