Инвитро и колебанията на съпруга ми

  • 1 451
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, аз съм на 27 години и сме женени от 3 години.  Имам поликистоза на яйчниците.  От 2 години правим опити за дете, но не става.  Искам да опитам IVF, но съпругат ми не го иска.  Той не иска да бъде разочарован.  Убедих го и си записахме час в софийската клиника на Бахчечи.  Страх ме е да не дойде в последния момент.  Има ли някакъв съвет, който можете да ми дадете?

Последна редакция: чт, 14 дек 2023, 12:19 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 723
Да смениш мъжа като за начало. Явно нее е готов за тази стъпка.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 151
Той правил ли си е каквото и да е изследвания за тези 3 години?
Насила не можеш да го накараш. Ако не дойде на уговорения преглед, поне ще знаеш, че не можеш да разчиташ на него. Млада си и имаш време да намериш партньор,който ще те подкрепя.
Ин витро изисква здрава връзка и силно доверие между партньорите, както и абсолютна убеденост и на двамата в решението. Процедурите са достатъчно унищожителни физически и психически и една недостатъчно здрава връзка трудно издържа дълго.

# 3
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Какъв е планът Ви ако не дойде?
Не е ли редно първо да си уточните проблемите, очакванията и страховете преди да предприемете стъпките към дете?Ще имате нужда от подкрепа, ако се запъва като магаре на мост още от сега не мисля, че ще стигнете далеч. Помислете добре, пътят е дълъг и труден.

# 4
  • Мнения: 226
Adel, чета написаното от теб и си спомням за бившия ми съпруг. И той по същия начин не искаше да прави ин витро, защото "ако било писано да стане по естествен начин, щяло да стане". Ами... години наред не ставаше. Накрая уж го убедих да стартираме, той каза ок, но рано сутринта в деня, в който трябваше да отидем за първоначалните изследвания, каза, че се отказва. Аз бях съкрушена, естествено. Изгубих още цели 5 години след това в напразни надежди, че той ще размисли. Накрая просто събрах смелост да го напусна.
В момента съм с мъж, с който сме партньори в борбата и в общата кауза за детенце. Имаме 2 неуспешни опита ин витро зад гърба си, но той не се отказа. Третият ни опит беше успешен (поне дотук,  дано и до финала всичко е ок).
Желая ти успех, каквото и решение да вземеш! 😘

# 5
  • Мнения: 1 249
Страх го от спермограмата, това е цялата работа, в крайна сметка една жена минава през много повече. Поговори ясно с него, това са сериозни неща.

# 6
  • Мнения: 723
Страх го от спермограмата, това е цялата работа, в крайна сметка една жена минава през много повече. Поговори ясно с него, това са сериозни неща.
Да то е много страшно да си удари една в банята

# 7
  • Мнения: 1 539
Страх го от спермограмата, това е цялата работа, в крайна сметка една жена минава през много повече. Поговори ясно с него, това са сериозни неща.
Да то е много страшно да си удари една в банята

Извинявам се, че ще го напиша, не целя да обидя никой, но ми е твърде познато мислене на някои мъже. За мен това е селяндурско усещане за мъжко достойнство и чест. Да се чете, също разбира като 'мачовско'. Да не говорим, че съм чувала едни по-стари, но достоверни истории за стерилни мъже, които го крият. А има и такива, които са хойкали и лепвали разни болести, лекувани - недолекувани или просто ги е страх от истината дори за самите себе си. Отказват и това си е.

# 8
  • Мнения: 891
Да си пусне спермограма. Реално не му трябва да ходи на преглед преди това, отива в някоя репродуктивна клинкика с час и дава материал. Резултатите са готови за няколко часа.
Преди да се подлагаш на хиляди изследвания, вижте как стоят нещата при него. Когато правехме инвитро, докторът каза, че към момента половината от двойките са с проблем при мъжа.

# 9
  • Мнения: 1 249
Материал може да се занесе и от вкъщи за изследване, като трябва да се съобрази с някой изисквания. Ако спермограмата е наред, преглед за партньора няма да е нужен. Но за мен това ограничено мислене, възприятия и то не само в този ситуация са много притеснителни.

Общи условия

Активация на акаунт