Кей-поп не е просто музика - 2

  • 6 821
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 992
Joy Чаках да ми изтекат 24-те часа за да не редактирам, а пусна нов пост. Но ме изпревари с публикуването, докато се борех да убедя сайта, че не ми пука чие е последното мнение. Тъкмо мятах същото видео.
Голям сладур ми е Куки.Purple Heart

# 31
  • Мнения: 9 287
Профи ,видях аз откъси из Туитър, ама много работа имах днес ,после друго и забравих да го постна. Голям сладур е Куки ,и как се мъчи а английския горкия 😎

Утре чакаме Ви,а днес излезе и някаква казармена снимка, не разбрах много, но изглежда и а някакъв чин или ранг в спешъл форсес ,само след две седмици 😯, отличник ни е той ,то си личеше колко е ентусиазиран за военните истории

# 32
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 992
Сутринта имаше две снимки, една на ВИ и една на RM, всеки с неговата си чета. Но бяха снимани на едно и също място, много напомнящо автобусна спирка Laughing. Не ги донесох, че бяха в едно смотано видео, от което само те си заслужаваха поглеждането.
Излезе и класацията на TC Candler. Много ми харесаха текстовете сложени под ликовете на ВИ и Куки в класацията. Има доста корейски айдъли.



Джей Хоуп се разделя с 2023 със знакови за него снимки от годината и един клип как Джимин му прави войнишката подстрижка. Laughing
https://www.instagram.com/uarmyhope/p/C1bu449r3Cl/?hl=bg&img_index=1

Последна редакция: пт, 29 дек 2023, 14:41 от profi_1

# 33
  • Мнения: 9 287
Честит рожден ден на V, и лека служба 💜

# 34
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 992
Happy V Day! Purple Heart
Да изкара леко казармата и да се завърне жив и здрав!
Много е приятна новата му песен с Юми.

Малко от отбелязването на рождения му ден.
https://www.youtube.com/watch?v=W3X73QNOfgI

Скрит текст:
Ари, в предишен пост беше коментирала снимката на ВИ. Повишен е в лидер(командир) на взвод. В зависимост от войсковия вид взводът в Корея е от 20 до 50 войника. Значи ВИ е повишен във водач на толкова войници в обучителния военен лагер. На снимката до него е ротният му, а до ротния е лидерът на отделението. На снимката са войниците от 10-та рота, 1-ви взвод, 1-ви отряд.

Последна редакция: сб, 30 дек 2023, 09:41 от profi_1

# 35
  • Мнения: 9 287
Профи, да, много нежна песен Heart Eyes И гласовете им много си ходят Hands Ok Hand

Благодаря за военните разяснения Simple Smile Хич не съм се и съмнявала в него, той е толкова общителен, оригинален и завладяващ като личност,роден е за лидер , а и толкова беше въодушевен и мотивиран  за това ново предизвикателство . И трябва да кажа , че от всички той ми се видя даже красив с остриганата глава, другите да кажем приемливо симпатични Wink А с униформата е Heart Eyes

# 36
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 992
Винаги има начин лично да сподели рождения си ден с нас. Hug


Да Ари, ВИ е наистина красив всякак. Няма прическа или цвят на косата, с които да не привлича поглед и внимание като магнит. Първоначално лично аз някак не успявах да го оценя толкова високо. Даже не споделях и не разбирах стратегията на БигХит да го държат скрит преди дебюта им, като тайното много красиво оръжие на БТС. Но с времето и най-вече с натрупването на впечатления от моя страна, мога да кажа, че е забележителен млад мъж и компанията е направила навремето точния ход.
То и аз не ги разбирам армейските работи, но чета доста материали и се ограмотявам от там.
Що се отнася до личностните качества, и седмината са феноменални не просто като таланти и изпълнители, а като изключително силни характери и харизматични личности. Нямам съмнения, че ще блестят в армията, както вече го направиха Джин, Джей Хоуп и Шуга. Последният макар и да не е на активна служба, за по-малко от месец успя да стане лидер на отделението/отряда, в който служи. Да не ровя да търся точната бройка, но май бяха 10 или 12 човека. Все още успяват да задържат в тайна общественият център, в който всъщност работи всеки ден. Представям си някоя ARMY случайно да го срещне там и разпознае. То аз и по гласа бих го познала Joy. Ама около този център ще настане второто пришествие. Особено, както корейските фенки, трудно разграничават реалността от фикцията и хич не уважават такова нещо, като личното пространство, например.

# 37
  • Мнения: 9 287
За Шуга ,чак ми е чудно как успяват да запазят тайната, вижда ми се невъзможно, все пак работи с хора ,които имат роднини, приятели, то си е човещина да се изпуснеш и без да искаш. Аз поне съм много зле в пазенето на тайни 🙂

За Джимин и ДжейКей четох ,че има забрана да се публикува нещо с тях ,май по тяхно желание ,та вероятно няма да ги видим ,не знам дали е за добро ...

# 38
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 992
Ари, не съм срещала инфо за точно такава забрана. Има нещо съвсем друго, но понеже е дълго ще сложа в спойлер един автоматичен превод. Накратко към официалното военно приложение на ЮК, The Camp, има раздел за знаменитости на служба, в който е имало намерение за предлагане платени услуги. Поради това, че правата за публичност на членовете на BTS принадлежат на BigHit Music, са предпочели да ги махнат от звездното приложение на The Camp. Това обаче не е причина да не виждаме техни снимки в "безплатната" обща част.
Скрит текст:


Едно от корейските военни приложения, The Camp, послужи като начин за феновете да бъдат в крак с любимите си идоли по време на включването им. Наскоро обаче промяна, повлияна от BTS, промени начина, по който феновете взаимодействат с приложението.

Преди това Camp включваше списък със знаменитости на „звездни войници“, но наскоро премахна тези от големите агенции поради проблеми с правата на интелектуална собственост.
Докато мнозина бяха облекчени от това, особено като се има предвид, че имаше планове за монетизиране на достъпа на феновете, някои се чудеха дали все още ще получават актуализации за членовете.

Тази промяна изглежда не е елиминирала всички изображения, тъй като нови снимки от The Camp показват V и RM, позиращи с други членове на службата.

Членовете на BTS са премахнати от списъка на лагера „Star Soldier“ заради проблем с правата върху интелектуалната собственост.
Главният изпълнителен директор на компанията изясни причината за този ход.

Всичките седем членове на BTS в момента са записани в армията за задължителните си служби, което означава, че нивото на комуникация между тях и феновете е намаляло драстично. Някои фенове разчитат на приложението The Camp, за да получават актуализации за членовете, въпреки че има разделени настроения около него.
The Camp е официалното военно приложение на Корея, което първоначално е предназначено да служи като интегрирана платформа за нуждите на военните комуникации и да позволи на семейството и приятелите да изпращат окуражаващи съобщения до новоназначени стажанти. Но скоро феновете започнаха да го използват, за да бъдат в крак с любимите си знаменитости по време на включването им, което накара компанията разработчик да разшири функциите си с планове за монетизиране на определени услуги.

Откакто BTS се присъединиха към военните, броят на потребителите на приложението се увеличи значително. Според Enable Daon Soft, технологичната фирма зад The Camp, техният бизнес се очаква да надмине своята точка на рентабилност за първи път от основаването си тази година и изпълнителният директор даде голяма заслуга на фенбазата на BTS.
Въпреки това, според съобщения от 23 декември, KST, членовете на BTS липсват в конкретен сегмент на приложението, предназначено за войници на знаменитости. Под раздела „Регистрация на войник“ има подраздел „Препоръчан звезден войник“, който изброява текущо записаните идоли и знаменитости отделно. В момента той съдържа около 30 популярни войници и стажанти, включително актьора Nam Joo Hyuk, Мино от WINNER и вокалиста Go Woo Rim.

Но към 22 декември нито един от членовете на BTS не беше в този конкретен списък.

(Моя бележка - Джей Хоуп и Джин са вече в сиво на горната снимка.)
Jang Cheol Min, главен изпълнителен директор на Enable Daon Soft, каза, че отсъствието е защото BIGHIT MUSIC притежава правата за публичност на членовете на BTS. Това означава, че само агенцията има право да получава печалби, като използва тяхната лична идентичност, като техния портрет и имена. Джанг каза, че компанията е „разбрала погрешно“ намеренията на The Camp, предполагайки, че платформата се опитва да прави бизнес чрез идолите. В резултат на това приложението трябваше да премахне всички изпълнители под големи управляващи компании от списъка.
Това беше добре дошъл ход сред феновете на BTS, които изразиха загриженост относно възможната експлоатация на членовете от платформата, след като тя обяви планове за създаване на частна марка, използваща правата на интелектуална собственост (IP) на включените знаменитости, за да се разшири в електронната търговия пазар. Можете да прочетете повече за предложените от The Camp промени в бизнес модела, включващи монетизирани услуги за феновете на K-Pop тук.



За Шуга и аз се чудя, но по същия път мина Бекхьон от ЕХО, а не разбрах да е разконспириран. Уволни се февруари тази година. Бек освен член на супер популярна група е и много успешен индивидуален изпълнител, и с много успешни актьорски изяви, в т.ч. с множество номинации и награди. Подозирам, че работата им като обществени служители включва контакти предимно със старческо, самотно живеещо население, поради което и нищо не изтича.

Последна редакция: сб, 30 дек 2023, 13:35 от profi_1

# 39
  • Мнения: 9 287
Вероятно си права , Профи,толкоз съм разбрала с Гугъл преводача 🙂

Благодаря за информацията, щях да питам някой има ли опит с такива айдоли ,изкарали казармата ,как са били нещата .

# 40
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 992
Ари, при някои нещата изглеждат така -


и така - https://www.youtube.com/shorts/QIlE-g3Vpmw
Ето един пресен Jinyoung  от Got7-


Ето и от ерата на членовете на BigBang в казармата -


Но имам смътни спомени от един мой любимец, корейски актьор, който съм виждала в униформа и в радиопредавания. Мисля, че има специална армейска част, която се грижи за културните развлечения и поне той май беше служил към тази част. За Теянг от БигБанг не знам дали е било така, а не ми се рови за инфо, още повече отпреди години. Все пак правилата в корейската армия вече са променени и сега е по-различно.

Но пък други си отслужват съвсем активна военна служба. Всъщност ВИ следва стъпките на близкия си приятел Парк Хюн-сик, който е служил в специалните части. Не помня кой от айдълите беше отбил и служба в морската пехота. Понякога предпочитат този вид войски заради по-краткото време на служене.

Последна редакция: сб, 30 дек 2023, 15:58 от profi_1

# 41
  • Мнения: 9 287
Профи, ти ма уби 😯😂, можело значи, то голям купон било. А аз съдя по наште , че нищо не излиза ,Джин имаше няколко снимки , Джей-Хоуп също, Шуга тотално изчезна , сега да видим другите.

# 42
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 992
Ари, това е някакъв ежегоден военен фестивал, който, без да го твърдя със сигурност, напомня "прегледи на войнишката художествена самодейност" Stuck Out Tongue Winking Eye. Във всеки случай преди да се отиде на фестивал се подготвят, т.е. яко се репетира, както за концерт. Върти ми се из главата, че не толкова отдавна, на Джин войниците в центъра за обучение бяха спечелили някакво танцово състезание там.

Нашите, пак заради прословутите права, сигурно няма да ги включат в нещо такова. Иначе биха разбили всякаква конкуренция. Grinning Да не говорим клип с танцуващи и пеещи във военни униформи примерно Джимин, Джунгкук и Джин, че са в един център, колко милиона гледания би събрал. Мен ми омекнаха коленните капачки само като си го представих. #Silly Whistling

# 43
  • Мнения: 9 287
Новогодишен поздрав от Джин ,предварително записан мисля

# 44
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 992
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!
Нека да имаме още много музика, новини, снимки и всякаква информация през цялата година!
Така я посрещнаха в столицата на к-попа - https://www.youtube.com/shorts/ifMNyI_r0rU

А момчетата от ТХТ изпратиха старата година с живо участие в церемонията по връчването на драма наградите на телевизия SBS.

Общи условия

Активация на акаунт