Дигитализиране на VHS - къде

  • 2 002
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 480
Нали вече в и отговорих-в захранването. И малка вероятност и другаде нещо да е гръмнало, освен захранването.

По принцип закупува ли се нещо ново за подмяна или не?

Разбира се, но частите не са скъпи.

# 16
  • Мнения: 189
Разбира се, но частите не са скъпи.

Сега не форсирам нещата понеже новите телевизори и компютри трудно се свързват със старите VHS плейъри. Там интерфейса е Scart или с червени и жълти кабели, мисля че беше S-Video. Трябват специфични кабели и няма гаранция че ако намериш такъв, ще стане. Една приятелка доста се е мъчила да намеря подходящ кабел за старото си видео да го свърже с нов телевизор.

# 17
  • Мнения: 2 480
Мъчила се е заради незнание.

# 18
  • Мнения: 189
Не, напротив, даже бих казала че доста добре се справя с техниката. Проблемът е че трудно се намира читав кабел от подобен тип.

# 19
  • Мнения: 7
A защо не си смъкнеш програма са това и сам да си ги конвертираш ? Фасулски просто е и интернета е пълен с такива програми. Плюс това, със съвременните компутри/лаптопи ще ти е нужен само кабел.
https://www.aliexpress.com/w/wholesale-USB-Video-Capture-Adapter … g0o.best.search.0

# 20
  • Мнения: 189
A защо не си смъкнеш програма са това и сам да си ги конвертираш ? Фасулски просто е и интернета е пълен с такива програми. Плюс това, със съвременните компутри/лаптопи ще ти е нужен само кабел.
https://www.aliexpress.com/w/wholesale-USB-Video-Capture-Adapter … g0o.best.search.0


С удоволствие бих ги дигитализирала сама, но плейъра се развали. Единствено съм пробвала да дигитализирам видеа от старата ми VHS камера през USB, но качеството е твърде ниско. Останаха ми две малки касетки със  стари, заснети от мен видеа, които могат да се пускат на самата камера.

# 21
  • Мнения: 7
Е да - разрешениети ще ти остане  720 x 576 но ще може да се гледа на HD, FHD UHD екрани , поради смяната на формата и носителя.

# 22
  • Мнения: 189
Засега с USB успях да измъкна само 320 х 240. За 720 х 576, което е пределно качество за моят вид носител, трябва 1394 кабел.

# 23
  • Мнения: 7
Откровенно , никога не съм конверирал директно. Аз имах ТВ тунер карта и чрез него конвертирах... може да си намериш външна Тв карта за около 20 тина лева, но не знам дали си заслужава за две касети. Но ако за конвертиране ти искат повече - определено си заслужава.

Общи условия

Активация на акаунт