Зима иде, виждам знаци, за сладко бебе, може и близнаци ! ~бебеправене 425~

  • 30 870
  • 854
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 087
Flowers BouquetНа новите - добре дошли !Flowers Bouquet
Ние тук се обичаме, уважаваме и много си помагаме !
Молим ви, представете се – на колко години сте, откъде сте, от колко време опитвате, колко дълъг е цикълът ви, кога е овулацията ви, имате ли вече деца, и всичко друго, което прецените ! Дано темата ви донесе информация, положителни емоции и приятелско рамо в трудните моменти !

Ние сме малко общество за взаимопомощ и подкрепа в пътя на бебеправенето.
Тук не е място за хвалене с положителен тест в първи пост или въпроси от типа на 'здравейте, виждате ли втора черта?'. За тази цел във форума има други теми, молим, потърсете ги.


People Baby AlisonParker People Baby andi_bb People Baby arogans People Baby Arven_89 People Baby bananovolisto People Baby Belflower People Baby Brandywine18 People Baby Denki People Baby Dreamer >3 People Baby Greyspirit People Baby Jo di People Baby Kactus People Baby kuklichka_  People Baby Lady12 People Baby m-angel People Baby Mila101 People Baby Mandaria People Baby Michelle Simple Smile People Baby Monita576 People Baby petufin People Baby rave People Baby #Reina People Baby Salsera People Baby S.G.C. People Baby shan^tall People Baby Одри People Baby Пълнолуние People Baby Светослава Ангеловаа People Baby 2402  


Мило мое мъничко човече,
мое щастие, мой блян!
Как силно искам да те гушна вече,
Никога не ще си сам!

Ще има мигове на сълзи
и поводи за греещи усмивки.
Но всичко ще се нареди,
щом вкъщи сме затрупани
от бебешки играчки, пелени, завивки.

Отправям поглед към небето,
ръка полагам на сърцето.
Молитва, устните прошепват,
да се появиш,
на топличко, до термин,
да се задържиш!

До теб ще бъда неотлъчно,
ще те закрилям
и над теб ще бдя!
Понякога ще ми е трудно, мъчно,
но знай,
ще се старая, ще опитам
да бъда
най-добрата майка на света!

            


Тоалетна, чашка и тест -
чакаш минути пет или шест.⏱️
Ето черти - цели са две,✅
сълзите напират - ще имаш дете!🥹

Гадене, киселини и хормони,🤢
Шоколади ядеш с цели кашони.🍫
Първа фетална и втора, и трета -
време да раждаш е майчице клета!🫄

Контракции, разкритие и много болка,😵
врещиш изтощена - искаш упойка. 💉
"Напъвай" - крещят всички над тебе🧑‍⚕️
и чува се плачът, мощен, на бебе. 👼

Плацента, шевове - ох няма край...🙄
вземаш детето и попадаш във Рай! 🥰
Изписването е на дневен ред,
там всеки ще ти даде непоискан съвет. 🗣️

Памперси ,хранене и спане,
това бебе ще спре ли да реве? 🥴
40 дни и погача голяма -🍰🧁🍬
всяка жена акъл от опит ти дава. 🧏

Още рев, ако и колики мощни,😨
ти вече не спиш по цели нощи.💤
Помощ накрая търсиш в група за мами,🫶
там всички знаещи са се събрали.🧑‍💻

Минава месец, втори и вече сме в шести -6️⃣
сега се вълнуваме от пюретата месни!🥔🥦🥕
На дневен ред вече е друго -
зъбите никнат, виждам се в чудо!🦷

Приспиваш в количка, на ръце и в кошара...
но ефект от всичко естествено няма!!!!!🙄
Разбирам - да си майка е сбъдната мечта. 💗
😘

                                


*Нека мен и теб в едно да съберем*
*Нека мен и теб в едно да съберем*
Когато двама души срещат се,
минава време и започват те
семейството да се увеличи с още един член,
когато кажат си ‘‘Нека мен и теб в едно да съберем !‘‘.

Мечти и надежди силно се разпалват,
някъде там двама спират да се пазят.
Дни, месеци, дори години понякога минават,
време, пари, нерви, всичко готови са да дават !

Първо откъсват част от своята душа и сърце,
докрая поръсват с любов. Да ! Те искат дете !
Трудно е, много търпение се иска,
понякога сълзи тихо ронят се, зъби се стискат.

‘‘Не се напрягайте !‘‘ – отстрани лесно е да казват.
Как, когато чакаш такъв дар, трудностите да не те смазват ?
Някъде там в един момент се случва,
теста показва две черти, а в гърлото засяда бучка.

Този път обаче напират радостни сълзи,
мъжът, когото обичаш, с дете ще дариш !
Трудностите през бременността, всичко си заслужава,
а борбата преди това не се забравя !

Но когато гушнеш малкото човече всичко избледнява,
някакси по-леко става и осъзнаваш, че вече станала си МАМА !

                              


*Сила*
Ако днес се чувстваш унила,
ако в себе си не намираш вече сила.
Ако ти се струва вече невъзможно
или пък невероятно сложно.

Не спирай! Продължи напред,
може още утре да е твоят ред.
Бори се! Ще си заслужава,
животът рядко даром дава.

И ако имаш нужда - поплачи си,
излей каквото ти тежи.
А после на краката стъпи си
и недей повече тъжи.

Идва малкото човече,
може би дори на път е вече.
И то ще иска мама с усмивка широка,
да му показва винаги вярната посока.

И ако днес се чувстваш унила,
намери в себе си сила,
защото идва малкото човече,
сигурно дори на път е вече !

                


Полезни теми:
Тестове за овулация
Графики на БТ
Отчетни теми
Автоимунен тиреоидит на Хашимото
Бременна ли съм ?
Добавки и витамини
Изследване на хормони
Стойности на ЧХГ
Как се сбъдна мечтата ни да имаме дете

Обща отчетна тема на нашите успели момичета


Me, Myself & I ~~ Tity_B~~~



Christmas Tree
Alison Parker: M - 04.12; O - 14.12; T - 28.12
Christmas Tree
Bellflower: M - 02.12; O - 16.12; T - 31.12
Christmas Tree
Fayona: M - 27.11; O - 07.12, T - 21.12
Christmas Tree
Michelle Simple SmileM - 17.11; O - 02.12; T - 17.12
Christmas Tree
rave: M - 17.11; O - 02.12; T - 17.12
Christmas Tree
S.G.C.:M - 02.12; O - 14.12; T - 27.12
Christmas Tree
shan^tall: M - 25.11; O - 07.12; T - 21.12

Последна редакция: пт, 08 дек 2023, 16:19 от rave

# 1
  • Мнения: 306
Здравейте момичета 😊
Искрено съм благодарна на  rave, че ме покани да орисам новата темичка. И въпреки че не се задържах дълго в нея, имам честта да ви споделя моята история.
Историята ми започна през ноември миналата година, когато с приятелят ми решихме, че искаме детенце. Време беше след 5-годишна връзка, закупуване на общо жилище и заживяване заедно. А и аз бях на 31 години, той на 30.
Винаги съм имала редовен цикъл, цистит не знам какво е и общо взето мислех, че всичко ми е перфектно.
Отидох на профилактичен годишен гинекологичен преглед все пак. Като предварително искам да кажа, че не искам да коментирам компетентността на някои лекари във Варна и имена няма да цитирам. Оттам ме застреляха с диагноза "смъкната и обърната матка" . Започна се ходене по лекари, изследвания. Слава богу, оказа се грешна диагноза. Но пък излезе висок пролактин, сравнително висок тсх 2.85, съмнения за Хашимото. И  тези диагнози отхвърлихме след още изследвания.
Междувременно през януари сме работили активно и февруари се оказах бременна, но за кратко. Беше биохимична бременност, последва спонтанен аборт и го преживях сравнително тежко. Обвинявах се, поставях си най-различни диагнози. От вас научих за тромбофилия, недостиг на витамини и не спирах да ви питам, когато имам въпроси. Благодаря ти АА за изчерпателните и компетентни отговори, които ми вдъхнаха сила. Ти заслужаваш едно чудо догодина 😘
С ММ въпреки цялата информация, която изчетохме, решихме да си дадем почивка от два месеца за възстановяване и да не правим допълнителни изследвания. Няма да коментирам мнението на повечето лекари, че трябвало да направя 2 или 3 аборта преди да започна да търся причина. Беше шок за мен и не исках да преживявям това отново. Добре е, че мъжът ми е трезвомислещият и спокойният във връзката и ме спря да изпадна в депресия и паника.

И така, в разгара на лятото покрай обикаляне по почивки и плажове, се оказах бременна. Знаете, че страхът беше огромен. Не смеех да се зарадвам. Дори ако си спомняте, смятах че пикливият тест е отрицателен и ви споделих "разочарованието" си за пореден месец. Исках си ярка червена черта като на теста за овулация.  Не спирах при всяко ходене до wc да проверявам щателно бельото за кръв. Въпреки всичко бебчо се задържа. Дори на всички родители, роднини и приятели казахме чак след като минах феталната морфология и бяха готови резултатите от пренаталния тест в 12 седмица именно поради тази причина. Днес вече ви поръсвам обилно със син прашец от един малък младеж около 510 грама в 23-та седмица. Вече раздава и мини ритничета докато ви пиша. А аз с едно мъничко коремче още не мога да повярвам какво чудо ни се случва.

Още нещо, макар и с риск твърде дълго и отегчително да стане. Терминът ми е в началото на април около годишнините от смъртта на баща ми и братовчед ми. Вярвам, че те ще ме подкрепят и закрилят, макар и като звездички в небето и най-накрая месец април ще ми донесе и положителни емоции и поводи за радости.

Орисвам всички ви да видите скоро двете чертички и да имате здрави бебета! 👶
Вярвайте в съдбата, тя си знае работата.
И на вашата улица ще изгрее слънце след бурята и ще видите дъгата. 🌧️🌞🌈Нужна е малко воля и търпение.
Наближава Коледа. Пожелавам ви най-хубавия и желан подарък под елхата. 🎄
П. С. Накрая нещо смешно. На мъжа ми и на друг приятел- негов братовчед от компанията ни от късметите в новогодишната баница миналата година им се паднаха бебета. Първоначално си ги прочетоха сами, намръщиха се и не ги споделиха. Нали са мъже и не показват емоции... След това решиха да си ги разменят без да знаят късмета на другия. Последва смях. Е, догодина живот и здраве ги чакаме и двете бебета наборчета.
❤️Няма случайни неща❤️

# 2
  • Мнения: 1 112
Записвам се в темичката и се надявам следваща година всички да успеем, с по минимум едно бебе, а може и две!

# 3
  • Мнения: 258
Рейв, благодаря за новата тема! Heart

Тути123, благодаря за орисването! Грабя с пълниии шепи от прашеца и ти пожелавам спокойна бременност и леко раждане! Heart

АА, надявам се следващия месец да бъде вашият! Heart
Шанталче, мнооого стиснати палчета от мен! Heart

# 4
  • София
  • Мнения: 3 016
Благодаря на Рейвче за новата тема, прекрасна както винаги!

И за орисването на тути, грабя син прашец и събирам в буркана!

Благодаря и на всички за стиснатите палци!

Ние следващият цикъл ще почиваме, а ММ днес ме уведоми, че и по-следващия може да го пропуснем защото му почват очните през януари Grinning

# 5
  • Мнения: 2 500
Благодаря за новата темичка! Прекрасна както винаги и носеща много настроение! ☺️❤️❤️❤️
Благодаря за орисването! ☺️❤️🍀 Може пък и нашето щастие също да се появи в тежък за нас месец, какъвто е декември и да има два ангела, които да бдят над него. 🥰
Пожелавам догодина всички в темичката да гушкаме поне по един нов член на семейството! 🙏

Последна редакция: пт, 08 дек 2023, 15:43 от Kactus

# 6
  • София
  • Мнения: 3 016
Благодаря за новата темичка! Прекрасна както винаги и носеща много настроение! ☺️❤️❤️❤️
Благодаря за орисването! ☺️❤️🍀
Пожелавам догодина всички в темичката да гушкаме поне по един нов член на семейството! 🙏

Специално на теб двама съм ти поръчала!

# 7
  • Мнения: 2 500
Шанталче 😍😍😍❤️🙏🍀 Значи ще си чакам двойния подарък догодина 😁🫶
Може и ти да ни изненадаш с две накрая, не се знае 😅💋🥰

# 8
  • Мнения: 952
Чудесна коледна темичка, благодаря на Рейв Simple Smile

И понеже много се радвам, че моето заглавие я краси, за пръв път може в историята ( е може и да не е за първи, не знам) може да я обречем да е близнашка тема. YumYum   People Baby People Baby

Тути, лека бременност и грабя с чувала от синия прашец Blue Heart

# 9
  • Мнения: 2 631
Кактус🩷вярвам,че ще имаш бебче при нас в така само,че през ноември 2 години поред ставаше нещо. Сега дядо ми е много зле и стоя на тръни в този период. Прегръщам те.

АА консултирала ли се с АГ да приемаш прогестерон по време на опитите, на мен Калчев ми беше дал едни добавки покрай опитите след снимката и имаше разлика определено в резултатите с прогестерона.
Чучумишев ми викаше, щом забременяваш значи имаш прогестерон, да ама като пада бебето значи, не му е достатъчно.😶
Можеш да попиташ ето ги:https://www.profekund.bg/koga-se-vizhdat-rezultatite-ot-profekund.php

# 10
  • София
  • Мнения: 3 016
И Сенкова е съгласна на близнаци вече Grinning Само и само да забременявам Grinning
Аз й казах, че не може да ме уплаши, ама грам Grinning

# 11
  • Мнения: 952
И Сенкова е съгласна на близнаци вече Grinning Само и само да забременявам Grinning
Аз й казах, че не може да ме уплаши, ама грам Grinning

Хахахаха, е щом е опряла Сенкова до близнаци, дето толкова ме плашеше и мен и другите момичета, смятай....айде, правете ембриони, трансфер и да те няма  Stuck Out TongueSmile

# 12
  • София
  • Мнения: 3 016
Имаме още две пункции по заповедта, чакай.... а и стова отлагане дето предстой.... Grinning поне едно 4-5 теми още се очертава да съм тук Grinning

Иначе и мен ме плашеше в началото, ама онзи ден вика ей ги близнаците Grinning

# 13
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 356
Скрит текст:
Кактус🩷вярвам,че ще имаш бебче при нас в така само,че през ноември 2 години поред ставаше нещо. Сега дядо ми е много зле и стоя на тръни в този период. Прегръщам те.

АА консултирала ли се с АГ да приемаш прогестерон по време на опитите, на мен Калчев ми беше дал едни добавки покрай опитите след снимката и имаше разлика определено в резултатите с прогестерона.
Скрит текст:
Чучумишев ми викаше, щом забременяваш значи имаш прогестерон, да ама като пада бебето значи, не му е достатъчно.😶
Можеш да попиташ ето ги:https://www.profekund.bg/koga-se-vizhdat-rezultatite-ot-profekund.php

Не ми трябва, с успешната Б имах прогестерон от 140 от раз. Тогава обаче се наложи прием заради отлепване на сака и го вдигнах на 180 с 2х циклогест. С първата не изследвах, но там добутах до 11 седмица все пак преди тромба в плацентата. С последните 2 като не се удвоява правилно ЧХГ прогестеронът не се вдига съответно над 80pmol и над 50pmol (само че с КЯ проблемът с удвояването лъсна на 3000 единици и тогава почна да пада прогестеронът). Тялото си разпознава некачественото оплождане. Ако ЧХГ се удвояваше правилно, а прогестеронът падаше щеше да е друга ситуацията.
Препоръчвам това видео за допълнителна информация: https://www.instagram.com/reel/Cz9sxc2vz3m/?igshid=ZDE1MWVjZGVmZQ==

А при теб поначало се подозираше прогестеронова недостатъчност, помня.

# 14
  • Мнения: 2 631
АА да разбирам, благодаря ти за информацията.

Общи условия

Активация на акаунт