💫 Ханде Ерчел и Керем Бюрсин 💫 "Друг човек" и след "Ако обичаш силно" /Тема 30/

  • 40 009
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 424
Ако още веднъж те прочета за гаден финал, Слънцеееее, ще има слънчево затъмнение да знаеш.

Чак сега като гледах фрага се сетих, колко ги харесвам и осъзнах, колко ми липсват и ще ми липсват. Фокс са дарадонки!

Титина, на мен се сърди ако има нещо, ама пиши. С другите си пиши Hug

# 46
  • Мнения: 4 743
За мен очевидно, че финалът няма да е щастлив за КенДо. Чудя се само каква ще е съдбата на Лейля? 🤔 Дано не я съберат с този Йозгюр на финала, не ми допада за нея, предпочитам комисар Рефик. SmirkJoy

# 47
  • Мнения: 2 424
Тц, тц, тц, шефе! И ти ли с гаден финал? Ужас!
Я една анкета да сложиш-как ще завърши сериала.
Зле за Доан; зле за Кенан; зле за КенДо; зле, всички ще ревем; друго Joy

# 48
  • Мнения: 2 609
В туитър пишат, че ако вдигнем рейтинга с 0,5 пункта точно в петък имало шанс за нови договорки между Фокс и продуцентите и да отложат финала.
Очакват в четвъртък вечер Бирсен да пише по темата.

# 49
  • Мнения: 5 085
Стигнах до извода, че Фокс не ни заслужава. Ако бяхме с рейтинг 5-6 сигурно друга песен щях да пея. Satisfied
Иска ми се, но не вярвам да вдигнем. Трудна работа. В събота ще е интересно. Satisfied

# 50
  • Мнения: 1 079
Бурак отброява…
Тина, моля ти се бе, светлина в тунела си ти, наивна, прекрасна, давай линк като пишеш такива неща, бодваш ме в сърцето… Kissing Heart
Благи, и мен ме хвана носталгията. Като чух мелодийката на Доан… много, много ще ми липсват. Тъжно ми е, че такъв шедьовър остана недооценен. Нарочно не го пиша всеки ден, макар и да искам, ама ми е много тъпо. Не искам да ставам омална Laughing
Връщането на Доан за жалост не води към добър финал, сори. Grin Не ми омръзват баналните заживели щастливо. Обичам финалът на “Любовта не разбира от думи” - отива им на Бурак и Ханде щастлив финал(междудругото на Бурак тогава много му ходеше ролята на татко, макар и за 5-10 минутки само на финалната сцена). Можеше да има хубав финал може би, ако рейтингите бяха хубави и имаха време за поне 1 епизод щастие.
Слънце, сега ли стигаш до този извод?
Благодарна съм на живота, че не знаех и не ме бяхте светнали за Фокс първите няколко епизода. Живеех в спокойствие Grinning

# 51
  • Мнения: 2 609
Коко, линкове нещо не успявам да слагам,  затова я карам на скрийншотове, но някои от тях се получават прекалено големи над 5М и не може да се качват във форума.., затова я карам на резюмета 😎
Нещо тази вечер съм оптимистично настроена, че няма краят да е декември месец 😉

# 52
  • Мнения: 4 743
Коко, финалът в "Любовта не разбира от думи" беше отново прибързан и заради нисък рейтинг. На мен не ми хареса, помня, че умрях от скука на финалната серия. Joy Гледах го в реално време тогава и такива са ми спомените. 2 пъти местиха деня на сериала и накрая го финализираха, но беше прибързан финал и си личеше. Може би когато се гледа като завършен продукт и всички серии една след друга, го няма това усещане. Обаче да чакаш по 1 седмица за нова серия и накрая да ти се приспи докато я гледаш, не си е работа. В SCK също имахме много серии пълнеж, ядосвахме се, мърморехме. Grinning Пълнеж, пълнеж, ама имаха рейтинг над 3. Grinning

# 53
  • Мнения: 2 424
С уговорката, че само моабет да става, може да има втори сезон преспокойно (май такава дума няма или се пише по друг начин Grinning )
Ето например Семейство от самото начало са обявени 30 епизода. Първи сезон беше 13, втори 17.
Изобщо не вярвам да има втори сезон, нито удължаване  на този, ако ще и с 1 нагоре да сме, което няма как да се случи точно в петък и точно, когато при рибарите нещата се раздвижиха в положителна посока.
Колкото толкова. Яд ме е само, че тандема си изгърмяха патроните в толкова кратък проект, а обожавам да ги гледам заедно. Едва ли скоро или изобщо някога пак ще ги съберат.

Шефе, не, че нещо, aма гледай, какво ми се падна от новогодишните късметчета на БГ Мама Joy


Последният епизод на любовта не разбира от думи беше мега тъп! Направо не можах да повярвам.

# 54
  • Мнения: 932
Честит Никулден, мили момичета! Flowers Hibiscus

Нека Свети Николай Чудотворец да ви подари всичко, за което си мечтаете!

Честит празник на Бургас и неговите хубави хора, на рибари, моряци, банкери, пътешественици, търговци и на всички, които празнуват днес или имат близки с това прекрасно име! Бъдете много здрави, обичани и щастливи!

Скрит текст:
Свети Николай Чудотворец или свети Никола е източноримски духовник, архиепископ на град Мира в областта Ликия, Мала Азия. Известен като противник на езичеството и арианството. В иконографията на Източноправославната църква често се изобразява редом с Исус Христос и Дева Мария.

През целия си живот Никола помага на страдащите, защитава невинните и укрепва слабите със словото на истината и вярата. След смъртта си е почитан като светец и покровител на бедните, децата, моряците, рибарите, пътешествениците, търговците, банкерите и лихварите, затворниците, покаялите се крадци, пивоварите, бъчварите, фармацевтите (в по-стари времена – билкарите, знахарите и изцелителите), погрешно обвинените (особено ако са застрашени от тежко наказание), и на стрелците с лък. Свети Никола е единственият светец, комуто се приписва, че притежава силата да възкресява (посредством молитвата си).

С него са свързани празниците Летен Никулден, Никулден (още Зимен Никулден), Коледа (като първообраз на Дядо Коледа), и Нова година (като първообраз на Дядо Мраз).

Посветени на свети Никола или във връзка с култа към него, са създадени множество произведения на изкуството от религиозно и от светско естество, като музикално творчество (с особено богати традиции в Гърция), литературна и изследователска дейност (агиография, теология, историческа литература, изследвания в областта на археологията и антропологията), емитиране на монети от цял свят с лика на светеца (вкл. в България), хералдиката (три кесии с жълтици, стилизирани до златни кълба).

Имена и техния произход
Николай е руската форма на името Никола, използвано в България и други страни („Никола“ се ползва и в Русия до Руския църковен разкол от 1650-те). То произлиза от гръцките думи „побеждавам“ (nikáo) и „народ“ (laós) и първоначално вероятно се е произнасяло Николаос. Има ред регионални варианти:
Никлас, Санта Клаус (фолклорен персонаж в западна Европа и Северна Америка)
Клаас, както и слято със „свети“ – Синтерклаас (в Нидерландия и Белгия; нидерл. Sinterklaas от Sint Nicolaas). На нидерландски е известен и като Светецът (De Sint), Добрият светец (De Goede Sint) и Добрият свят човек (De Goedheiligman).
Ник (на англ. Saint Nick, в САЩ) – умалително
Никълъс
Микола (в Украйна)
Николай Чудотворец – име, дадено му заради чудесата, с които е известен приживе, според легендите.
Николай Угодник, заради неговата отзивчивост да помогне и състрадателност. Всичките му дела имали за цел да умиротворяват, закрилят и дават изцеление.
Николай Мирликийски (слято от „Мир Ликийски“) във Византия, или само „от Мира“, по имената на град Мира (където става архиепископ) и на областта в която той се намира – Ликия.
Никола от Бари е названието му във Венеция и Бари, защото в някои части на Италия е утвърдено първоначалното име, с което е бил известен.
Дядо Коледа – персонаж в популярната култура, първообраз на който е св. Никола.
В иконографията св. Никола е известен под няколко канонични образа:

Николай Можайски (в Русия, от легендата свързна с град Можайск)
Нико́ла Отвра́тный (в южна Беларус)

Много ми хареса фрага! Разкошен е! Честито на всички, които чакаме Доан да се завърне и да довърши започнатото благородно дело да въдвори ред и справедливост! Там, където не си върши работата закона, а прилагащите го не използват везните, онеправданите хващат меча на богиня Темида!

Може би, ще стане чудо в петък! Прочетох, че може да няма епизод на "Рибарчето"! Може съдбата и звездите да са с нас! При всички случаи ще спечелим рейтинга на социалните медии и Фокс, както по времето на СЧК ще си промени мнението! Да се надяваме!

Не искам да съм на мястото на Лейля, когато гледа видеото и разбира за състоянието на Кенан/Доан! Какво ли ще изпита? Дано любовта да победи всички други чувства!

Коко, Flowers Hibiscus много благодаря за интервюто на Ханде и Бурак!

Благи, Flowers Hibiscus превеждам го тук с помощта на чичко Гугъл:

„Цензурата убива тръпката от работата“: интервюта със звездите от турския сериал „Напълно различни“


Детективско-любовно-екзистенциалният (да, точно така!) сериал „Съвсем различен” се излъчва в Турция и почти едновременно по Кинопоиск Плюс. Разговаряхме с главните актьори Бурак Дениз и Ханде Ерчел , незабравимата цветарка Еда от „ Почукай на вратата ми “. Говорихме за новата им работа и защо турските сериали завладяха света, как решават проблема с цензурата в Турция и какви руски герои биха искали да играят.

Ханде Ерчел играе строг прокурор. Нейната героиня Лейла е принудена да направи труден избор между истината и любовта: не само мъжът, на когото е дала сърцето си, но и цялото й семейство не са такива, каквито изглеждат. Сериалът „Напълно различен” може да се нарече турският „Престъпление и наказание”: под детективския сюжет се крие драмата на героите в търсене на справедливост и границите, до които доброто може да достигне в борбата срещу злото.

В същото време това е изпълнен с екшън психологически трилър, вариация на странната история на Джекил и Хайд. Главният герой, изигран от Бурак Дениз, страда от раздвоение на личността. Неговата подличност, наречена Кенан, е известен телевизионен водещ, любим син от добро семейство и нежен любовник. Другият, Доган, е сирак от сиропиталище, станал свидетел на ужасно престъпление като дете; той се завръща след 30 години, за да накаже виновниците. Сами се досещате, че всичко в сериала е смесено до краен предел: има романтични и семейни отношения, психиатрична драма и екшън детективска история, която разказва и историята на истински престъпления.


Турски сериал със звездата "Почукай на вратата ми". Той е напълно различен. Така се казва

— В Русия турските актьори имат много фенове, въпреки че повечето от нашите зрители ги познават по-добре от новини от жълтата преса. Така че първо ни разкажете за себе си. Как избрахте професията си, как приеха семействата ви на това решение?

Ханде: Винаги съм искала да бъда актриса и от детството съм се движила в тази посока. Израснах в малък провинциален град, дойдох в Истанбул, влязох в Университета за изящни изкуства Мимар Синан във Факултета по традиционно турско изкуство, но за да мога да играя, напуснах. Семейството ми, знаейки, че от много ранна възраст съм мечтала да бъда актриса, винаги ме подкрепяше в това и се радваше, когато успях.

Бурак: В живота някои неща се случват, защото трябва да се случат. И може би по начин, който не винаги ни е ясен. Подобно на Ханде, аз нямам професионално актьорско обучение: учих история на изкуството в университета Чанаккале. Но от детството си също мечтаех да стана актьор, цял живот съм играл, започвайки с комедийни представления в двора за децата от квартала. Има и малко късмет: да си на точното място в точното време. Но най-важното е усещането, че е твое. И сега играя от 12 години, това се превърна в моя професия.


– Кои професии бяха най-важни за вас?

Ханде: Не мога да избера най-важния сериал за себе си, всяка нова работа е следващ етап и изглежда по-важен от предишния. „Напълно различен“ заема специално място, защото моята героиня, сюжетът, снимачният екип, партньорите на снимачната площадка - всичко това е изключително различно от това, което съм правил преди. Мисля, че това е по-зряла работа, така че мога да кажа, че това е най-важният сериал за мен в момента.

Бурак: Един от любимите ми герои е Мехмет Кадир от сериала “Недовършена любов” . И, разбира се, ролята в „Напълно различни“ е това, за което мечтаех. Казвам го не само защото отговорът на Ханде ми хареса. (Смее се.)

Наистина исках да играя герой със сложно психическо разстройство, когато трябва едновременно да съживя два различни героя, единият от които също извършва престъпление и се крие от закона.

— В „Unfinished Love” вие също играете герой, в който има двама различни хора. По-точно, друг човек се появява в тялото на един човек. Струва ми се, че тези две произведения не са случайни, защото сценарият и за двата сериала е написан от Етем Озишик. Създаден ли е материалът специално за вас?

Бурак: Казват, че ролята идва на човека. (Смее се.) Между другото, имаме и трета обща работа - „Марашани“ , където моят герой също е изключително объркан.

Хората вече се шегуват с това: дали Етем в крайна сметка ще подлуди Бурак Дениз? В „Напълно различен” процесът изглежда окончателно завършен.
— Във вас също живеят ли няколко различни Бураков Дениз?

Бурак: Разбира се! Когато обсъждахме философията на филма, казахме, че от една страна, нашата задача е да накараме зрителите да гледат героя с напрежение, да се радват и тъжни с него. От друга страна, да ви напомня, че вие, публиката, сте същите. Всеки от нас има 500 различни лица. Сам в една стая се държиш по различен начин, отколкото в претъпкана всекидневна. Сутрин си един човек, вечер си съвсем различен. Има една притча за два вълка, които вървят с един човек по пътя: единият е зъл, другият е добър. И този, когото човекът храни, ще продължи този път. Струва ми се, че нашата история е точно за това и в мен, разбира се, има хиляди Бурак Дениз. Има един, който иска добро, има и един, който иска зло. Има Бурак, който е бесен, и има един, който е много разстроен. Има тъжно, има и радост. Има възрастен, има дете, понякога се появява старец. Да, понякога тук се събира цяла тълпа.


— Ханде, твоите героини са различни, но всички са много силни, смели момичета. същата ли си

Ханде: Разбира се, във всяка героиня има частица от мен. Смелостта, независимостта, желанието за свобода са важни качества, въпреки че моите героини са може би по-смели, свободни и силни от мен.

— Много турски филми и сериали могат да се наричат ​​„Престъпление и наказание“, а в Истанбул има филмов фестивал под това име . Понякога изглежда, че Достоевски се е установил в Турция и е започнал да пише сценарии за вашия сериал. Защо темата за морален избор – „Трепащо същество ли съм, или имам право“ – стана толкова актуална?

Бурак: Струва ми се, че това е свързано с определен период от нашата история. Имаше време, когато имахме предимно лекари на нашите екрани и историите се развиваха в болница; Имаше време, когато патриотичните филми, в които войниците бяха главните герои, излязоха на преден план. Семейните драми и историите от махала, тоест съседските отношения, винаги заемат място на екрана. Но сюжетът, в който героят става човекът, извършил престъплението, е интересен не само защото зрителят гледа как и кога полицаят го хваща. Чудя се какво се случва с човек, който е извършил нещо незаконно, осъдено от обществото. Нещо важно се случва вътре в героя и това напрежение не изчезва. Зрителят иска да види разкаяние, съжаление или освобождение. Ето защо историята на всяко престъпление и наказание е толкова пристрастяваща.


— Знаем, че в Турция, както и в Русия, има строга цензура по телевизията. Какво означават ограниченията за вас като актьори? Това пречи ли на професията или напротив, кара я да се развива?

Ханде: Цензурата може да бъде тласък за развитие. Опитвам се да гледам на това като на ситуация, която принуждава актьора да се усъвършенства: опитваш се да намериш други начини на изразяване, нови техники и граници за себе си. Понякога ограниченията насърчават обмислени действия. Но има неща, които не трябва да бъдат цензурирани.

Бурак: Всичко зависи и на каква платформа се снима сериалът. Разбира се, интернет дава свобода, има по-широко поле за игра. Можете да се държите по-естествено, да играете така, както чувствате ролята отвътре. И не ограничавайте разкриването на изображението до мисли: „Зрителят готов ли е за такива сцени?“ Но в телевизионните проекти такава свобода често е невъзможна. Разбира се, няма нужда да казваме, че има много неуместни и напълно безсмислени забрани. И такава цензура е много уморителна, тя убива тръпката от работата: щом започне смелостта, мотивацията веднага изчезва. Иска ми се да няма пряка цензура и ние, актьорите, да имаме повече пространство за свобода. Но истината е, че телевизията има определени граници, има неща, които не могат да се излъчват. И когато има определени граници, това дори улеснява работата в известен смисъл.

Цензурата в Турция: защо „Почукай на вратата ми“ е глобен, какво ще кажете за „ЛГБТ пропагандата“ и Netflix

— Тимур Савчи, продуцент на „Напълно различни“ и „Великолепният век“, каза, че „сериалът се превърна в самата „мека сила“, с която Турция завладя света. Наистина турските сериали днес се гледат по цял свят. Вие, актьори, как си обяснявате явлението?

Бурак: Чувства! Китайец, европеец, жител на Индия или Африка имат нещо общо - това са емоции. Хората се тревожат, съчувстват и се радват на едни и същи неща. И в турските сериали чувствата движат сюжета. Те са голи, силно изразени, показани в едър план. Ето защо турската телевизионна продукция се разпространява толкова бързо по света.


— Ако говорим за „мека сила“, то в Русия това е, разбира се, литература. Турците познават и обичат руски писатели: Достоевски преди всичко, Толстой, Чехов, Горки... В кой руски роман и какъв герой бихте искали да изиграете?

Ханде: Бих искала да играя Ана Каренина.

Бурак: Избирам Престъпление и наказание.

Ханде: И така в „Напълно приятел“ вие извършвате престъпление и избягвате наказание.

Бурак: Да, наистина. Така че бих искал да продължа в същия дух."

Последна редакция: ср, 06 дек 2023, 19:11 от Mira07

# 55
  • Мнения: 4 743
Благи, къде ги теглиш тея късмети. Да си дръпна и аз. Покажи го на другия си шеф, там в "реалния" живот. Joy Тук си като доброволец, за благотворителна кауза. Joy

# 56
  • Мнения: 1 079
Поли, исках да кажа, че ми хареса да са в щастлив финал. Иначе макар да съм го гледала тази година като завършен сериал - да, последните 1-2 серии си бяха блудкави. Сякаш в Почукай на вратата ми блудкавите серии бяха малко повече като бройка.
И аз не вярвам да имаме повече от 16 серии.
Язък за толкова много хора по света, които ги чакаха 7 години. Благи много точно го каза, че си изгърмяха патрона с кратък проект.
Ще ни мине. На мен сякаш ми беше минало, ама след този фраг се жегнах яко

# 57
  • Мнения: 2 424
Мики, горе в дясно има коледна томбола на бг мама. Само че, аз съм на компютър, не знам на мобилната версия дали е там.



Аз и двата сериала ги гледах с мишката. Но за разлика от Почукай на вратата ми, Любовта го изгледах целия, докато втори сезон на вратата не можах.


Благи, къде ги теглиш тея късмети. Да си дръпна и аз. Покажи го на другия си шеф, там в "реалния" живот. Joy Тук си като доброволец, за благотворителна кауза. Joy

Демек да кажа на Митко Пайнера да ми увеличи процента? JoyJoyJoyJoyJoy

Последна редакция: ср, 06 дек 2023, 19:12 от Бл@гуна

# 58
  • Кърджали
  • Мнения: 10 271
Аз като лошото ченге пак да кажа - няма да има втори сезон. Просто си го избийте от главата и насочете поглед към евентуалните нови проекти на Ханде и Бурак. Този сериал, за съжаление, мина в категория "неуспешни" /аз така съм в траур за сериала с участието на Башак Гюмюлджинелиоулу./
А за финала, при все че не го следя, за мен /мое мнение/ ако вземат да направят " и заживяха щастливо" ще е много несериозно. Този сериал предварително залага на финал тип "шок и ужас".... Макар че така както върви, ще заложат на розовия финал, предполагам...
Вторият сезон на Вратата и на мен ми беше скучен, а към финала направо досаден. От тогава някой като напише за сериал, който гледам "искам две-три серии щастие и спокойствие" и изтръпвам, това е гаранция за скука.

# 59
  • Мнения: 1 079
Мира, много благодаря за превода на интервюто! Heart
След 5 месеца лечение в Швейцария:

Laughing

Общи условия

Активация на акаунт