HDMI кабел

  • 1 421
  • 10
  •   1
Отговори
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
Реших да направя нова тема, въпроса е доста обсъждан в интернет, но не намирам еднозначен отговор.
трябва ми такъв кабел за да гледам филми и сериали от лап топа на ТВ-то.
Някои казват вземи най-евтиния върши същата работа като по -скъпите, други казват по -скъпото си е по -качествено и ще издържи повече време. На кое да вярвам?
Кажете си вашия опит и мнение по темата.

Ще се радвам и да предложите конкретни модели. например от Зора какъв мога да си взема - Hama, Sony ?? Избор много но не знам на кой точно да се спра и това че има голям избор ме обърква още повече. А не ми се  поръчва от интернет при положение че зора ми е  на пет мин ходене пеша.

# 1
  • Мнения: 40 924
Нямам представа какъв е сегашният ми, един такъв син е, с текстилна оплетка и златисти жакове, но преди него имахме един по-евтин, дето се клатеше, от време на време спираше и прочее. После взехме някакъв марков, не най-скъпия, но внушаващ доверие и определено си струва - никакви проблеми.
Накратко - чак за най-скъпото не знам, но си струва да е нещо прилично. А да, и вземи по-дълъг, не вреди.

Без да съм специалистка имам  предвид нещо такова:
https://www.technopolis.bg/bg/Kabeli/Kabel-HAMA-205240-HDMI-3M-8 … b=characteristics

Последна редакция: сб, 02 дек 2023, 19:58 от Черна станция

# 2
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
Реално не ми трябва да е дълъг. лап топа е буквално до ТВ-то така че не ми трябва повече от метър , метър и половина.

# 3
  • Мнения: 40 924
Реално не ми трябва да е дълъг. лап топа е буквално до ТВ-то така че не ми трябва повече от метър , метър и половина.

Не ти трябва сега, утре ще искаш да гледаш от дивана или от креслото. Говоря от опит - дългият може да върши работата на късия, но обратното не става Wink
По-горе дадох линк към нещо, което на мен ми се струва ОК.

# 4
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
Тв е в спалнята ми, аз така или иначе си го гледам от леглото. има значение къде е лап топа , а не къде съм аз. Simple Smile

Технополис ми е далече. Нещо от Зора ако може да ми препоръчате.

# 5
  • Мнения: 1 915
Защо ти е да се занимаваш с кабели. Има една програма с която можеш като си я изтеглиш от ю туб да споделиш екрана на тв. Гледала съм така. Другото е тоя кабел мисля на всякъде го продават точно с такъв накрайник. И друго да си вземеш направо приемник към който се свързва Интернета и хем имам тв програми хем имаш и Интернет и не ти трябва никакъв кабел.

# 6
  • Мнения: 5 277
Какво значение има? Имаме два кабела дъщерята скъса буксата единия ден, отидох до Технополис и купих за около 15  лв. два или три метра (на мен ми трябва не за филми, а да сдвоя екран). Не е кой знае каква инвестиция. Иначе другият кабел си е почти постоянно включен от лаптопа към тв за същата цел, гледане на филми. Там наистина разстоянието е близко и няма смисъл да е много дълъг.

# 7
  • Мнения: 1 399
Е, ама темата е за кабел, не за приемник. То иначе и примника не е нужен, един Netflix или друга подобна платформа инсталирана директно на тв-то и готово. А относно дългия кабел, идеята на ЧС (поне както аз го разбирам) е, че с дългия кабел може лаптопа да си е при теб и докато върви филма и нещо друго да правиш.
Иначе аз имах такъв кабел, не му помня модела точно, ама евтин някакъв беше, но връзвах настолен комп с телевизора и нещо не ми хареса. Много се разпадаше връзката и не го ползвам. Ако си със смарт тв, уиндоуса ти би трябвало да има функция да прехвърля към устройство и не ти е нужен кабел.

# 8
  • Мнения: 1 574
Гледай за HAMA с позлатени конектори, те са добри.

# 9
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
Защо ти е да се занимаваш с кабели. Има една програма с която можеш като си я изтеглиш от ю туб да споделиш екрана на тв. Гледала съм така.
Как се казва тази програма?

Едит- няма значение оправих се. видях как се  шерва екран от лап топа на тв-то. Много полезно  и наистина няма нужда от кабел!

Последна редакция: нд, 03 дек 2023, 12:19 от Deathcrush

# 10
  • София
  • Мнения: 4 548
Имам поне 5 такива кабела. Избирай с по-мека/гъвкава оплетка. Има някои много дървени и измъкват буксата понякога. Евтиния върши същата работа като скъпия.

Общи условия

Активация на акаунт