Адвент, Коледа, Нова Година...Празничен декември в НЕМСКАТА тема(246)

  • 22 026
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 384
Случайно попаднах на тази рецепта и ми хареса, донесох я и на вас https://www.mein-schoener-garten.de/lifestyle/essen-trinken/reze … rkonfituere-46480

# 31
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Нищо не ми се прави с тия изпити Sad Искам да заспя зимен сън и да се събудя на лято.
Може нещо простичко да спретна от сладките, че не обичам да седя в последно време пред печката. Може да навия детето да ги прави Simple Smile

# 32
  • Мнения: 6 705
Geia какви изпити че ме заинтригува ? Ако не е тайна .
Синьо точно от платената пломба с прелестен материал ми се отчупи парче. Т.е. утре ще ида да я оправят и  да видя какви са тези материали и т.н. . Но пиша да си знаеш.

# 33
  • Мнения: 468
Гея, ако искаш сподели, какви са тез околопразнични изпити. Но, и да не споделиш, искрено ти желая успех ❣📚
Помня ясно моите последни изпити, също в порастнала възраст. Радвам се към днешна дата, че се вързах тогава и не се отказах. Така че ... давай смело, мотивирано и търпеливо!
Ехх, ако можех, щях да им подскажа на твойте хора вкъщи да та зарадват със сладки от кухнята, базара, хлебаря... Ти не печи - часове заминават,  сили и време планирай за ефективно учене 😉 📚

Последна редакция: ср, 29 ное 2023, 12:38 от Ида

# 34
  • Мнения: 396
bella-ciao, дано да не е голяма щетата. За съжаление, както и по-напред писах, мисля, че изработката е най-важното.

Geia, успех на изпитите! Настрой се позитивно. Simple Smile

Мен ме заболя гърло. Sad Дребното е вкъщи тези дни с малко хрема и кашлица и явно този път ме зарази. Не съм била болна от декември ‘19/януари ‘20 (помня, ‘щото нали след това ни се натресе ковид). Мрън.

# 35
  • Мнения: 435
Случайно попаднах на тази рецепта и ми хареса, донесох я и на вас https://www.mein-schoener-garten.de/lifestyle/essen-trinken/reze … rkonfituere-46480
Така по снимките ми изглежда на един кухен който правя.
Аз правя ванилените и бутъркексе украсени от и заради децата във формички и до там. Обаче ми се хапва козунак и като нищо може да направя един. Мъжът ми нещо се е олял с поръчките миналата седмица и сега в коридора пълно с пакети, гледам и една машина има, та най-после може козунак, тутманик и подобни дето отдавна ги мисля да направя.

# 36
  • Мнения: 6 705
Рейна вярваш или не на мен също ми хрумнаха козуначени кифлички с плънка от орехи с канела и мармалад и отгоре поръсени със захар и украсени с разкошни бадеми Simple Smile Ако тестото е хубаво и се опечат златисто са толкова хубави за кафе ... сега ако някой ми каже къде да купя тесто за козунаци ? Турците имат ли ?

Последна редакция: вт, 28 ное 2023, 22:39 от bella-ciao

# 37
  • Мнения: 5 384
Еее, козунаците се месят вкъщи, поне аз никога не съм чувала да се продава козуначено тесто. Ако има някъде кажете, и аз ще си купя. Яде ми се истински козунак, а като съм си в БГ не се сещам да си купя.
Веднъж, само веднъж пробвах да меся козунак. Изпекох едно перфектно паве, да чупиш орехи с него Grinning

# 38
  • Мнения: 6 705
В някои пекарни в София продават  . Обаче сега ще разтърся и тук в турските пекарни.
Но тъкмо гледам руски и май ще ида да проверя в руския фризерите https://www.ebay.de/itm/295590186774?chn=ps&_trkparms=ispr%3 … QYAyABEgIwHPD_BwE

# 39
  • Немция
  • Мнения: 6 878
Гея, успех на изпитите!

Дени и Колибри, как пък точно днес при такива важни термини се изсипа този сняг...Grinning
Колибри, прибрахте ли франсетата?

Моето малко днес беше необичайно изморено, както и зъзнеше на моменти.
Температура на пипане не усещам, но утре ще го оставя за всеки случай у нас.

Сви първи зимен студ, отвикнали сме.

Синьо, от доста време не си хващала вирус, брех.
Дано не те тръшне съвсем!

Почва се сезона с вирусите.

Тази година бяхме по Великден в България, ядохме козунак от фурна, много ми се услади (съвсем да събудя мераците тук Grin).

# 40
  • Germany
  • Мнения: 2 010
Абе то е лесно да замесиш козуначено тесто, не е голяма философия. Въпросът е във втасването, един път чакай, че после още веднъж. Цял ден заминава. Моето дете много обича козунак и все ме пита, защо не го ядем и за Коледа, нали не сме били релегиозни 🤣 Та затова се утешава с купено панетоне 😉
Нещо не ми е коледно, не ми се украсява…Като си помисля, че трябва да вадя от мазата елха, играчки…И сладки не ми се пекат, ще гледам вашите.
Успех на изпитите, Гея🤞

# 41
  • Мнения: 7 057
Гея, успех на изпитите!
Чета из форума разни идеи за коледни вкусотии и правя конспект - какво мога  и искам  да направя.
Събота и неделя ще дам газ. Да видим ще ли се справя или не, че хич ме няма по дребните сладки.

# 42
  • Немция
  • Мнения: 6 878
Абе то е лесно да замесиш козуначено тесто, не е голяма философия. Въпросът е във втасването, един път чакай, че после още веднъж. Цял ден заминава.
И втасването е важно, и тегленето на тестото. Благодарение на това дърпане на тестото, ми се получава за трета поредна година хубав козунака(рецептата+видеото от Гея).
Преди това направих един само с втасване, стана твърд.
Да допълня, че не ползвам машина за тесто и по принцип козунаци, хлябове не меся. Wink

Подсетихте ме за Панетоне-то, май ще вземем едно.
И поне един щолен от хлебарница. Smile

Последна редакция: вт, 28 ное 2023, 23:30 от Бибит

# 43
  • Мнения: 7 057
Няколко поредни години купувам кваркщолен от местна пекарна. Супер е! Класическия щолен ми е сух и някак не ме грабва вкуса му, но този наистина е много вкусен.

# 44
  • Мнения: 6 705
щолен взех от коледното базарче и свърши вече. и ванилените кравайчета свършиха. Останаха малко други курабийки и неизвестно защо останаха 2 та вида звезди .

Общи условия

Активация на акаунт