🍽️ MasterChef България 🍽️ - сезон 8, тема 5

  • 22 918
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 674
Друго нещо, което забелязах е във ФБ-страницата на предаването. В раздела със снимките липсват такива с десертите.

# 706
  • Sofia
  • Мнения: 9 734
Кой е профилът на Таралежков, може ли да споделите? Непременно искам да го последвам Simple Smile

# 707
# 708
  • Sofia
  • Мнения: 9 734

Благодаря! Не ползвам инстаграм, но ми помогна да си го намеря във FB, ето ако още някой предпочита този канал:
https://www.facebook.com/taralezhkov
Чакам да пусне мастърклас, че да се запиша Bowtie

# 709
  • София
  • Мнения: 3 816
Офф, Биляна се била отказала, като разбрала накъде духа. Това говори достатъчно колко неуверана в себе си е. Ако си истински боец, ще се бариш докрай. Ако си идеалният Мастър шеф ще докажеш на всички и на себе си. А тя дава котешка храна и то почти на финала и се очаква да я хвалим. Осман защо не се отказа и се бори докрай? Естествено, че Таня - приятелката/роднината на Биляна ще обяснява колко наласено е било. А защото предаването да си нагласява нещо, което ще разяри зрителите?
Съжалявам за Осман, може да показа не много приятен характер, но се бори, даде всичко от себе си, учи. Съжалявам само, че не се вслушва в журито, което 100 пъти му каза да не прекалява. Ако беше послушал поне малко, той щеше да е на върха.

# 710
  • Мнения: 3 674
Ама той Таралежков на 17 декември ще е в София.


Ето линк към събитието
https://www.facebook.com/events/1051482426065811/?ref=newsfeed
и курсът е разпродаден

# 711
  • Мнения: 7 632
Биляна и да е знаела ,че няма да спечели можеше да се представи по-достойно.

# 712
  • Мнения: 5 651
Дядо Хаджия, кексът беше под белия шоколад/ крем. По-назад Таня каза, че е изрязано парче от блата, който е поизгорял и е търсила читаво парче, разбира се това не го видяхме.
Много ми е смешна визитката на победителката, научен работник в катедра “Туризъм”, божее туризъм и наука в едно, тук по Черноморието и не само!
Кексът с тиквички става сочен, а не сух като кекс например. - примерна рецептаhttps://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D1%87%D0%BA%D0%B8

# 713
  • Мнения: 3 674
Журито ще бъде в 120 минути по БТВ днес.

# 714
  • Мнения: 15 350
Аз започвам да се замислям дали няма някаква игра с тая награда. Проучват си добре кандидатите, виждат кой е податлив на "съдружия", обещават му малко слава, малко подплатени медийни изяви и някакъв шанс да бъде забелязан, ако "сподели" наградата си и който поддаде, той ще е  "победителя". Когато иде реч за пари, всичко е възможно. Да, не са милиони, ама са си лесни пари, кво толкова, хем "хляб" за тях, хем "зрелище" за зрителя, хем едни пари "изпрани", чиста работа.
Другото е някой да си плати, ако толкоз му е зор да се покаже по телевизора с надеждата да черпи после дивиденти.

# 715
  • Sofia
  • Мнения: 9 734
Абсолютно съм съгласна, че всичко е възможно. Въпросът е как да отсеем постоянните подобни твърдения (на всяко реалити загубилите твърдят, че е нагласено, даже имаше абсурдно твърдение за Божана в тази тема съвсем скоро) от истинските основания.

Аз се надявах на нещо от финала, което подкрепя твърденията, но така и не разбрахме кой е бащата на Марианна (дето бил платил), какво е разбрала конкретно Петя, че е променила държанието си, кой е видял нещо с продуцентите и какво точно и т.н, някаква конкретика. И също очаквам, че по-скоро става дума за по-голяма сума, че то БТВ е продуцент и хвърлят милиони, не знам как се очаква тази сума от 50 000лв да им е важна, че чак и за журито да стигне. Те по-скоро подразниха с безкрайните и неподходящи спонсори, които не се връзваха с това предаване, ама явно е било важно да приберат милионите от реклама.

Личните нападки са ясни, и аз не я харесвам Марианна. Биляна подкрепях през цялото време и може да се види по постовете ми. Уви, не се справи, но да е жива и здрава, надявам се да продължи с кулинарията.
Феновете на Осман може да негодуват с повече основание, наистина на косъм беше и можеше той е да победител.

# 716
  • Мнения: 5 795
А как е възможно един и същ човек да спечели и уредите, и голямата награда?

# 717
  • Мнения: 3 674
Миризмата и то неприятна ще се носи дълго след този сезон.

# 718
  • Мнения: 9 557
Биляна и да е знаела ,че няма да спечели можеше да се представи по-достойно.

Абсолютно. Мисля, че и тя е малко лабилна. Беше в странно състояние на финала, жалко. Можеше да се представи много по-добре.
Осман не ми беше приятен, но беше бай-стабилен през целия сезон и на финала. Да, липсва му финес, но той е такъв типаж, а и има мегдан да надгражда

# 719
  • Мнения: 684
Сега гледам финала (вече знаейки кой печели) и ми прави впечатление как първо представят Марианна, как в рекапа има само положителни неща и всичко ми е много логично. Първо тя представя и трите пъти, първо нея питат за всичко. Много ми хареса това, че видяхме цялото меню и на тримата участници.

Базирано на това, което Таня каза, вярвам че Марианна е ползвала всичко каквото е могла, включително помощ за менюто, докато Осман имаше голямо самочувствие и сигурно е предпочел да се справи сам, следвайки стила на предишни победители. Забелязах и че Кустев супер много подкрепя Марианна, явно се старае да угоди на продуцентите. Като бутаха Лора пък се въртеше около нея.

Осман ме кефи как майсторски филетира рибата и чисти бонфилето, също и как обясняваше за градусите. Определено е "мръвкар", както казваме по нашия край.

Ако наистина са направили на Марианна менюто, това със задълбоченото тригодишно изследване е супер нагло и лицемерно да го каже. Рецептата за десерта я намерила в регионалната библиотека... нямам думи. Всичко било с научен подход. Някак всичко назубрено ми седи при нея, репетирано, повтаряно до откат и в момента в който трябва да импровизира с ядосва и се разпада психически. Мисля и че зад тази уверена маска се крие една много, много неуверена жена, която живее в сянката на съпруга си.

Биляна беше моя фаворит, но някак се пречупи в момента, в който ѝ се разпадна филето. И идеята ѝ за предястие ми се струва изначално грешна - бъза има супер деликатен аромат и вкус, а скумрията е доста миризлива морска риба и освен за визия, не знам за какво друго би могъл той да помогне. Ягоди съм яла в салата, с оцет и зехтин, мисля че биха могли да се комбинират с риба, стига да не са много узрели. Но определено има неща, които вървят по-добре със скумрия. Съгласна съм с Кустев (не мога да повярвам, че го казвам). Предястието на Марианна не ми хареса визуално - полу празна чиния супа със сурови тиквички. Но начина на поднасяне беше наистина оригинален и много стилен в същото време, признавам. На Осман предястието най-много ми хареса, изглеждаше и звучеше супер вкусно и бих го пробвала вкъщи.

За основното - на Биляна ѝ подсказаха, че месото ѝ е сурово и наистина си беше сурово, тя сама избра да го остави така. Гълъбското има и един много специфичен дъх, който като е сурово е доста силен. На Осман еленското беше просто перфектно. На Марианна основното не ми хареса. Аз обичам основния елемент да е видим веднага в едно основно ястие. Никога не бих предположила, че в тази чиния има риба.

За десертите - забелязах, че Осман каза след представянето на основното "остава ми да си представя десерта и да изляза от тая кухня с достойнство и чест" - може би е знаел и той, че няма да спечели? Така ми звучи. На Марианна камъчетата са интересни, бих ги опитала. Но визията на десерта ѝ не ми хареса. На Биляна изглеждаше наистина разхвърляно, но сорбето бих го опитала с кеф. На Осман десерта много ми хареса, също и представянето. Но според мен няма нищо общо с Черна Гора, освен може би шоколадовите парчета отстрани. В нея има череши и алкохол, а в десерта на Осман няма такива неща.

Общи условия

Активация на акаунт