Име за момиче Елина

  • 4 596
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте,

Догодина живот и здраве очакваме второто си детенце - момиче. Решили сме да я кръстим Елина.

В тази връзка искам да Ви попитам кое галено име бихте използвали за обръщение към жени/момичета с това име?

Дилемата ми е такава, че изключително много харесвам галеното име Лина и бих желала така да я наричам, но изобщо не харесвам Ели, а подозирам, че масата хора бих използвали второто обръщение.

Предварително благодаря на отзовалите се! Simple Smile

Хубава вечер!

# 1
  • Мнения: 1 786
Аз имам позната Елина и наистина всички я наричат Ели.
Защо не кръстите детенцето направо Лина щом ви харесва и така всички ще я наричат с името й, а не на галено?

# 2
  • Мнения: 4 009

Дилемата ми е такава, че изключително много харесвам галеното име Лина и бих желала така да я наричам,

Не разбрах само какво ви пречи вие да си я наричате Лина. Или мислите, че хората ще дойдат и ще ви бият заради това?

# 3
  • Марс
  • Мнения: 615
И Елина и Лина са страхотни.

# 4
  • Мнения: 12
Нищо не ми пречи да я наричам така, разбира се. Просто нямам в обкръжението си познати с това име и ми беше интересно да чуя какво обръщение се използва масово за хора с име Елина.

Бих искала да е Елина, а не директно Лина, тъй като искам да има връзка с името на майка ми, а нейното започва с Е и завършва на “Ина”. ☺

Последна редакция: ср, 22 ное 2023, 20:43 от MellyDer

# 5
  • Мнения: 2 757
За мен Елина за болшинството ще е Ели. Възможно е да успеете да наложите галеното Лина в близкия семеен и приятелски кръг, но за останалите ще е Ели. Елина, Ели, Лина все са хубави и нежни, така че леко раждане!

# 6
  • София
  • Мнения: 13 155
И за мен Елина е Ели, но вие може да наложите за близките да е Лина и после детето само да почне да се представя като Лина.
Ели ми е симпатично. Лина също.

# 7
  • SF
  • Мнения: 21 228
Много хора ще я наричат Елина, за да я различават от Елена, Елизабет и други популярни имена, които се съкращават до Ели. Малко хора ще я наричат Ели. Ако се запознавате с цяло име, ще си остане Елина. Ако някой ви пита как искате да бъде наричана, казвайте Елина или Лина. Ще видите, че ще е лесно.

# 8
  • Мнения: 12
Много благодаря на всички за споделеното мнение! ☺

# 9
  • Мнения: 784
На времето имах съученичка с името Елина и й казвахме именно Ели. В детската градина на друга Елина й викахме Ина.
 Аз между другото бях в известна дилема. Дъщеря ми е Калина и се притеснявах да не я наричат Кали. Още е малка/година и два месеца/. За сега ми е неудобно да поправям когато някой я нарече Кали ( не се случва често). Някои хора, които обръщат повече внимание и след прекарано време с нас усещат,че не я наричаме така и сами спират. Не знам после как ще бъде в градината. Аз винаги питам за галено име, но факт че много хора не отдават особено значение и директно се обръщат с по-разпространеното... А при вас и за мен по-разпространеното е именно Ели, но пък не пречи и да си я наричате Лина Simple Smile

# 10
  • SF
  • Мнения: 21 228
Никога нищо не се знае. Може да я наричат и с някакво прозвище  заради красота, спорт, цвят на косата, друго качество...

# 11
  • Мнения: 12 790
Името Елина много ми харесва. Но и аз бих й казвала Ели, макар че Лина е по-хубаво и според мен. Обаче и Ели е чудесно галено име.
Все пак ако тя много свикне с Лина, вие така ще я представяте, тя така ще се представя и хората може и да не знаят, че това е само галеното й име.

# 12
  • Мнения: 345
Аз съм с три деца и нито едно не го наричаме на галено. Лично аз съм адски против тази практика, която е доста разпространена в България. Ние сме в чужбина и тук общо взето карат на цяло име. Например в класа на сина ми има една АнастАсия с ударение на третото А и никой никой не я нарича Ася, Ани или т.н. Наричайте си я Елина и го наложете сред останалите. Моят малкият син е Никола и така го наричаме. Пробваха бабите с Ники, но се отказаха.

# 13
  • Мнения: 12
Факт е, че Лина ми допада повече и вероятно него ще използвам за галено, но и Ели е нежно. Дори и това да се наложи с времето,  здраве да е. Simple Smile

В крайна сметка детето като порасне, само ще прецени кое му допада повече и ще в представя с него.

# 14
  • Мнения: 784
Това е супер нагласа и мисля правилната Simple Smile
Давайте смело ❤️

Общи условия

Активация на акаунт