Март 2024г наближава, а бебето в корема - шава.

  • 28 429
  • 850
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 979
Днес бяхме на преглед , бебка си е Ок. Според АГ няма нищо на сърчицето и няма от какво да се притесняваме Simple Smile
Направи ѝ супер сладки снимки 🥰
Погледна изследванията и ми изписа Омега 3 (каза ,че е възможно холестерола да се качи от бременността) , желязо и витамин Д. Продължавам си с диетата и чакам с нетърпение следващият преглед след месец .

Ако имате някакви притеснения относно сърцето и сте от София, препоръчвам консултация с д-р Маринов от Надежда. Той е фетален и детски кардиолог и е много добър.

# 16
  • Мнения: 401
Ами аз на моменти се втелясвам, защото още не е толкова активен, а съм 22 + 4 г.с. Усещам го лекичко и много рядко са по-силни бутания, но не е и много често. На ФМ ми казаха,че още набира силички завалийчето. И гледам да не се притеснавам.

# 17
  • Мнения: 3 640
Аз съм 26 г.с. без няколко дни и при мен също има силни и слаби дни. Някои дни го усещам много, как се върти, как едната ми част на корема става по издута от другата.. Други дни пък е много мързелив и имам чувството, че релаксира цял ден 😀😀😀

Но съм забелязала, че кафе и сладко го активират и почва гимнастика. И най-мило ми е, че вече реагира на баща си. Като мъжа ми му говори и почуква през корема, той винаги отвръща с някое ритниче. На мен също реагира така. ❤️😍

# 18
  • София
  • Мнения: 161
При мен края на 23г седмица все повече будува и блъска във всички посоки и почти няма почивка 😄 за това и нямаме много фотогенична снимка от ФМ. Иначе си продължавам с калориен дефицит, за да огранича качването на кг( най-странно ми е като ми кажат че изглеждам по същия начин + коремче). Вкъщи сме с джафкащо йорки и май този звук му е най- познат и няма да го плаши като се запознаят.

# 19
  • Мнения: 269
Благодаря за препоръката Simple Smile
Вече нямаме , всичко е наред 🍀 Следим и за напред ! Вярвам и на двамата специалисти,които посетих.

Днес бяхме на преглед , бебка си е Ок. Според АГ няма нищо на сърчицето и няма от какво да се притесняваме Simple Smile
Направи ѝ супер сладки снимки 🥰
Погледна изследванията и ми изписа Омега 3 (каза ,че е възможно холестерола да се качи от бременността) , желязо и витамин Д. Продължавам си с диетата и чакам с нетърпение следващият преглед след месец .

Ако имате някакви притеснения относно сърцето и сте от София, препоръчвам консултация с д-р Маринов от Надежда. Той е фетален и детски кардиолог и е много добър.

# 20
  • Мнения: 6 308
Аз съм забелязала от прегледите че не всички движения ги усещам.
Моята бебка също не е активна през целия ден, според усещанията ми.
Но и тя като чуе чужди гласове започва да ме ръчка отвътре. Сякаш и тя иска да си комуникира.
На феталната ѝ се спеше. Прозяваше се и все гледаше да се обърне с гръб. Та и ние сме само с една снимка, и тя не много добре фокусирана.
Ама малката сякаш е одрала кожата на татко си. Joy

# 21
  • Мнения: 229
Аз от доста време пия прегнакеър плюс и около 1 месец съм поразхлабена. Така и не се намери причината. Не знаех че може и от тези витамини да е
Много благодаря за новата тема Flowers Hibiscus
На косопадът вече не обръщам внимание, свикнах с него, даже и с мисълта за по-къса прическа. Имам друг проблем обаче. Преди седмица ми спряха Прегнакеър плюс, защото получих ужасна диария, все още не могат да ми се оправят червата Confounded (знам, че звучи ужасно, но ви завиждам на запека).
Как е при вас с детските движения? Моето бебе има силни и слаби дни. Понякога е супер активно и не спира да се движи, в други дни е кротко и повече почива, само от време на време се ръчка. На едно място четох, че е нормално до 10 движения на час да се усещат (множко ми се стори при все че спи уж по 12-14 часа), на друго пишеше 10 на ден... При вас как е?

# 22
  • Мнения: 2 631
Аз също тях пия и нямам проблем, явно си е до организъм.

# 23
  • Мнения: 399
Всеки с дертовете си Joy . Аз пък не ходя по цели седмици , тежък запек. Сега си взех някакви сашета за пиене и ще видим,как ще ми се отразят . Усещам си бебка непостоянно и изобщо не мисля за това. Ако иска да си почива , ако иска да шава- не ги броя . Броенето ,мисля че беше след 27 седмица , евентуално да си знаеш,че всичко е наред ,но според мен твзи неща си се усещат. В началото на 23 седмица съм +4кг, ям като прасе и смятам вече да огранича сладкото, пък да видим

# 24
  • Мнения: 186
Според моят АГ може да е или от омега 3  в прегнакеъра (при по-голяма от необходимата доза най-често се проявявало с диария) или от магнезия, но реши да се хване за прегнакеъра, защото седмица някъде след както го започнах (пих го месец и половина) и бях на вода, червата ми бучаха, чак бебето се беше кротнало и не смееше да шава. Не че и сега не съм поразхлабена, но да кажем, че съм цвете, сравнено с това, което беше... пък и то от началото на бременността съм си все така, така че Joy няма страдание вече.
Така че помислете с АГ дали при Вас не е от магнезия или омега 3-то. Ако пиете железен препарат, със сигурност е от него. Мен не ме е включил все още точно заради това, каза че хемоглобинът ми бивал за бременна - 114 и ако ми дадял желязо, още по-зле щял да стане стомаха ми.

Аз от доста време пия прегнакеър плюс и около 1 месец съм поразхлабена. Така и не се намери причината. Не знаех че може и от тези витамини да е

# 25
  • Мнения: 37
Здравейте, минахме втората ФМ и бебка е наред. Разбрахме обаче,че имам гъбички,а съм на лекар чак във Вторник, тревожа се дали може да навредят на бебето до тогава?

# 26
  • Мнения: 269
Гъбичките са често срещан проблем при бременност, тъй като сме предразположени. Няма проблем , бебето си е Ок Simple Smile Ме се тревожи, ще ги излекувате но е хубаво да започнеш по-скоро.

# 27
  • Мнения: 399
От железните медикаменти се запичат,нямат разстройство . Иначе аз не приемам нищо,при мен запека е от хормоните Grinning ,изтеглила съм късата клечка за това

# 28
  • Мнения: 112
Здравейте, минахме втората ФМ и бебка е наред. Разбрахме обаче,че имам гъбички,а съм на лекар чак във Вторник, тревожа се дали може да навредят на бебето до тогава?
и аз тази бременност не мога да се отърва. Сега си правих изследвания и ми предписаха нова терапия с препарат, който не съм чувала (Клион-Д и след него вагинален пробиотик). Прочетох листовката и никак не ми хареса... Иначе за гъбите като цяло съм чела, че не вредят на бебето. Дори и да се случи да родиш когато имаш инфекция най-много бебчето да има млечница няколко дни. Бързо ги лекуват. Но дискомфортът е за нас...

# 29
  • Мнения: 2 631
Аз имах в първия триместър имах кандида албиканс, дадоха ми клотримазол за 7 дни. После 2 триместър пак кандида само, че тропикал. Пак с гинопреварил. Гадна работа са тия гадове.

Общи условия

Активация на акаунт