Първокласници 2023/2024 - 3 тема

  • 14 067
  • 431
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Съболезнования Sad много е тъжно в такива ситуации. На скоро и ние имахме загуба и за да не го преживят тежко както аз децата си отидоха на  училище . А след това ходихме да си запалим свещички .

# 31
  • Мнения: 13 935
Съболезнования, дано да не го преживее много тежко.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 362
Съболезнования!
Аз щях да я пусна на училище.

# 33
  • София
  • Мнения: 22 954
Мерси и аз като вас мисля. Искам да се опитам максимално да не и променям графика и ежедневието. За сега ми се струва, че е добре като цяло. Sad

# 34
  • Мнения: 10 691
sea.sea, съболезнования и от мен...
Аз бях споделила в предните теми как в рамките на месец и половина синът ми изгуби баба (моята майка) и дядо (свекър ми)... На мен и на баща му светът ни се преобърна с тези тежки загуби, но той сякаш не го възприе трудно. Децата имат друго отношение към подобни неща. Дори ме утешаваше как "мамо, баба беше възрастна, а възрастните хора умират, такъв е животът".
На погребенията не сме го водили, но на панахидите за 40 дни - да.
Разбира се, че трябва да я пуснеш на училище.
Прегръдки от мен! Много тежка година е тази и в много аспекти. Добре,че ѝ се вижда краят!

# 35
  • София
  • Мнения: 22 954
Благодаря ви за подкрепата, момичета! Дано сте прави. Надявам се и аз да успявам да се държа правилно с нея, на моменти не знам какво да правя и как да реагирам. 🤦‍♀️

Скрит текст:
Той за съжаление не беше възрастен, нямаше и 60 г. На погребение също не мисля да ходи, ама то погребение вероятно скоро няма и да има. Много сложни са нещата, не беше естествена смърт, ще се прави тепърва аутопсия.
Обещам да не ви товаря повече, извинявам се. Sad

# 36
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Съболезнования, sea.sea. 😔
И според мен децата по-мъдро някак си приемат смъртта. Правилно е и според мен да си иде детето на училище и да пропусне погребението. 🥺

# 37
  • Мнения: 1 980
sea.sea, моите съболезнования! Миналата година загубих баща си. Синът ми тогава беше на 6г. и посещаваше детска градина. Не го заведох на погребението. Две приятелки дойдоха вкъщи, за да ги гледат с дъщеря ми. Не му промених ежедневието по никакъв начин. Не е отсъствал от градина, само обясних на учителките ситуацията, за да са наясно. Той много обичаше дядо си и беше тъжен, но мисля, че му се отрази добре да е сред приятелите си и да се разсее. Разбира се, всичко е индивидуално.
Аз влизам с един въпрос. Как успявате да обясните на децата си тия задачи по математика? Както и да му обяснявам, той просто не разбира условието на задачата. Няма проблем да смята и да сравнява, но не схваща какво трябва да направи. С по- елементарните няма проблем, но като се почне с тия стрелкички, числа по средата и т.н. (знаете за какво говоря), не схваща. Според мен материалът е твърде усложнен за първи клас, а са още съвсем в началото. Дори онзи ден една майка ми звънна, за да помогна на дъщеря й за домашната по математика. Възрастен човек се затруднява, какво остава за едно дете. Не успявам някак да намеря подход.

# 38
  • Мнения: 11 479
По учебниците на кое издателство учите, Forest rain?

# 39
  • София
  • Мнения: 22 954
Слава Богу справя се сама за сега, не знам добре обяснават ли, математическо мислене ли има, но не помня досега да ме е питала нещо по математика как трябва да е. Ама то а аз едно време помня, че до 3 клас много харесвах математиката и после погром. 🤣

# 40
  • Мнения: 1 980
По учебниците на кое издателство учите, Forest rain?
В случая визирам това помагало
https://www.ozone.bg/product/zadachi-po-matematika-uchebno-pomag … ogdanova-bulvest/

# 41
  • Мнения: 1 168
Дъщеря ми също се справя само с по-леките задачи, ако е по-засукана - изобщо не се сеща какво да направи. Като цяло математиката ѝ е тегава засега. Иначе с писането има напредък, вчера ѝ правих диктовка на думи и изречения, обаче на дъската вкъщи. Като ѝ рисувах картинки, за да ѝ привлека вниманието. Получи се по-добре от очакваното. Smile Прие го като игра. В тетрадките е по-трудно.
Искам да попитам, някой има ли лични впечатления от тази книга: https://matematikazateb.com/prikazka?fbclid=IwAR1hIiV5IoaD7C-aZg … 49utB_QI9SymgF_Zk Дали е интересно обяснено или е поредната простотия?

# 42
  • Мнения: 1 980
Да, и аз му правя диктовки, но в тетрадка с тесни и широки редове.
Не знам дали сте чували за платформата Уча.се.
Смятам да му направя абонамент, но по- нататък. Според вас от кой клас е подходящо да се използва? Имате ли наблюдения?

# 43
  • Мнения: 18 530
Ние имаме Уча се, но не сме ползвали за 1 клас. Веднъж й пуснах, не й беше интересно.
Аз диктовки не правя. Малкото е обидено, защото госпожата похвалила приятелката й, че пише най-красиво Simple Smile "Щом не пиша и аз най-красиво, хич няма и да пиша повече. Само ще смятам." - това й е позицията в момента.  Много е тънкообидна за дреболии, дано го преодолее занапред.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 797
По учебниците на кое издателство учите, Forest rain?
В случая визирам това помагало
https://www.ozone.bg/product/zadachi-po-matematika-uchebno-pomag … ogdanova-bulvest/
И нашите работят по това помагало, не ми се стори да е трудно.
Миналата седмица имаха две контролни. Другата още едно Smile нека свикват.

Общи условия

Активация на акаунт