💛 Януарски бебета 2024 💛 Тема 6

  • 22 966
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 598
При нас дойдоха двете баби и единия дядо на изписването, оставих почерпката в родилното и неонатологията, направихме няколко снимки и си бихме камшика. Иначе за 12те дни в Шейново се нагледах на оркестри, воали и калабалък по време на изписване, горките бебета.
Nga Manolova, при близнаци не е ли нормално едното да върви по-малко от другото? Изглеждат ми съвсем нормални тези мерки, но на прегледа днес ще ти кажат най-добре. Довери се на специалистите и се опитай да се овладееш до колкото можеш. А защо искат да ги вадят по-рано от планираното?
Наде, само мога да си представя какво е да не можеш да си вземеш бебенцето в ръце, но явно са преценили, че така е най-добре за нея. Дано по-скоро сте си заедно Heart Ти как си днес?

# 736
  • Мнения: 30
При нас дойдоха двете баби и единия дядо на изписването, оставих почерпката в родилното и неонатологията, направихме няколко снимки и си бихме камшика. Иначе за 12те дни в Шейново се нагледах на оркестри, воали и калабалък по време на изписване, горките бебета.
Nga Manolova, при близнаци не е ли нормално едното да върви по-малко от другото? Изглеждат ми съвсем нормални тези мерки, но на прегледа днес ще ти кажат най-добре. Довери се на специалистите и се опитай да се овладееш до колкото можеш. А защо искат да ги вадят по-рано от планираното?
Наде, само мога да си представя какво е да не можеш да си вземеш бебенцето в ръце, но явно са преценили, че така е най-добре за нея. Дано по-скоро сте си заедно Heart Ти как си днес?

Защото ми казаха, че девойката може да изпитва болка и това направо ме срина.

# 737
  • Мнения: 598
Разбирам... Стискам палци всичко да се случи по-най-добрия начин за вас Flowers Four Leaf Clover Пиши след прегледа днес да споделиш как е минало

# 738
  • Мнения: 1 774
Днес съм доста по добре...ставам ...вървя...все още има болка но по бива...довечера пак ще си искам свещичка за да мога да спя...сложиха ми някаква инжекция мускулно и ме пратиха да обикалям коридора ,защото не бях пуснала газове...е свърши си работата тая инжекция...стимулирам гърдите,но за сега само по 10-15 мл пускам

# 739
  • Мнения: 935
Nga, чакаме са пишеш и стискам палци нещата да се развият по най-добрия за вас начин.

Наде, важното е на финала да се гушкате вкъщи, ще мине и това. Ти си силна мама!

Относно изписването - предния път дойдоха брат ми и майка ми да ме вземат от болница ( аз се разделих с бащата на сина ми още в трети месец). Бях предупредила, че не искам цветя, фотографи и тем подобни неща. Майка ми все пак беше донесла букет, за което й се поскарах и така. Имах доста нерви покрай изписването - оперираха ме в четвъртък, в петък не слязох да запиша бебето, тъй като зверски ме болеше, а в неделя ме изписаха, че им трябвала стаята. Не искаха обаче да ми дадат бебето, че не било записано. Цяла сутрин нерви, викане и т.н. и изобщо не бях в настроение за социализиране с когото и да било. Нямах търпение да си остана вкъщи сама с бебето. Не исках нищо друго освен да си го гушна и да си легнем. Всичко ме болеше, всичко ме дразнеше.
Сега съм предупредила мъжа ми, че не искам навалици, върволица от хора и гости. Надявам се да се съобрази, защото в противен случай не отговарям за реакцията си 😅

Аз днес цял ден съм с контракции, болезнени, но нерегулярни. Няма обаче как да им обърна внимание, защото малкият ми е с повръщане от вчера, днес добави и диария - 3 дни на ясла и пак болен. Та... дано бебето почака, че иначе ще трябва мисля за болница с педиатрия, родилно и неонатология на един етаж 😂
Довечера ще пусна нова тема, че искам да я понаглася малко 🤗

# 740
  • Мнения: 216
Аз не успявам да се ориентирам какви "почерпки" и за кого се носят... Направо не смея да питам дъртите, че ще стане голяма лудница и за това скришом искам да мина без тази тема пред тях...

# 741
  • Мнения: 306
Ами според мен букети за докторката ако е там , почерпа за отделението и за докторката подарък , това е 😜

# 742
  • Мнения: X
подаръка за доктора ми е пари , плю нещо за децата му тоя път. За неонотанология кошница със сладки работи. Това е Simple Smile

# 743
  • Мнения: 283
Мен понеже първия път ме изписваха в Неделя и никой не очакваше нямаха много време за подготовка и по-добре че като ги слушах майка ми и тогавашната жена на свекъра лошо ми стана...торти ,питки и не знам ти какво още бяха намислили. Общо взето по една бутилка безалкохолно и кутия бонбони оставих при сестрите и акушерките в неантологията .А на моя лекар по-късно на прегледа занесохме кошница,мъжа ми му беше приготвил домашна кайсиева ракия . Тогава пред болницата всички се изсипаха,този път мисля да редуцирам и да дойдат само ММ с майка ми,пък баща ми и свекъра да ни чакат вкъщи с баткото,сестра ми и тя естествено. Предния път сами се усетиха и до час всички се бяха изнесли от вкъщи,надявам се и сега че ще е така,че иначе ще ги гоня и аз .
Сега за почерпки пак не мисля да се изхвърлям с много неща,по нещо скромно за всички ,естествено за лекарката ми ще има също,вероятно след като ни изпишат както предния път,но още не съм го мислила. Ако знам че ще е там като ни изписват ще и взема букет

# 744
  • Мнения: 30
Минахме на преглед и феталния, е категоричен да ги вадим в Понеделник. Така, че живи и здрави  скоро ще си имаме нашите Коледни чудеса ❤️❤️❤️

# 745
  • Мнения: 345
На изписването на дъщеря ми се изсипа дооста рода преди 6 години - родителите ми, сестра ми с мъжа ѝ, свекърите, сестрата на мм с деца и мъж и за капак и леля ми с братовчедките (бях ѝ намекнала да не идват, ама тя си знае...). Поне беше август, топло, нямаше толкова вируси, децата бяха ваканция от училище. Но пак доста ми дойдоха, добре че беше набързо в самата болница - щрак няколко снимки и айде. После вкъщи останаха нашите и свекърите,и сестра ми за няколко часа, бяха ни донесли сготвена храна доста, подаръци за бебето и направо ми заредиха пералня с новите дрешки, хапнахме, измиха ми съдовете, поговорихме си малко и си тръгнаха, нямах търпение и аз вече да сваля сутиени и всичко и да си легна с бебето и мъжа. Сега януари, освен родителите ми евентуално, се надявам никой да не идва, честно казано, поне в болницата. Племенникът ходи на градина, ей сега ни зарази с вирус, най-много само сестра ми да дойде без него, свекърите са по-далеч и няма смисъл да се разкарват още тогава, а гости вкъщи с преспиване не искам, та баш на новородено не искам да ми се бута никой. Аз и дъщерята ще спра от училище за поне 2 седмици, ако не и повече, в зависимост има ли грипна вълна.
Да ви се оплача аз - миналата седмица в края изкарахме дружно стомашен вирус с повръщане, комплименти на групата на дъщерята пак-всички деца бяха окапали до едно. А аз нали и все още си повръщам по принцип, та направо така се доразбутах, съвсем се изнежих и трудно задържам храна и досега, да не говорим за добавки..Свалила съм кг. Гледам протеин да пия и успявам горе-долу да задържа, ама пак трудно, а вечер няма шанс вече - колкото и отдавна да съм яла и дори малко, легна ли си,дори и полуседнала по-често не става, трябва гладна да легна. Не знам стомахът колко точно ми е смачкан, ама е ужас, даже през нощта щях да си повърна 3-те глътки вода, защото легнах след тях. Явно следващия месец ще си живея права и полуседнала..Така бях и предния път, ама от киселини най-вече,а сега не само, дори и преди да е стигнало до тях, самата храна се бунтува, голям зор.

# 746
  • София
  • Мнения: 853
Наде, честито и от мен! Пожелавам бързо да се прибирате! Да ви е много здрава и да ви радва!

За изписването - изрично съм предупредила без калабалък. Ако видя нещо такова викам си такси и се прибирам сама с дребната. По принцип съм казала на ММ, че свекито, брат му и баща ми са добре дошли за 1ч, после да си ходят. Казала съм, че не искам помощ и никой да ми се мотае в краката. Може крайно да звучи, но ще имаме нужда да се опознаем с човечето и да си свикнем, това с роднини на главата ще удължи процеса и ще го натовари. За почерпка в болницата, оставям на ММ каквото реши. За вкъщи съм се уговорила да ни направят торта. Предупредих и всичко в еднократни чинийки, като си тръгват да изхвърлят и боклука.

# 747
  • Мнения: 1 774
Минахме на преглед и феталния, е категоричен да ги вадим в Понеделник. Така, че живи и здрави  скоро ще си имаме нашите Коледни чудеса ❤️❤️❤️
Всичко ще бъде наред...ще чакаме да се похвалиш с поредните януарчета на които не им се чака до 2024...а каква е причината...защо страда бебчето обясниха ли ти

# 748
  • Мнения: 585
Nga Manolova 734291 чакаме значи две сладки бебета Heart  стискам палци
Вече имаме три дечица в групата, все момиченца:)

Моя доктор ми.каза изрично, че не иска нищо да нося и да не ми е хрумнало да давам пари. Така че се съобразявам.
И не мога да помогна с идеи:)
Само ще кажа за всички сувенирчета, часовници, картини и т.н
Много са мили действително, но още помня как един докатор със собствена клиника, при който бях му донесоха подарък, имаше много красиво ангелче и сестрата го пита къде да го сложи и той каза - на рафта при другите ангелчета и там действително цял рафт натрупан със сходни попрашасали ангелчета.
А на мен ми се виждат много красиви и мили всички неща със снимка от видеозон и.и снимка на бебе ии други подобни. Но на тях им е 163тото

Никой няма да идва в болницата, надявам се. Не си падам и снимки даже много не си правим, мен доста ме боли, дрехите ми стягат и бързам да не се разплаче бебето.  Някой ако иска вкъщи нямам против за малко. Защото там лесно мога да отида и да си легна, нямам никакви притеснения, те ако искат да си се черпят:)

# 749
  • Мнения: 30
Минахме на преглед и феталния, е категоричен да ги вадим в Понеделник. Така, че живи и здрави  скоро ще си имаме нашите Коледни чудеса ❤️❤️❤️
Всичко ще бъде наред...ще чакаме да се похвалиш с поредните януарчета на които не им се чака до 2024...а каква е причината...защо страда бебчето обясниха ли ти

Обясниха ми, че не и достига достатъчно кислород. 🥺

Общи условия

Активация на акаунт