Бучка в гърдата

  • 1 138
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте, имам следния въпрос. Кърмя детето си вече 2 месец и 3 вечери подред имам бучка в горната част на гърдата, дали е запушено каналче? Буквално горната част е корава. Опитвам се да я изцедя, но нищо не излиза. По някое време се разсее, може би защото масажирам, и следващата вечер пак се повтаря. Педиатърката казва да отида на хирург, които гледа на ехограф, но се чудя дали да питам гинеколога ми за второ мнение.

# 1
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Наложете топъл компрес преди кърмене и си взимете лецитин да пиете.

# 2
  • Мнения: 392
Масажирайте мястото докато суче бебето. Ако е задържана кърма, за няколко кърмения ще се облекчи.

# 3
  • Мнения: 6 764
Ако гърдите се напрягат много, вероятно е задържана кърма. На какъв интервал суче бебето? След по-голяма пауза ли се получава? Кърмете бебето винаги първо от тази гърда в поза, нослето да е срещу бучката. И на мен ми се случваше доста често в началото, отшумя.
Гинеколог от гърди и кърмене не разбира, по-добре консултант по кърмене посетете. Ако се съмнявате за друг вид образувание, не свързано с кърмене, запазете час за специалист образна диагностика за ехография, категорично НЕ хирург.

Общи условия

Активация на акаунт