Курсове за консултанти по личностно развитие

  • 1 216
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 021
Здравейте! Имам две висши образования в сферата на икономиката до момента, но бих искала да се преквалифицирам в друга сфера, а именно - приложна психология и да извършвам онлайн консултации в областта на отношенията между мъже и жени, личностно развитие и пр.. Има ли акредитирано училище, което предлага онлайн курсове в областта на приложната психология, което да ми предостави и сертификат, чрез който мога спокойно да практикувам в тази сфера или е задължително да завърша магистърска степен по Психология в университет. Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 853
Не искам да Ви режа крилете, но освен Магистратура, ще трябва и много след това да практикувате някъде, за да достигнете до ниво, което да допуска да консултирате. Успех! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 8 883
За мен е несериозно да изкарате просто един курс, ако ще и 1 година да е и после да си позволите да консултирате хора. Това е специалност, която се изучава на ниво университет и лично аз никога не бих отишла при човек с един изкаран курс.

# 3
  • Мнения: 8 805
Да съветваш хората е голяма отговорност. Ако не си достатъчно подготвена може да дадеш лоши съвети.
Според мен, направи го с Магистратура поне.

# 4
  • Мнения: 1 249
Има 2 страни законодателна и морална. Фактите ясно показват, че тези консултанти,  коучове по никакъв начин не са регламентирани. Факт е, че дори и магистратура нивото е потресаващо. Има сертифицирани курсове, НЛП, международен сертификат, но това трае прекалено кратко време, въодушевявате се, имате сертификата и в крайна сметка,  остава морала само. Ако искате знания и знаете езици учете на чужд език, има много възможности. Руските школи са много силни, но дипломата е нищо, много курсове, семинари, самостоятелно учене и уважение към проблемите и болката на другите, защото в България, че всеки може да е консултант, коуч...и да прибира сериозни суми.

Общи условия

Активация на акаунт