Семейни констелации

  • 8 800
  • 271
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 135

Констелациите станаха модерни, защото хората не се самоанализират, загубили сме връзката със себе си,  а по-лесно да накараш друг да ти тълкува живота.


Една приятелка казва "констелациите са за хора, които грам не са наясно със собствения си живот" Simple Smile))

# 166
  • Мнения: 5 747
В тази тема цялата информация е от агенция ЕЖК 😉.

# 167
  • Мнения: 1 902
Един евангелист наскоро ми каза, че не съм религиозна, защото Бог е решил, че не съм готова. Когато съм готова, ще ме докосне. Та и вие така.

# 168
  • Мнения: 5 747
Един евангелист наскоро ми каза, че не съм религиозна, защото Бог е решил, че не съм готова. Когато съм готова, ще ме докосне. Та и вие така.
това е извън темата и може да в вярно или невярно (по принцип)

# 169
  • Бургас
  • Мнения: 6 521
Ирис, къде на листовката пише какви точно химични реакции стават организма, коя молекула с коя се свързва и подобна информация в детайли, как точно става всичко в тялото? Това го знае само човек занимаващ се в тази област специализирано. За обикновеният потребител остава само листовката / информация от общ характер/,  и да се надява да не му се случи някой от страничните ефекти, описани там.Ние нито ги виждаме тези опити, нито можем да сме сигурни дали наистина и как се провеждат, но им вярваме, защото някой е казал, че 10 години се изпитват.Ето сега аз ако искам доказателства каквото и да ми говориш аз мога,  да си намеря хиляди причини, защото нито съм ги видяла с очите си, нито вярвам на фармацията, нито разбирам от химия и понеже не разбирам ми се струва, че някой иска да ме трови.Но знам от личен опит-лекарството не лекува, само притъпява временно болка и ако съм на зор ще го изпия без да ме интересуват подробности, ще си затворя очите за това, че химикал влиза в тялото ми.Същото е и с констелациите-работи и помага, но  как точно на ниво организъм малко хора, специализирани в изследване на човешки мозък и психика ще могат да ти отговорят.За обикновените хора остават обясненията от книгите/листовките/  и личния опит.

Не може всичко за знаем и да разбираме в този свят, все на нещо се доверяваме на сляпо.Ние си избираме на кой, какво, как.



Това ,че стана комерсиално и разни самозванки се вихрят из интернет е съвсем друг въпрос.Не се прави, защото е модно, ще ти реши всички проблеми, ще забогатееш и ще си намериш богат мъж.

# 170
  • Мнения: 1 844
Оф, КРР, като и в други теми, усещаш ли се как действаш - едно налагане на мнение със задължителни елементи от програмата:
1) ти си била минала през това и
2) такива и такива са изводите, които не бива да се оспорват, понеже ти си била преживяла нещата и точка.

Ти си ги преживяла по своя си начин (и често и не си ги разбрала правилно по мое мнение, но няма да споря).

и 3) който не действа по твоите съвети [тук изброяваш колко зле ще се стекат нещата за него].

Не стоят така нещата в живия живот, имаме различен опит, познания, изводи, житейски стратегии, имаме и различни слаби места и травми и прочее и прочее.

Предлагам да се аргументираме без частта с ексклузивното знание, което едва ли не, само един участник в темата бил имал. И без частта със заплашителните пророчества какво щяло да стане, ако някой не направел нещоси.

# 171
  • Мнения: 1 172
къде на листовката пише какви точно химични реакции стават организма, коя молекула с коя се свързва и подобна информация в детайли, как точно става всичко в тялото? Това го знае само човек занимаващ се в тази област специализирано. За обикновеният потребител остава само листовката / информация от общ характер/,  и да се надява да не му се случи някой от страничните ефекти, описани там.Ние нито ги виждаме тези опити, нито можем да сме сигурни дали наистина и как се провеждат, но им вярваме, защото някой е казал, че 10 години се изпитват.Ето сега аз ако искам доказателства каквото и да ми говориш аз мога,  да си намеря хиляди причини, защото нито съм ги видяла с очите си, нито вярвам на фармацията, нито разбирам от химия и понеже не разбирам ми се струва, че някой иска да ме трови.Но знам от личен опит-лекарството не лекува, само притъпява временно болка и ако съм на зор ще го изпия без да ме интересуват подробности, ще си затворя очите за това, че химикал влиза в тялото ми.Същото е и с констелациите-работи и помага, но  как точно на ниво организъм малко хора, специализирани в изследване на човешки мозък и психика ще могат да ти отговорят.За обикновените хора остават обясненията от книгите/листовките/  и личния опит.

Не може всичко за знаем и да разбираме в този свят, все на нещо се доверяваме на сляпо.Ние си избираме на кой, какво, как.
Не може всеки всичко да знаем, това е ясно, но желание да се разбере повече говори само хубаво за човека. Вие сами казвате, че трябва да сме подготвени преди да отидем, но къде и как да се информираме, така че да имаме отговор на въпросите си не ставя ясно.

 Зад медицината има много научна литература и трудове, много неща могат да се намерят и да се прочетат. Можем ли да кажем същото за констелациите?
Във всяка листовка на лекарство има описани странично ефекти. Къде има информация за странични ефекти от констелации и какви биха могли да бъдат, с каква честота? 1 на 100, 1 на 1000, 1 на 10000000000? За да направим информиран избор.

Няколко човека попитаха с конкретни примери дали би помогнало - отговорът е - никой не знае как ще е в твоя случай. Ок, няма 100% гаранция никъде, но къде пише какъв е процента успеваемост? Например помага в 90% от случаите . Или помага в 50 % от случаите. Или пък 30%. Неща такова като информация и тогава всеки ще си прецени шансовете за полза и риск.

Иначе с тази конфиденциалност продължавам да съм на мнение, че е някаква шарлатанска фантасмагория.
И ако наистина се " черпи информация от полето" , аз лично не бих искала непознати да се ровят в моето поле. И не бих искала непознати да правят интерпретации, дори някой да води
процеса, как да съм сигурна че го води в правилната посока?
Аз съм емоционален човек и прекалено много отразявам чужди емоции, би било вредно за мен нещо подобно.
Не знам как ресурс, който , както вече стана ясно не отговаря на реален факт "излиза " и това ми промяна мисленето и живота към по-добро. По скоро би ми докарало много повече стрес и тревога да чуя нещо измислено за някой близък (като аборти  изневери, насилие) и допълнително вътрешно напрежение.

Последна редакция: ср, 15 ное 2023, 09:48 от Amandine

# 172
  • Мнения: 5 747
,,Не знам как ресурс, който , както вече стана ясно не отговаря на реален факт...,,
Не съм съгласна с тази част.
Залагам на реален и отговаря.
Не споря с никого.

За чувствителността си права.
Аз съм изключително чувствителна.
Констелациите са много тежки за мен да ги съпреживявам докато се случват. Първия път бях като минала през центрофуга.
Далеч не всички реагират така.

Последна редакция: ср, 15 ное 2023, 10:29 от ☀️🌙🌬️🔥💧❤️🙏

# 173
  • Мнения: 5 634
Не може всеки всичко да знае, това е ясно, но желание да се разбере повече говори само хубаво за човека. Вие сами казвате, че трябва да сме подготвени преди да отидем, но къде и как да се информираме, така че да имаме отговор не въпросите си ме ставя ясно.
 Зад медицината има много научна литература и трудове, много неща могат да се намерят и да се прочетат. Можем ли да кажем същото за констелациите?

"Методът семейни констелации" на Индра Торстен Преис
"Излекувай взаимоотношенията си" на Индра Торстен Преис
"Корените на любовта. Ръководство по семейни констелации" на Свагито Либермайстер
"Не всичко започва от теб" на Марк Уолин

Тези съм чела аз, смятам, че дават достоверна информация и обясняват добре. Вижте, методът не е задължителен. Щом не ви вдъхва доверие, просто стойте надалеч от него, защо се опитвате да спорите и да убеждавате тези, които са доволни, че това е шашма. Авторката на темата отдавна не участва, защото никой не пише по първоначалния въпрос. Тя пита при други участвали какво се е случило, а се напълни с хора, които не знаят, не са чували за метода, обясненията не им харесаха и започнаха безсмислени спорове. Това не е нещо, което някой ви кара да правите. Досега не се включи нито един участвал, който да е казал, че някой му е изровил от полето незнайно какво, вкарал го е в психотичен епизод, убеждавал го е, манипулирал го е и какво ли още не. Само подочуто, разбрано-недоразбрано и т.н. Просто е - ако ви е интересно, опитайте, ако ви се струва фантасмагория, не опитвайте. Какъв е смисълът да пишете в тема, която първоначално е поставена като споделяне на опит, след като хал хабер си нямате от нещото?

# 174
  • Бургас
  • Мнения: 6 521
Амандин, аз казах, че съм се подготвяла над 10 години докато се реша да отида като представител, може би защото и познавах човека от реалния живот.Първоначално изобщо не го разбирах, струваше ми се някаква лудост.Да си разкажа живота пред хора-абсурд! Да ми изиграят нещо-абсурд! Но ето с времето стигнах до някакво разбиране и готовност, а може би и проблемът ме притисна да търся някакъв отговор и решение.През това време съм минала през различни практики, книги, информация.Сега давам лично мнение и пак ще го повторя-това е нещо до което сам да стигнеш и сам да преживееш, работи и помага, особено ако си готов да видиш и разбереш малко по-далеч от носа си. Да, разтърсва те, може да имаш криза, може да има временно влошаване на някои отношения, но в дългосрочен план ефектът е към по-добро и за теб и за хората около теб.Много неща, в живота не са точно така както ни се струва.Да, страшно е да ти се разкрие нещо, което не искаш да знаеш и ще те нарани, всички имаме изгода някои неща да не ги знаем или да се правим, че не ги разбираме, но те така или иначе живеят в нас  и предизвикват симптоми, които ни пречат в някаква област.Щом някой е отишъл значи е имал нещо за разрешаване.Който няма-той не се интересува от такива работи, живее си блажено и няма дори да попадне на тази тема.Авторката поне от мен получи отговор. Такива като вас, които "нямат" интерес по темата не разбирам какво правят тук, и за какво се борят.Ако имате нужда някой от личен опит да ви потвърди-ето аз потвърждавам благотворно е, но може малко да боли.Като всяко лечение.

# 175
  • Мнения: 2 511
Според мен, поначало не е добра идея чувствителни, лесно внушаеми хора да участват в езотерични дейности, тъй като може още по-вече да се разцентрират. Но и всяко ходене на лекар, например, може да подейства по подобен начин. Или общуване, или случайна среща с някого. Такива неща е по-добре да се взимат за сведение, без да се абсолютизират и да бъдат водещи. И да се наблюдават какво се случва, ако помага -Ок, ако -не, пак Ок, но  минус 150 лв. Всички тези дейности са търсене/път, а не рецепта. Мисля, че човек който получава психоза след костелации, си има такава предразположеност. Но аз не съм правила никога и може би, не мога да преценя възможното въздействие.

# 176
  • Мнения: 5 747
..психоза след констелация е информация от агенция ЕЖК...

# 177
  • Мнения: 2 511
Aми, тогава никой не трябва да си отваря устата, защото всички лъжат.

# 178
  • Мнения: 5 747
и това се твърди от агенцията

# 179
  • Бургас
  • Мнения: 6 521
Не е етично да коментираш информация, която касае чужди констелации. Може само за собствените си преживявания да кажеш, но трябва да мине известно време за да имаш обективен поглед как се е развило всичко във времето.В моя опит психози не е имало.

Последна редакция: ср, 15 ное 2023, 12:11 от Галчудо

Общи условия

Активация на акаунт