Обущарски гърди при бебе

  • 728
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 190
Здравейте, виждам че назад в годините има пуснати такива теми, но бих искала съвети към днешна дата. Има ли дечица с обущарски гърди? Как сте процедирали? Израства ли се? Създава ли дискомфорт? Какво се прави изобщо в тази ситуация, много съм притеснена и не знам какво да очаквам. Ще бъда много благодарна , ако ми пише някой родител минал през това...

# 1
  • Мнения: 10 606
Какво е това? За първи път чувам за такова нещо.

# 2
  • Мнения: 40 931
Имам близък с деформация на гръден кош, макар и не тази, но съм чела по въпроса. Всичко зависи от това колко тежко е състоянието и само лекар може да ви насочи към правилно поведение. Като цяло двете основни типични деформации са птичи гърди и обущарски гърди, както и разни не толкова типични от рахит. В лека форма може да са само козметичен дефект, който обаче потиска момченцата, защото им се налага да се събличат на плаж или при спорт и другите ги заглеждат, питат, подиграват. В по-тежка форма може да пречат на органите и май обущарските гърди са по-опасни. Мисля, че не се израства, а обратното. В нета има много материал, но всичко опира до това колко е тежка деформацията. Само лекар може да определи. А тук ако има мами с опит може да кажат за лечението (операция).

# 3
  • Мнения: 771
Здравейте,

Потърсих в нета и попаднах на мнения на проф Бранков от преди 15 г http://pedsurg.net/forum/viewtopic.php?t=449

Той има активна тема тук в бг мама, за това попитайте и там https://m.bg-mamma.com/?topic=1193874.msg47175133

На уроците по плуване видях дете към 7-8 г, което редовно тренира и майката , като го записваше , спомена за този проблем и че за него е важно редовния спорт (от там чух за това състояние)

ПП: детето е пациент при проф Бранков с друга диагноза . Знам, какво е усещането на безпокойство и че в негово лице срещнах разбиране и познание на материята, плюс решение . ММ като го види и казва “Ето го нашия доктор!” с голяма доза уважение Simple Smile

Последна редакция: чт, 09 ное 2023, 09:43 от fotokod

Общи условия

Активация на акаунт