червено петно

  • 788
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте мили мами, доста съм притеснена някакво червено петънце излезе на бебчето ми и незнам какво е. Дали някой е запознат с нещо такова.  В
началото мислехме че се
е одраскал но става по голямо 🥺

# 1
  • Мнения: 2 748
Дали не е бенка от тези червените и защо не сте попитали педиатър ?

# 2
  • София
  • Мнения: 18 702
Посетете лекар.
Хемангиом?

# 3
  • Мнения: 8 892
Хемангиомче, най-вероятно. Следете го. Ще расте до някаква възраст, после спонтанно ще почне да се свива. Потърсете консултация с детски хирург или кожен лекар. Тук във форума може да попитате в темата на проф. Бранков (д-р Оги)  - https://www.bg-mamma.com/?topic=1193874.msg47172963#msg47172963

# 4
  • Мнения: 4
Защото тук в англия каквото и да попитам само казват нищо му няма🤷🏻♀ , Утре пак ще ходим при джипи за консултация.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 702
Healee, онлайн е възможно да направите консултация ако желаете.

# 6
  • Мнения: 8 892
Консултирайте се с д-р Оги в темата, към която ви дадох линк.

В ОК по-скоро към детски кожни лекари насочват, но пак трябва gp-то да се съгласи, че има причина да ви прати на специалист. Може направо да попитате дали е хемангиом и какво да очаквате. Има британска ФБ група за деца с хемангиоми.

# 7
  • Мнения: 4
Благодаря ви , преди не беше така червено сега почна да почервенява и ме притеснява

# 8
  • Мнения: 2 748
Тукощо прочетох какво хемангиом и силно се надявам да е просто бенка,както са ви казали попитайте направо дали е хемангиом

# 9
  • Мнения: 4
Не изглежда като бенка, по скоро като ухапано. Не е подуто, сякаш някой го е докоснал с червен фулмастер само точка и това е  🤷🏻♀ Много странно

# 10
  • София
  • Мнения: 11 489
На мен ми прилича на хемангиом.
Тукощо прочетох какво хемангиом и силно се надявам да е просто бенка....
Защо?

# 11
  • Мнения: 2 748
Ами защото пише ,че хемангиом е доброкачествен тумор ,който в редки случаи става злокачествен за това !

# 12
  • София
  • Мнения: 11 489
То с бенките е същото...

# 13
  • Мнения: 16
Прилича ми на хемангиом.Дъщеря ми имаше същото на крачето.Размерът му се увеличи колкото една стотинка.Като стана на около година и половина петното започна бавно да изсветлява от вътре на вън и постепенно изчезна.Безобидно е.Все пак задължително се консултиране със специалист.

Общи условия

Активация на акаунт