Февруарчета 2024 - Тема 7

  • 24 319
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Момичета с растройство съм и спазми давайте всичко като идеи което мога да взема ? Нош па не мога има лактоза.

# 721
  • Мнения: 535
Бочи за спазми в корема моят АГ ми дава спазмалгон. Иначе за разстройството стандартната диета и евентуално ентерол. Има доста неприятен стомашен вирус в момента. Дано бързо ти мине.

# 722
  • Мнения: 340
Мисля, че можеш да вземеш активен въглен, но за по-сигурно и някой друг даже или най-добре доктор. Аз рядко имам разстройство, но много ми помага и от всички хапчета които може да вземеш, мисля че е най-безвредния вариант мисля, че е в категорията на хранителните добавки дори). Оризова вода също знам, че помага. Без да ми се смеете, ама когато кучето ми има разстройство, винаги му варя ориз и много добре се повлиява. Това за нелекарствени продукти на първо време, пък дано някой сподели и други варианти. Стискам палци бързо да се оправяш ❤

# 723
  • Мнения: 322
Бочи, бързо оправяне! Допълвам горните отговори с отвара от сух джоджен- 1с.л. се запарва с 200мл вода за 1 час и се пие. Аз също знам за оризовата вода, че много помага

# 724
  • Мнения: 163
В началото на бременността бях с постоянно разстройство, докторът ми каза, че смектата се препоръчва при бременност. Не съм имала проблем от нея:confused:

# 725
  • Мнения: 169
Бочи бях писала колко кошмарно изкара цялото ми семейство този гаден вирус. Давах на малката всички видове медикаменти и или не работиха или им трябваше доста време, а времето работеше срещу нас заради риск от обезводняване. Тогава зълва ми ми каза за един трик -ПАКЕТЧЕ ВАНИЛИЯ в малко вода (около1-2 супени лъжици вода) и го пиеш. Не само че оправи разстройството ами даже я запече 😅веднага подейства. Късмет! И се пазете♥🙏

# 726
  • Мнения: 183
Пълна диета, хубав пробиотик, аз пия в такива ситуации сода с лимонов сок изцеден , измива червата и ги дезинфектира. И най- вече добра хидратация, питай в аптеката за прахчета за оводняване. За децата ФлораБимби са много добри, нещо с електролити задължително 🙏❤️🍀

# 727
  • Мнения: 339
Ако намериш отнякъде дренки, компот. Това запича доста. Аз обикновено си замразявам даже, препоръчвам и на вас.

Много ми е мътно това с мерките на бебетата по седмици. LaFille газваш в 27 е 860 гр. Моят в 25 го измериха около кило и казаха, че отговаря на 26+6. Аз и затова правих обременяването, разбира се, защото е голям. Но какви са тези разминавания, как пък едно с едно няма еднакво.

# 728
  • Мнения: 535
Днес бях на преглед. В 29+2гс, а бебочка отговаря на 32гс 🤣 Вече е 1,500кг
Шийката е 36мм ❤️

Нямам търпение за последната ФМ в средата на месеца, че една снимка нямам от поне два месеца. Все не застава за кадър това девойче

# 729
  • Мнения: 483
Тия мерки май са голяма измишлъотина,защото на мен в 29 седмица ми казаха,че е 1580 гр и отговаря на 30 седмица Grinning

# 730
  • Мнения: 3 640
А моя в 27 г.с. е 1200гр и върви 5 дни напред 😀
Направо се наплаших, че ще родя някакво бебе 5кг 🤨😂

# 731
  • Мнения: X
Под сода визираш газирана вода не сода би карбонат ?
Пълна диета, хубав пробиотик, аз пия в такива ситуации сода с лимонов сок изцеден , измива червата и ги дезинфектира. И най- вече добра хидратация, питай в аптеката за прахчета за оводняване. За децата ФлораБимби са много добри, нещо с електролити задължително 🙏❤🍀

# 732
  • Мнения: 183
Газирана вода, да. Можеш и да си направиш домашен електролитен разтвор, обаче не помня съотношението. Вътре е вода, захар, сол, може съвсем малко сода бикарбонат. И се пие на малки глътки .
Иначе за мерките - 26+1 е моето бебе и било около 850, само че на феталната морфология го изкарват по-голям. В АГ са им кофти ехографите долу на прегледите така че не се ръководете по мене изобщо за мерки, аз да успокоя. На феталната морфология казаха, че сега всяка седмица средно по 200 грама ще натдават. Каката ми я изкараха, че ще е поне 4 кг, вярно роди се в 37 гс, но беше 2970 и единствено дългичка беше - 52 см.
Рехидрато също се сещам за Бочинка. Ако не ходиш по 20 пъти до 00 не е фатално и не е ок да спираш положението, все пак е вирус и се чистиш и по-добре навън отколкото навътре.
Чувала съм за две бобени зърна сурови, че се поглъщат и действало много добре, но не съм пробвала. За дренките също има хубави отзиви, чай от корите на нар също, аз съм пила две супени лъжици оцет и ми действа на момента,ама е отврат ( бях сама с бебе на годинка и не излизах от 00 и щях да припадна вече и жеги навън и действах ударно ) . Ако положението не спре до две денонощия или поне към по-добро - Гентамицин , изписан от лекар действа на мига.

# 733
  • Мнения: 514
Моят е 31 г.с. точно е 1.6 кг, сега като чета  вашите бебчета колко са и малко се притеснявам дали не е малък, но лекарката ми каза, че върви нормално.

# 734
  • Мнения: 224
И аз днес бях на преглед 26+5 или 27+1 според ФМ, госпоИцата е 1019гр 🙄 всичко 6, рита ме яко, хорца ли играе, брейк ли, не знам.

Обаче ме изнерви (ще си се оплача), че на 1.11 пускахме пкк, какво съм гледала-какво не съм, хемоглобин ми е бил малко под долната граница и не съм го видяла. Тоя моя проследяващ едва днес изписа сорбифер. Разбучах се, че сестрата дори не е звъннала и е нефелно, ако съм съм имала нужда, сме изпуснали цял месец, никакъв отговор... 🤬 (щото не е като да ми няма телефона и да не е звъняла с други въпроси/инструкции)..
Казах, че имам подозрения за урината, нещо ми се струва, че не е ок - да съм си пуснела стерлина и щял да гледа. Питам - да я пусна на вайбър ли, да дойда ли? А, вика - ше се занимавам - като си дойдеш за редовната консултация на 03.01...
Впрегнах всичките си усилия да не го навра, където е редно... 🤐
Записах си час за 5.12 при друго аг, което се чудя дали да води раждането, ще си пусна пак пкк и всичкте му там други показатели и няма да пия нищо поне докато 2ри док не потвърди.. ше ми образуват те нерви на финалната права. Аз толкова усилия положих да съм спокойна, а не себе си дотук, че на финала някой ще изпищи 🤣

Общи условия

Активация на акаунт