Февруарчета 2024 - Тема 7

  • 23 882
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 116
И на мен корема ми се втвърдява и чувствам тежест като пътувам и ми казаха в дните, в които пътувам да приемам освен магнезий и но шпа 3х1, на някого друг препоръчвали ли са му тази схема и колко е максималната доза прием на но шпа на ден и за колко дни?

# 16
  • София
  • Мнения: 8 564
Магнерот имаше миналата седмица в едната аптека на пазара в Младост-1. Казаха, че са нямали и сега им заредили (но дали е свършил след това - нямам идея).

# 17
  • Мнения: 481
На мен лично Магнерот и Магнерич не ми действат,с Диаспорала ми е най-добре.
Но шпа може до 3×2 на ден.

# 18
  • Мнения: 1 002
Само да ви кажа, че от НО ШПА омеква шийката, пък вие си преценете дали да пиете.. аз лично пих само в началото и то само при нужда (болки).. нищо, че го имам изписан от самото начало 🙂

# 19
  • Мнения: 481
Но шпа най-добре само при нужда,болки и много силни и чести или болезнени контракции.

# 20
  • София
  • Мнения: 8 564
Няма смисъл, имала ли си проблеми, за да ти го изпишат? Така и не разбрах дали лекарите изписват като презастраховка или само на хора, на които си им трябва. Като зачетеш из форума, коя си пие по собствено предписание, на коя докторът й казал, пък дози, пък чудесии. Седя и се чудя има ли резон в това.
На мен доки ми беше казала да си взема с мен в Гърция, в случай, че получа контракции от претоварване например. Ама не да си пия певантивно, а просто да имам, ако се наложи.

# 21
  • Мнения: 3 640
Само да ви кажа, че от НО ШПА омеква шийката, пък вие си преценете дали да пиете.. аз лично пих само в началото и то само при нужда (болки).. нищо, че го имам изписан от самото начало 🙂
Точно и аз така четох....
Аз от началото няма и 3 хапчета общо съм изпила и точно поради казаното от теб не смея да пия..

# 22
  • Мнения: X
нощ пато нищо не прави тука за кво го изписват не ми е ясно.

# 23
  • Мнения: 2 242
Анастасия, на мен ми бяха казали за превенция без натоварване, без бързо вървене дълго време, клякане, вдигане на тежко, без секс и тн.

Аз честно казано си представях да съм по-активна през бременността да правя упражнения, да не е проблем секса и тн. То не че тези неща са проблем, но пред избора да се залежа на легло избрах да не рискувам. Инвестирам енергията и позволеното ми в работата си, поне да съм полезна, а спорта и удоволствията отлагам за след раждане и възстановяване.

# 24
  • Мнения: 1 976
На мен след серклажа ми изписаха 3х1, ама не го пия изобщо.

# 25
  • Мнения: 332
Аз пък ако усетя болка в кръста или някакво по неприятно придърпване в корема пия един Папаверин, АГ каза че е ок. Този месец съм пила само 2-3 пъти слава богу.

# 26
  • Мнения: 535
Магнерич пия 3х2 , папаверин 2х1 и ако болките станат много силни, взимам спазмалгон. АГ категорично ми забрани но шпа, тъй като от него шийката омеква.
В предната тема бях писала, че тази сутрин в 4ч се събудих от силни болки , а по принцип имма висок праг на болка. Пих папаверин и спазмалгон и след половин час ме отпусна.

# 27
  • Мнения: 336
Понеже и аз бях в голяма драма с намирането на Магнерот, (от която излязох благодарение на друга мама от групата, за което използвам момента отново да ѝ благодаря😅), след обикаляне на всякакви аптеки, установих че в аптеки Марешки го имат. На мен ми изписаха и но-шпа за контракциите. Нищо не ми спомена моята АГ за такова размекване, ама мен ме хвана бъзето и не смея да го пия 😅

# 28
  • Мнения: 514
Анастасия, на мен ми бяха казали за превенция без натоварване, без бързо вървене дълго време, клякане, вдигане на тежко, без секс и тн.

Аз честно казано си представях да съм по-активна през бременността да правя упражнения, да не е проблем секса и тн. То не че тези неща са проблем, но пред избора да се залежа на легло избрах да не рискувам. Инвестирам енергията и позволеното ми в работата си, поне да съм полезна, а спорта и удоволствията отлагам за след раждане и възстановяване.

Ох, не мога да разбера и аз кое е правилното. Уж всички казват, че е добре да си активна по време на бременност, особено ако искаш да раждаш естествено, та аз затова гледах да правя по минимум 5-6к крачки на ден, йога за бременни, разбира се без да предобрям. В същото време пък трябва да се намали активността, секса..не знам вече, явно при всеки е индивидуално.

# 29
  • Мнения: 3 640
Бела.. и аз така! Днес прекалих с ходенето и направих 20 хиляди крачки.. не се умроих, защото преди бременността почти всеки ден имах такава активност. Сега гледам да правя около 10хиляди, правя 3 пъти седмично леки упражнения като йога с дъмбели 2кг...
Секс не правим, защото мен ме притесняват контракциите след него.
Само знам, че не искам да съм на легло! И аз не съм от София, а там се следя и ще ми се налага да пътувам, ако недай си боже (моля се...) ми се наложи да паза леглото.

Това ли е Б12, които използвате на спрей?

Използвах сега тези под езика на Natural Factors, ама ми омръзнаха, а и са ми гадни под езика и искам да сменя със спрея. Използвам Д3 на бетер ю и съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт