DSK WIZZ AIR кредитна карта

  • 3 364
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 695
Ето тук можете да проверите курса на банката, преди да плащате с картата във валута. С уговорката, че към датата на осчетоводяване на плащането може да има известна разлика.
Аз преди имах кредитна карта Виза от ЦКБ и се отказах от нея защото ми събираха 40 лв. годишна такса авансово, а получавах само мед.застраховка за чужбина. Тогава пътувах само по 10 дни в годината в чужбина и не си заслужаваше. Като си извадих първата карта от ДСК, таксата от 48 лв. се събираше в началото на втората година и имах бонус 1% върху всички покупки, което се получаваше към 100 лв. т.е. 2 пъти повече от таксата. Курсовите разлики са ми под 20 лв. годишно, така че не ме притесняват особено.

# 31
  • Мнения: 11 031
Ето тук можете да проверите курса на банката, преди да плащате с картата във валута.
Е, какво да проверяваме? То няма да се откажа от покупката, само заради курса? Какъвто е, такъв. Човек има 1-2 кредитни карти и с тях плаща. Не може само заради конкретен курс да се откаже от тях и да си изкара нова карта.
И да, към 4 април  1.98 лв струва 1 евро. ЗНачи като платите в хотел 100 евро за нощувка ,ще ви дръпне 198 лв от картата, вместо официалния курс 195.50 лв. Няма и 3 лв разлика. Но идват пък точки и благодарение на тези точки аз съм имал само безплатни полети с Уизеър през последните 5 години, хем пътувам и постоянно.  Като влезем в Еврозоната, няма да я има тази разлика. Да, тя ще си остава за турските лири и всички останали валути.

Да не говорим за най-основния бонус: Wizz Discount Club, който е 69.99 евро (дали не стана вече 79.99 евро за 1+петима), а годишната такса е 24 евро. Значи всичко това се избива още в първия ден.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 695
Линкът по-горе може да бъде полезен, защото не за всички валути е толкова голяма разликата. Освен това моята Уиз карта е с 1000 лв. лимит, който може да е частично използван и да не искам да плащам с нея. Също така за по-големи суми във валута си преценявам разликата и понякога плащам с дебитната на ЦКБ.
diziler, постът ми не е насочен само към теб Simple Smile - някои други потребители може да искат да проверят какъв е картовият курс за деня.
В тарифата наистина има такса превалутиране от 1%, но на мен не са ми я начислявали допълнително.

# 33
  • Мнения: 156
Здравейте,

Предварително се извинявам, ако е дискутирано вече.

Имам WizzAir картата от миналия месец и не съм я погасявала още. Също така имам външна за ДСК банкова сметка, тоест не ми е възможно да я погасявам директно през приложението.

Два въпроса- ако е по банков път, е необходимо просто да наредя превода към собствения iban на кредитната карта с точната сума (ще я погасявам напълно всеки месец) или към някакъв друг iban (срещнах на сайта на друга банка, че се нареждат на общ iban на банката само за кредитни карти, затова питам) ?
А ако е през банкомата и трябва да се надвнесе (не е точна сума и няма как да се внесат стотинки) какво става с парите, които са надвнесени над използвания баланс? Остава за следващия месец или?

Благодаря предварително

# 34
  • here and now
  • Мнения: 4 239
1. Да към вашия айбан.
2. Надвнесеното остава като положителен баланс. Следващия месец ще харчи първо него, после от кредита.
Аз моята я ползвам като дебитна. Винаги е на плюс.

# 35
  • Мнения: 719
Потвърждавам и за двете - аз например като имам по-голям разход (включително съм имала и разходи, които са надвишавали тогавашния ми кредитен лимит по картата), си внасям първо парите да са ми готови в картата, и после го плащам (курс, хотели, AirBnb престои, надхвърлящи първоначалния ми лимит на картата). Прибирам си чинно точките, а отпуснатия ми от ДСК кредит си стои в картата и не плащам лихва.

Да уточня, че ако погасите цялото задължение в гратисния период нямате лихва така или иначе, т.е. не е необходимо да внасяте парите предварително - дадох пример със случай, в който имам карта с лимит 1000 лева, а искам примерно да платя престой на стойност 3000 лева. Тогава си ги внасям по картата предварително, иначе в общия случай няма значение кога, стига да е в гратисния период.

# 36
  • Мнения: 1 853
A къде ги виждате тези точки, че мен нещо ми липсват?
Плащанията към Нап на техен посттерминал нали ще донесат точки?

# 37
  • Мнения: 719
Като си влезеш в DSK Direct -> Карти -> оттам  Бонус Програми (оранжевичък текст, веднага ще го видиш). Оттам се и усвояват точките към профила ти в Уизеър, когато решиш да ги ползваш.

Не виждам причина плащанията да не носят точки, но може да се отразят след 2-3 дни (там вече не мога да ти кажа колко, но поне при мен не е веднага).

# 38
  • София
  • Мнения: 1 695
Всички плащания носят точки, само да не са за залагания.
ДСК директ за точките от компютър/браузър, в приложението не се виждат.

# 39
  • Мнения: 11 031
Плащанията към Нап на техен посттерминал нали ще донесат точки?
На който и да е ПОС терминал носят точки, ако ще и в чужбина да е. И за онлайн плащане също важи.

Последна редакция: вт, 09 апр 2024, 11:24 от diziler

# 40
  • Мнения: 41
Здравейте.
Опитвам се да избера битовите ми сметки да се плащат от кредитната карта през ДСК Смарт, но не ми излиза такава възможност. Срещали ли сте подобен проблем?

Общи условия

Активация на акаунт