🐑 ''Фермата 9: Нишката на живота'' - тема 6 (31.10 - 14.11) 🐄

  • 51 410
  • 1 555
  •   1
Отговори
# 1 530
  • България
  • Мнения: 1 263
Абсолютно каза, че "Ники Николов създаде Биг Брадър" и каза, как "от Братислава идвали да се учат от нас как се прави Фермата, от Чехия също". В първите минути на надкаста го казва.

Моля за слушане с разбиране преди нападки към Иван, Андрей и цялата им продукция. Иван много добре обясни, че И&А са отишли в други държави: Словакия и Чехия и оттам да са черпели информация и know-how как се прави предаването. След години българска продукция и развиването на формата у нас почват да идват  продуценти от други държави да се учат как се създава. Иначе Иван каза, че идеята на Фермата и името е шведска или датска.
Ники Николов е развил родния формат - той е измислил 90 процента от новите правила. Иван първоначално не е бил съгласен с всичко и все още не е. Никой не се е тупал в гърдите, даже Иван не се спря да хвали Ники и целия основен екип от 15 души, изброи ги поименно.

# 1 531
  • Мнения: 523
Много ми хареса НадкасТ с Иван. Беше интересно.
Чета, чета темата в последните седмици и все едно гледам друго предаване.
Това е стандарт. Един и същи филм може да се гледа от 100 човека и всеки ще е гледал "различен" филм. Всеки си е с мирогледа и вижда ситуациите по различен начин.
Ето и в Надкаст някой е чул самоизтъкване от страна на Иван, а аз не чух такова нещо...
Обикновено кротки и популистки образи като Коки не са интересни в реалити формати, и ако няма интрига около тях, скоропостижно ги осбождават. Но не и Коки...случаеност?
Точно това обясни и Иван, че за тях е по-важно да изградят доверие в зрителя и не си пазят "интересните" образи. За мен е и логично. Коко не влиза в конфликти, държи се добре с останалите, съответно те не желаят да го махат. Всичко се развива около Петър, следователно останалите му се дразнят и в един момент недоволството срещу него избухва.
Не мисля, че точно в тази продукция се бутат играчи, но това си е мое лично мнение. Както и не смятам, че са много пристрастни И и А, но тук това се обсъжда доста.

# 1 532
  • Мнения: 11 179
Моля за слушане с разбиране
А аз моля без нравоучителстване и снизходително говорене. Не съм олигофрен и много добре знам какво чух. И пак да кажа, че става въпрос за ПЪРВИТЕ 10 МИН. от подкаста. Не за после! Ясно каза, че “85% от правилата във Фермата ги е измислил Ники Николов”. Не е говорел за нов сезон и нови правила в първите 10 мин, не е споменавал и за 90%, това явно е било после. Нямам нужда някой да ми разяснява какво съм чул. Мен лично такова самочувствие ме дразни, както и някакви изпръсквания, че те са измислили всичко и са всьо и вся. Ми не, не са. И въобще не ме интересува, че Иван чете тук. Ти ако искаш, му се подмазвай. Аз казвам каквото мисля. Друг може да мисли различно, затова сме и в свободен форум, та всеки да си изкаже мнението свободно. Нали няма да спориш с мен какво е моето мнение и какви са моите усещания? И не ми обяснявай кой е Николай Николов, защото го познавам много добре, още от 1993-1994 когато работеше в Дарик радио в кв. Дървеница (в предаването на Ники Кънчев)

# 1 533
  • Мнения: 5 447
Те нямат интерес да бутат конкретен участник, понеже много го харесват или им е близък, НО имат интерес да бутат участници с цел развитие на дадена сюжетна линия. Ако в едно реалити няма добър -, лош герой и някакви конфликти и любовни истории, рейтингът няма да е много висок. Предварително спрямо психопрофил се разчертава кой ще бъде водач и положителен герой, кой злодей, кой леко хахав и така нататък. След това съвсем леко се манипулират участниците в синхроните им, нарочно се създават ситуации, за да има конфликти. Създават се също така подходящи условия за любовни истории. Не на последно място монтажът с помощта на нашия разказвач конкретно в това предаване създават допълнителни внушения и ни помагат да разберем и проследим сюжета.

Пак ще спомена, но има един сериал - Unreal. Неговата създателка е била продуцентка в американския Ерген. За създаването на сериала се е вдъхновила от практиките в това предаване, които важат за всички реалитита.

Много ясно, че Иван не може да каже в прав текст, че манипулират участници и събития. Не върви.

# 1 534
  • България
  • Мнения: 1 263
Скрит текст:
Моля за слушане с разбиране
А аз моля без нравоучителстване и снизходително говорене. Не съм олигофрен и много добре знам какво чух. И пак да кажа, че става въпрос за ПЪРВИТЕ 10 МИН. от подкаста. Не за после! Ясно каза, че “85% от правилата във Фермата ги е измислил Ники Николов”. Не е говорел за нов сезон и нови правила в първите 10 мин, не е споменавал и за 90%, това явно е било после. Нямам нужда някой да ми разяснява какво съм чул. Мен лично такова самочувствие ме дразни, както и някакви изпръсквания, че те са измислили всичко и са всьо и вся. Ми не, не са. И въобще не ме интересува, че Иван чете тук. Ти ако искаш, му се подмазвай. Аз казвам каквото мисля. Друг може да мисли различно, затова сме и в свободен форум, та всеки да си изкаже мнението свободно. Нали няма да спориш с мен какво е моето мнение и какви са моите усещания? И не ми обяснявай кой е Николай Николов, защото го познавам много добре, още от 1993-1994 когато работеше в Дарик радио в кв. Дървеница (в предаването на Ники Кънчев)

 Не обяснявам кой е Ники Николов, защото не го познавам, нито знам кой е, днес чух името за пръв път. Все ми е тая кой е. Не съм и част от продукцията. Обяснявам, че думите се изопачават.
Кликбейт частта в началото на НадкасТ, иска да привлече интереса, и е силно орязана - едно довършено изречение няма.

# 1 535
  • Мнения: 5 447
Гледам Надкаст с Иван. Въобще не ми пречеше, че само Иван и Андрей са водещите или че понякога окупират екрана. Това е една от причините да гледам предаването. Супер са си като водещи. Следващия път от btv да хвърлят едно око и във форума.

# 1 536
  • Мнения: 2 354
Следващия път от btv да хвърлят едно око и във форума.
Уж хвърлят, ама не се поучиха да обезопасят арената... И въобще съоръженията. Да не говорим за избора на Ники Мартинов да им прави игрите. За мен е голяма грешка.
За краденето на формат на предаването от ИВ и Сървайвър, та да се чудиш какво гледаш. За това, че напълно изчезна Фермата като идея от първите издания. Тя просто се загуби и това не е Фермата. Тая баба с ужасна коса и неприятно врякане също им е излишна, а и тя не може да си контролира симпатиите. Дано пък верно го хвърлят това око и то тук, и сега.

# 1 537
  • Мнения: 5 447
Да избираш пръв дуелистите не е никакво предимство, независимо Иван как го извърта.  Ползите са само пендарите, имунитетът и че от време на време могат да избират колко мъже и колко жени ще са.

# 1 538
  • Мнения: 65
Следващия път от btv да хвърлят едно око и във форума.
Уж хвърлят, ама не се поучиха да обезопасят арената... И въобще съоръженията. Да не говорим за избора на Ники Мартинов да им прави игрите. За мен е голяма грешка.
За краденето на формат на предаването от ИВ и Сървайвър, та да се чудиш какво гледаш. За това, че напълно изчезна Фермата като идея от първите издания. Тя просто се загуби и това не е Фермата. Тая баба с ужасна коса и неприятно врякане също им е излишна, а и тя не може да си контролира симпатиите. Дано пък верно го хвърлят това око и то тук, и сега.
В целия Надкаст с Иван и той, и водещите постоянно обсъждаха идеи и правила от Сървайвър, а донякъде и от Игрите - знамена, отбори, еднакви екипи и шапки?! А специално думата "сървайвър" я казаха 100 - тина пъти поне. В един момент си казах, че аз бъркам някъде и действително не се обсъжда предаването "Фермата".

# 1 539
  • Мнения: 147
Някой обяснявал ли е защо Фермата се излъчва по времето на Игри на волята (или по-скоро може би Игри на волята се излъчва по времето на Фермата)? Не могат ли да ги разминат във времето, за да не се застъпват и да си крадат рейтинг взаимно?

# 1 540
  • Мнения: 3 082
Абсурд. Всеки иска да се докаже че неговото предаване е най-доброто.

# 1 541
  • Мнения: 224
Някой обяснявал ли е защо Фермата се излъчва по времето на Игри на волята (или по-скоро може би Игри на волята се излъчва по времето на Фермата)? Не могат ли да ги разминат във времето, за да не се застъпват и да си крадат рейтинг взаимно?
Всяка телевизия се бори за рейтинг и не би го преотстъпила на конкурентната такава. Те промениха ИВ да започва от 20, защото Фермата я преместиха тогава. А и то реално няма как да не се застъпват, при положение, че са двучасови епизоди и предаването започващо от 22 винаги ще е с по-нисък рейтинг.

# 1 542
  • Мнения: 147
Аз под "да не се застъпват" имах предвид да са в коренно различен период на годината. Примерно единият формат да е пролетта, а другият есента. Според мен рейтингът само ще спечели от това. Много хора, които следят единия формат, биха следели и другия, ако се излъчва в различен период.

# 1 543
  • Мнения: 224
Аз под "да не се застъпват" имах предвид да са в коренно различен период на годината. Примерно единият формат да е пролетта, а другият есента. Според мен рейтингът само ще спечели от това. Много хора, които следят единия формат, биха следели и другия, ако се излъчва в различен период.
Те пак ще сложат предаване по същото време, с което да се конкурират и което евентуално ще привлече интерес. Дали Ферма, дали Сървайвър, дали нещо друго - няма значение. Независимо от предаването всяка телевизия цели да е с по-висок рейтинг по всяко време от годината.

# 1 544
  • Мнения: 5 447
Безмислено е вече от Надкаст да събират въпроси от тук. На първите два Иван не отговори. Специално за другарския съд се направи, че не разбира въпроса. Иван, няма лошо да отговориш честно. Особено когато твърдиш, че като продукция сте транспарентни. Продължавам да гледам.

Общи условия

Активация на акаунт