Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 12

  • 16 545
  • 252
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 121
Bibi, последен въпрос правиш ли почивка между приема му? Аз също с цикъла съм точно като теб, този месец ми дойде на 26 ден, предния на 29, преди това на 31, после пак на 29 и така...

# 241
  • Мнения: 1 345
След започването на Инозитола всеки месец ми беше еднакъв, точно на 28 дни. Ами по принцип не бих направила почивка, но 3 месеца го приемах, после свърши и още не съм поръчала нов. Спрях го за 3 седмици, защото не съм поръчала още. При бременност трябва да го спреш.

# 242
  • Мнения: 38



Здравейте, Денис! Според изследванията мога ли да приемам масло от вечерна иглика? Изписано ми е в доза 2 капсули по 1300 мг вечер, но се притеснявам от високата доза, С ИЯР съм, редовна менструация, но започваща и завършваща с кафяво зацапване. Благодаря!

# 243
  • София
  • Мнения: 35 978
Скрит текст:

Здравейте, Денис! Според изследванията мога ли да приемам масло от вечерна иглика? Изписано ми е в доза 2 капсули по 1300 мг вечер, но се притеснявам от високата доза, С ИЯР съм, редовна менструация, но започваща и завършваща с кафяво зацапване. Благодаря!
Здравей!
За МВИ - дозата е оптимална, не е висока - това е дозата която се ползва за подпомагане на репр. функция, с ползи е също при ИР.
Няма да навреди, само от полза е, не се притеснявай.
Приема се след по-мазно хранене, от М до М или постоянно.... на 2-3 МЦ се прави почивка поне 2 седмици, ако ще се приема дълго време. Друга схема е, да се приема 3 до 6 МЦ ( месеца).... само.

# 244
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета. Сега ми излезе във фейсбук някаква добавка . Дали е подходяща при опити за забременяване

# 245
  • Добрич
  • Мнения: 114
Здравейте! Можете ли да ми препоръчате витекс - конкретна марка. Прегледах всички, но всеки производител си е сложил различна дневна доза, при която има голяма разлика.

# 246
  • Мнения: 11
Здравейте, момичета. Сега ми излезе във фейсбук някаква добавка . Дали е подходяща при опити за забременяване

Пих тази добавка в продължение на три месеца. Не мога да кажа, че имам много ползи от нея. Последния месец си я взех от Турция, там цената беше 18 лв. Аз си пия само фолиева киселина и витамини за жени. Другия месец съм на ендокринолог, ще й споделя.

# 247
  • Мнения: 1 287
Здравейте,

Присъединявам се към вас, че съм фен на добавките и с доказани дефицити през първата бременност на вит.Д и Б12 и последващи изследвания. Подозирам и ЖДА, въпреки че хематологът само погледна кръвната картина по време на бременността и каза, че нищо ми няма, а като родих, бях жълта като Хомър Симсън.
Тепърва ще изследвам хормони, витамини и минерали, понеже вече 4-ти месец нещата не се получават, а с първото дете стана от раз. Със сигурност и някои стресови периоди, това, че съм болна през седмица, защото детето носи всякакви вируси вкъщи, и не на последно място, възрастта оказват влияние.
Цикълът ми винаги е бил нередовен, но откакто го следя по-строго, се е изместил с девет дена и това малко ме притеснява, както и фактът, че сякаш не е така обилен последните два месеца. Надявам се не е перименопуза, че още ми се струва рано (нямам 40г. и майка ми/баба ми бяха с късна МП).
Имам едно питане и ще се радвам, ако някоя от вас може да съдейства - дали има някъде синтезиран списък на добавките, които е добре да се приемат с примерна схема, че поразгледах старите теми и намирам откъслечни постове.
И искам специално да попитам Денис (ако е запозната) - как да съчетая приема на добавките с протеолитични ензими и дали някоя е противопоказна при фиброаденоми (поради тази причина ще пропусна маслото от вечерна иглика)?

# 248
  • Мнения: 9
Здравейте, ще съм много благодарна за коментар на добавките които приемам за подобряване на качеството на яйцеклетките.
На 38 години съм с един неуспешен инвитро опит. На кръвните изследвания няма нищо притеснително, освен лек дефицит на D и B12. Ембрионите едва стигнаха до 3ти ден. АМХ ми е 0,53 след стимулацията, нямаше трансфер. Следващата седмица съм на преглед и очаквам нов план за следващия опит. Надявам се да успея да подобря качеството, но не съм сигурна дали взимам достатъчно или по правилен начин добавките.

L-карнитин - 500 mg - на гладно сутрин
L-arginine - 500 mg - на гладно сутрин
Инозитол - 2 x 2000 mg - на гладно сутрин 2000 и преди лягане 2000
Фолат - 400 µg - на гладно сутрин
Вит. B6 - 100 mg - на гладно сутрин
Вит B12 Better You 1200 µg/ден между хранене
Вит. D+K2 Better You - 5000 IU/ден между хранене
Убиквинол CoQ10 - 200 mg след ядене
Омега 3 - 1000 mg след ядене
Витамин Е - 200 IU след ядене
Lecitin - 1200 mg преди лягане

Благодаря предварително и успех на всички Gift Heart

# 249
  • Мнения: 1 192
Вири, няма такова нещо като “лек дефицит” на витамин Д и Б12! Всеки дефицит е изключително вреден, по принцип за всички функции в тялото, и особено за луксозната, наречена репродукция.

Здравословните нива на витамин Д са малко под горната граница на лабораториите, т.е. при референтни на повечето места 30-100, трябва да се стремите към нива ~70-80

Хубавото е, че си се ориентирала към подходяща доза. Аз също приемах 5000 единици на ден и ми отне около година от ниво 19 до ниво 59.

# 250
  • Мнения: 9
ГерКа, с коя марка на вит. D успя да го вдигнеш? Аз взимам спрея на Better you D+K2. Казах лек, защото е бил и по-силен преди години Wink

Vitamin D3 (25-OH)  - 39.4 ng/mL при задов.количество > 30
Витамин В12  -  431.0 pmol/l  при 138.0 - 652.0 референтни

# 251
  • Мнения: 1 192
ГерКа, с коя марка на вит. D успя да го вдигнеш? Аз взимам спрея на Better you D+K2. Казах лек, защото е бил и по-силен преди години Wink

Vitamin D3 (25-OH)  - 39.4 ng/mL при задов.количество > 30
Витамин В12  -  431.0 pmol/l  при 138.0 - 652.0 референтни

Ясно, нивата не изглеждат зле, просто продължавай с тази доза, витамин Д бавно се наваксва Simple Smile  Витамин Б12 ти е супер даже, в средата си, нямаш никакъв дефицит.
Не мога да ти препоръчам марка, защото сменях няколко марки, някои в комбинация с Омега 3. Поръчвах ги от амазон. Например няколко месеца пих това

# 252
  • Мнения: 214
Дами,
Започнах Витекс, пия по две капсули на ден, както е написано на опаковката. Почнах го преди 4-5 дни и последните два дни съм с главоболие от сутрин до вечер. Има ли възможност да е от него? Не го свързвам с друго.

Общи условия

Активация на акаунт