Седмокласници 2023/2024 - тема 3

  • 32 887
  • 768
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 89
Защо да не е актуална. Последна година са в този състав, а подаръците винаги са добре дошли. Моето дете пита какво да купим за подарък, но в техния клас теглят томбола с имена и се знае на кого трябва да купиш подарък


Оказа се, че на доста от децата в сласа на сина ми са им ограничили достъпа до плейстейшън и другите варианти на е-забавления тази година. Това имах пред вид, че не е актуална Simple Smile

# 751
  • Мнения: 6 373
Като сте тръгнали да давате идеи за Secret Santa, дайте и за момче, без изявени интереси.
Моя би се зарадвал на някоя от онези главоблъсканици, които има в огромно разнообразие в ориндж- напр такъв тип, има и за по-ниски суми.
https://www.orangecenter.bg/komplekt-3d-pazeli-professor-puzzle-5-br.html
Стандартното- озонски ваучер за да си набави нещо за игри, или фигурка Фънко или ключодържател Фънко, разни джвъчки от тук https://uwear.bg/igrachki/karti-i-igri

# 752
  • Мнения: 201
Здравейте всяко правителство си прави промените да отчетат някаква дейност и да кажат направихме нещо лично мое мнение! Аз принципно съм против входните нива, изходни да но за входното въпреки преговора който правят според мен е излишно!

# 753
  • София
  • Мнения: 324
sanaka, блутут колонка или слушалки. Ако се знае какъв му е телефона може и интересен калъф.

# 754
  • София
  • Мнения: 310
Здравейте, мили дами!
Ние също сме на тема купуване на подаръци, за размяна на такива в училище.
На едната и се е паднало момче от техния клас и смятам да бъде нещо травиално (козметичен комплект) и още нещо като коледен сувенир.
Другата ще подарява на момиче, тъй като в нейния клас тази година са го решили да се разделят на момичета и момчета, за да не се получават неловки ситуации с подаръците.

Миналата седмица в неделя на курсовете правиха пробно НВО по БЕЛ, ще видим как ще са резултатите, ако тази седмица им ги каже госпожата. Иначе по МАТ е тази неделя.
В училище бях също правили, но само на първи модул, тъй като беше след часовете и е нямало много време за преразказа. За него са се разбрали по-натам да го правят.
Резултатите излязоха и от максимален брой точки 65, едната е изкарала 55, а другата 59. Доволна съм, като за първи опит.

Сега да питам дали някой може да ми помогне с намирането на една приказка (кюрдска), казва се "Трима приятели", тъй като в нета не успявам да намеря нищо, а едната девойка ще прави класно по БЕЛ утре и искаше да го прочете все пак. Другата го е правила днес на сляпо, но каза, че е бил кратък текста.
Предварително благодаря!

# 755
  • София
  • Мнения: 403
Sanaka, едни слушалки или колонка, както е предложила Ahoneyмного вървят.

# 756
  • Мнения: 69
Нищо няма да се промени, ако учениците продължават да имат по- големи права от учителите.
Има много стойностни учители и деца, които се губят в средата на 2-3 невъзпитани гаменчета способни да съситят цялото им ежедневие. Забелязвам, че въпреки увеличаващите се заплати на учителите те са все по- малко мотивирани да "изкарват" можещи хора. Това трябва да се изследва и поправи, не някакво входно ниво, което и сега никой не го гледа.
В книжарниците има едни игри с карти в метални кутии, много се харесват в къщи.

# 757
  • София
  • Мнения: 403
Напоследък това подаряваме за момиче https://www.orangecenter.bg/igra-kitty-talks-karti-s-vaprosi.html .

# 758
  • София
  • Мнения: 7 090
малечка, помня, че дъщеря ми трябваше да чете кюрдска приказка с име "Трима приятели".

# 759
  • София
  • Мнения: 6 010
Ние подаряваме ваучери, главно от Ориндж. Когато е с лимитирана стойност, подаряваме книга за съответната стойност, има чудесни възможности за книги и за момчета и за момичета. Гледам да не от най-популярните заглавия, с цел да не се окаже че детето има същата книга. Нещо ново и интересно. Има чудесни заглавия за тийнове, даже има цяла тема тук
https://www.bg-mamma.com/?topic=1093586.600  с добри предложения ... и там гледам някой път Thinking хубави идеи дават мамите
В темата прочетох и за това, но не съм поръчала и нямам личен опит
https://charlywilde.com/products/%d0%bc%d0%b5%d1%81%d0%b5%d1%87% … d1%82%d0%b8%d1%8f

Последна редакция: вт, 05 дек 2023, 16:32 от Cabo San Lucas 40

# 760
  • Мнения: 24 490
Някой питаше кога ще е олимпиадата по Литература. На 21.01.2024г

# 761
  • Мнения: 764
Някой питаше кога ще е олимпиадата по Литература. На 21.01.2024г

Аз се интересувам от тази олимпиада....Благодаря!

# 762
  • Мнения: 908
Като идея за подарък - пъзел или 3Д пъзел на сграда.

# 763
  • Мнения: 249
Аз питах за олимпидата по литература, но ще е различно навсякъде, май. За малкото дете (5 клас) обявиха 7.01, а при наборката - няма нищо. В различни училища са. Заповедта на РУО София е до 24.01. Предполагам, че щом още не са казали, отива в януари.
И в двата класа ще разменят подаръци до 30 лв. И аз заглеждам озон. Има хубави портмонета на тази цена, а за момичета- по базарите има страхотни обици около тази цена (даже и на коледна тема). Пъзел за кротко момиче също е хубаво и има доста красиви на black sea. Но децата все не одобряват, но и не знаят какво искат. Наборката сама купува вече, де, но кара на принципа много, но дребни неща, вместо нещо по-голямо и стойностно (което лееко ме дразни). Но се оправя сама и има инициатива, та гледам да не й секвам ентусиазма.

# 764
  • Мнения: 263
Събирам и аз идеи за подаръци, тази година ще си разменят, новият класен им е предложил и децата много се радват. Досега не са го правили, даже и не успяваха да се организират за обща  почерпка. С голямо желание за работа е този учител, млад и нахъсан, чак съжалявам, че чак тази година дойде Grinning

Общи условия

Активация на акаунт