Седмокласници 2023/2024 - тема 3

  • 32 816
  • 768
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 306
И аз ще съм за втори път, да не го забравя 😂

# 16
  • Мнения: 512
Наборката организирано от училище ще ходят на адаптирана версия на "Една българка" на 1 ноември. И родители бяха поканени, исках да видя какво са ѝ адаптирали на баба Илийца, та да е по-смилaема за седмокласници, но тя деликатно ми даде да разбера, че не желае да я придружавам - "мамо, един час само за теб, кафе, магазини по Витошка".

Преразкази не са писали, но тези и тестове правят редовно.

Последна редакция: пт, 27 окт 2023, 19:53 от merilen

# 17
  • Мнения: 2 760
Благодаря за темата! Flowers Rose
Тази година все още не са правили преразкази. Тези също. 😵‍💫

# 18
  • Мнения: 229
Благодаря за темата! Flowers Rose
Тази година все още не са правили преразкази. Тези също. 😵‍💫
И при нас е така ..И както каза Мартеа- домашните са направо смешни .А теза и преразказ искат практика, упражнения . На уроците по БЕЛ му дава госпожата да прави тези и взе да схваща какво се иска

# 19
  • у дома
  • Мнения: 7 149
Сега не знам,но преди в 7кл беше заложено ОЛВ ,а не преразказ по програма...

# 20
  • Мнения: 894
И аз ще съм за втори път, да не го забравя 😂
Хаха. Моята голямата даде заявка и за трети път да го гледаме...

# 21
  • София
  • Мнения: 12 056
Хубава беше постановката. Морфов е успял да я разчупи с доста хумор, така че да не е тежка драма и да не заспят седмокласниците.

# 22
  • Мнения: 6 306
На доста места не се разбираше какво говорят, ама айде:-)
До нас имаше един клас, гледаха с внимание, не се разсейваха, та явно им е било ок.

# 23
  • Мнения: 4 095
И аз съм я гледала 2 пъти, първият път беше преди 19 години, още с Чочо Попйорданов в ролята на Македонски. А помня с точност, защото бях бременна с голямата ми дъщеря и се смяхме с нея, че и тя два пъти е присъствала.

# 24
  • Мнения: 276
Прекрасна беше постановката!!! За съжаление последна, заради драмите в театъра. Ние бяхме на 2 ред и се чуваше прекрасно. Даже сняг ме валя Grinning Имаше доста класове - браво на тези учители! На петокласничката и беше скучно на моменти. Наборът беше замръзнал. Много му хареса. Пред мен един набор беше заспал от умора. Горките ни деца Heart Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 5 960
И аз съм я гледала 2 пъти, първият път беше преди 19 години, още с Чочо Попйорданов в ролята на Македонски. А помня с точност, защото бях бременна с голямата ми дъщеря и се смяхме с нея, че и тя два пъти е присъствала.
Точно, и аз тогава, преди доста години я гледах поне 3 пъти, сега ми е тъжно... Заради Чочо,  липсата на други стари актьори... Абе тъжно ми става, заради тези причини и сюжета. Дъщеря ми я гледа юни с баба си. Каза,, че й било заплетено кой кой е....

# 26
  • Мнения: 270
Здравейте.
Да се запиша и аз с една седмокласничка.
Тя учи самостоятелна форма на обучение.
Вчера ги питах от училището как ще се явява на матурите и подава ли се документ, за да се яви. Те ми отговориха, че като е самостоятелна форма на обучение може и да не ходи на матурите, било по нейно желание. А тогава как ще се образува бала за кандидатстване? Само двата предмета от годишната оценка ли? То няма да стигне за никъде. Някой знае ли как стоят нещата?
Ходи на учител по математика, ще тръгне и по БЕЛ, купила съм сборници - за какво тогава?
 Благодаря предварително.

# 27
  • Мнения: 12 137
Здравейте.
Да се запиша и аз с една седмокласничка.
Тя учи самостоятелна форма на обучение.
Вчера ги питах от училището как ще се явява на матурите и подава ли се документ, за да се яви. Те ми отговориха, че като е самостоятелна форма на обучение може и да не ходи на матурите, било по нейно желание. А тогава как ще се образува бала за кандидатстване? Само двата предмета от годишната оценка ли? То няма да стигне за никъде. Някой знае ли как стоят нещата?
Ходи на учител по математика, ще тръгне и по БЕЛ, купила съм сборници - за какво тогава?
 Благодаря предварително.
Детето със СОП ли е? ИФО ли е формата на обучение? При тази форма се вземат 1/3 от часовете по предмет, но учителят работи индивидуално с детето.
Децата със СОП, които са на количествени оценки се явяват на НВО и участват в класирането. Децата, което са на качествени оценки ги насочват от РУО и ги записват със Заповед на РУО преди първо класиране. Тогава за съответната паралелка се пускат за първо класиране по-малко места. Деца с някакво заболяване по списък могат да не се явяват на НВО, но пак биват насочени от РУО къде да се запишат.

# 28
  • Мнения: 270
Самостоятелна форма на обучение е. Учи си целият учебник, накрая има годишна оценка с число(4,.5,6). Няма учител, с мен учи.

# 29
  • Мнения: 12 137
ОК, разбрах. Просто при нас в Русе такъв тип обучение се предлага за 16+ години.
Значи трябва да се яви на НВО и да кандидатства с останалите, освен ако няма заболяване, което е в списъка на РУО и тогава те могат да я насочат, но това се заявява на по-ранен етап

Общи условия

Активация на акаунт