Училището на детето ми затваря за ремонт за 6 месеца и излизат онлайн

  • 4 933
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 607
Ремонтите на стари сгради паметници на културата, доколкото знам с проекти и специални разрешителни. Не става, когато може, а когато се разреши.

# 16
  • Мнения: 6 764
Училището, в което учи дъщеря ми започва грандиозен ремонт, който ще продължи цели 3г. Финансира се по европейска програма и се очаква да започне всичко около март 2024, от сега има разпределение кои класове в кои училища ще бъдат преместени. Докато не видите черно на бяло разписано от директор, че ще са онлайн, може да се касае само за слухове. В противен случай родителите може да пуснете жалби към директор, инспекторат и министерство ако първите 2 жалби нямат резултат.

# 17
  • Мнения: 4 076
Във ФЕГ освен жалбите, алармирахме и медиите. Успех!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 070
Дори и да може онлайн да се осъществи обучението в 12 клас, защо е нужно? А и да не са само 12 клас, става въпрос за цяло училище. И не всички дванадесетокласници са организирани до степен да си използват и разпределят пълноценно времето вкъщи, не е и нужно, не е и законно и регламентирано. Който иска да си подава молба и да си учи като частен ученик. Казвам това като родител. Организирате се колкото може повече класове и пускате жалби и писма до всяка институция - МОН, инспекторат, че и омбудсман.

# 19
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 907
Аз завърших училище преди повече от 5 години, като последната година и половина я изкарахме в друго училище, защото нашето затвори за голям ремонт, от който имаше спешна нужда, защото тавана ни падаше на главите. Тогава още никой не учеше онлайн и не беше разпростанено, но според мен в друга сграда е по-добре да отидат. Ние не сме имали проблем освен, че водихме война с учениците, които си учеха там по принцип, пишехме си злобни бележки и си ги оставяхме под бюрата, обиждахме се като се засечем, но сега като се сетя и ми е забавно даже. Хубави спомени.

Общи условия

Активация на акаунт