Стани богат - тема 17

  • 13 197
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 27 315
Добри въпроси днес, до утре!

# 76
  • София
  • Мнения: 1 959
Все пак, Леонардо - ама е.ати питанката. Че не било и сигурно. А за "трактат за шаха" тоя "Пачоне" (първо тъй го чух) изобщо не се появява в Гуг - а има друг Леонардо (също италианец: Л.Ди Бона).
Лука Пачоли излиза в раздел "Счетоводни услуги".
Аз съм пас, отивам да си сипя нещо, че се подтиснах.

Хубава вечер, след хубава игра: на всички!

# 77
  • Мнения: 36 666
И аз го търсих и не успях да го намеря Simple Smile

# 78
  • Мнения: 14 453
Нищо не съм търсила,но след всеки епизод си взимам някаква идея от коментарите тук да разровя докато почнат ИВ.
Лека вечер и до утре!

# 79
  • Мнения: 19 178
Ох, тоя с един останал жокер и не заключи. Тъпо решение.

# 80
  • Русе
  • Мнения: 576
И учителката от Кладница се чуди защо родителите не си пращат децата в нейното училище - ами при такива невежи учители какво може да е нивото на обучение там.
В основата на идеята за Европейския съюз след Втората световна война е обединението на страните производителки на въглища и стомана, които по онова време са най-важните ресурси и са от изключително значение за производството на оръжие. От историческа важност е преди всичко съюзът между вековните врагове Франция и Германия. Към тях се присъединяват Италия и страните от Бенелюкс (Белгия, Нидерландия и Люксембург) и така е създадена Европейската общност за въглища и стомана за контрол върху производството на тези ресурси - основата на Европейския съюз.
Новата история не я следи, но как е чела Записките и не е запомнила драматичния разказ за гибелта на Бенковски, още повече че участник в тази трагедия е и самият Захари Стоянов.
Българския език също не го владее. На приветствието Добре дошла се отговаря с Добре заварила, а не с Добре заварили, отнесено единствено към Билалов  (аз съм ви заварила, а не вие мене). Това са днешните учители.

# 81
  • Мнения: 14 453
Само да попитам,че винаги се чудя :Защо Билалов е "Добре заварила!",а на завирил?
Отговорих си,но може и вие да напишете мнение.

Последна редакция: чт, 26 окт 2023, 20:12 от Sause baus!

# 82
  • Мнения: 36 666
Grinning то е "Добре съм те заварила" - т.е. гостенката се надява, че домакинът е добре.
Домакинът не може да я завари, защото тя идва при него и го заварва на място.

# 83
  • Мнения: 2 321
Признавам си, че моята представа за правилен отговор беше "добре заварил", когато си говориш с мъж (добре си ме заварил). Ами объркала съм се, както става ясно от публикациите по въпроса. Въпреки това не ми звучи добре. Харесах отговора на една участничка преди време: "Добре дошла" => "Благодаря" Simple Smile.

# 84
  • Мнения: 14 453
Замислих се,в ежедневието си не отговарям с "Добре заварила!"-не ми е о.к.
Някак си "Добре съм те заварила!" си е на място и "Благодаря !" е на място.

# 85
  • Мнения: 36 666
Аз също предпочитам "Благодаря" пред този израз.

# 86
  • Мнения: 3 654
Толкова често се среща неправилно съгласуване в конструкция с учтива форма, че е отчайващо!

# 87
  • София
  • Мнения: 1 959
21 Best Songs About Friday
https://www.musicgrotto.com/songs-about-friday/
Добре сме дошли и Добре сме се заварили в петък - ето ви 21 песни за по-добро настроение (изборите не са отразени)!

Да видим какво ни чака - освен ветрищата вън...

# 88
  • София
  • Мнения: 27 315
Киншаса според мен по пътя на логиката и изключването.

# 89
  • Мнения: 41 496
Много гаден въпрос, кой ли от тези градове е по-голям от Париж?

П.П. Киншаса бил много голям град - 11 милиона, а Париж много малък - горе долу колкото София???

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт