Стани богат - тема 17

  • 13 162
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 577
Труден въпрос за алопецията. Плешивите да казват.

# 721
  • Мнения: 41 165
Очаквах отговорът да се крие в премълчаната втора дума (цялото научно наименование е алопециа ареата). И понеже го знам много се мъчих да се сетя и... нищо. После се оказа, че думата си е в самата "алопеция" и идва от гръцки. Ама как да го знае човек?

# 722
  • Мнения: 586
Доста добра игра досега. Въпросите за Нобел и алопецията си признавам, че не ги знаех на първо четене и без жокер не бих ги познал. Вече с 50:50 последния въпрос беше по-лесен.

Улицата трябва да е Батенберг. Малко срамно, че не знам директно, но би трябвало да съм прав.

# 723
  • Мнения: 3 577
Аз го знам, но знам и гръцки.
Тук е Батенберг.

# 724
  • Мнения: 41 165
Колебаех се между "Батенберг" и "Съединение", но гадаех.

За динамита го знаех и не ми беше челиндж изобщо.

# 725
  • Мнения: 586
Тук не го знам директно, но съм съгласен, че и според мен не е медицината и физиката. Между изкуство и спорт съм и на интуиция, съм за Д.

# 726
  • Враца
  • Мнения: 2 274
Въпросът за Котов- труден и доста специфичен ми се струва.
Гугъл казва, че е от шаха. Значи по-общо казано- от спорта.

# 727
  • Мнения: 41 165
И на мен ми звучи като спорт и щях да рискувам с това. Ама все пак много странен спорт се оказа. Последният, за който си мисли човек като чуе думата спорт Wink

# 728
  • Мнения: 586
И тук не знам, но като за 10 000 лв. ми се струва, че сърп (символ на смъртта) и копие (оръжие) отпадат. За огледало съм.

# 729
  • Мнения: 41 165
За тази сума твърдо съм за огледало.  Всякакви подразбиращи се убийствени предмети отпадат, кръстът също.

Интересно ми е от какво са си правели огледалата? Май не са имали бронз и стъкло, от злато?

# 730
  • Мнения: 3 577
Идрис трябва да е.

# 731
  • Мнения: 586
Това съм го чел в Уикипедията на Кадафи преди години, но не го помня ясно. Залагам на Летсие Три, без да съм сигурен.

# 732
  • Мнения: 3 577
Тромпет.

# 733
  • Мнения: 36 580
Билалов не харесва този участник.

# 734
  • Мнения: 586
И аз съм за тромпет по спомен. Предният въпрос за брака между роднини ме разби, макар че познах, но с тотално грешка логика. Аз си мислех, че първите братовчеди са второ ниво, вторите - трето и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт