Детски аутизъм

  • 1 121
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Извинявам се ако има подобен пост, но съм много объркана и незнам какво да правя. Имам две деца. Момиче на 12 г. и момче на 4 г. (скоро ще прави 5). Малкия отскоро е с диагноза детски аутизъм. Проблема при него е,че все още не говори, но казва думички,които той си реши, например : котка,куче,пате,крава и т.н., знае и звуците им. Числата от 1-10 казва (не ги произнася правилно,но му се разбира). Азбуката я научи от А-Я, даже и се опитва да ги пише буквите. Пълен индивидуалист, прави каквото той си реши. Започна да ме имитира, направя нещо с ръце и той го прави. Имаме очен контакт, но като му кажа не, е много раздразнителен. Раздразнителен е и в много други ситуации,например:прави си кула от кубчета и кулата падне се почва рев и тръшкане. В кухнята му е весело, като види яйца ми вади купичката за проверяване и бъркалката за бъркане,но той си го решава това. Не ми носи предмети като му кажа например: донеси заека. Не се заиграва с деца в градината,няма контакт с тях. Лошото е,че две години пандемия бяхме изолирани,на площадка да не ходим,навън да не излизаме и т.н. В момента работим с логопед. От два месеца насам има подобрение,но му трябва още. Незнам с таткото към какъв специалист да се обърнем и какви изследвания да му направим ако е нужно. Извинявам се за дългия пост. Очаквам и други отговори от майки сблъскали се с такава ситуация.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 590
Тази тема ще помогне - https://www.bg-mamma.com/?topic=1412751

Общи условия

Активация на акаунт