МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 19

  • 19 685
  • 407
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 912
Варикоцеле операцията крие също рискове само да напомня и понякога не е обоснована. Може да видите в заглавната страница кога да се обмисли такава стъпка и е редно всеки да прецени спрямо собствената си ситуация. Най-често операцията има за цел подобрение което да доведе до естествено забременяване. В случаите на инвитро, операцията може да бъде излишна, освен ако няма висока днк фрагментация. В случая на Дидка днк фрагментацията е ниска, степента на заболяването е по-ниска, а инвитро неизбежно, което означава, че операцията наистина може да бъде излишна. Между другото на ММ се появиха някакви топчета в тестисите след операцията и дано да не е нещо притеснително, мислим скоро да ходим да го види д-р Кацаров. Но съм чела и предишни мнения, че се случва това и май нищо не се предприема и тези топчета си остават. Тъкмо повод да попитам как се отразява операцията на вашите мъже? Имали ли са някакви странични ефекти и случвало ли се е нещо подобно като на ММ.

# 31
  • Мнения: 34
purple_heart

Понеже аз забременях 3 месеца след като направихме операцията, в момента съм бременна в 7ми месец. Не сме правили спермограма след операцията, точно защото забременях и ММ спря добавките и не знам дали има подобрение, понеже сметнахме за ненужно да даваме 70,80лв. предположение че вече имахме положителни резултати.. Не знам дали е Божа работа или и операцията и добавките до някъде са свършили работа, но каквото и да е това вече е без значение, щом това което искахме се случи.
Пожелавам го на всички тук, нека съвсем скоро да се радвате на двете чертички! ❤️

# 32
  • Мнения: 79
Варикоцеле операцията крие също рискове само да напомня и понякога не е обоснована. Може да видите в заглавната страница кога да се обмисли такава стъпка и е редно всеки да прецени спрямо собствената си ситуация. Най-често операцията има за цел подобрение което да доведе до естествено забременяване. В случаите на инвитро, операцията може да бъде излишна, освен ако няма висока днк фрагментация. В случая на Дидка днк фрагментацията е ниска, степента на заболяването е по-ниска, а инвитро неизбежно, което означава, че операцията наистина може да бъде излишна. Между другото на ММ се появиха някакви топчета в тестисите след операцията и дано да не е нещо притеснително, мислим скоро да ходим да го види д-р Кацаров. Но съм чела и предишни мнения, че се случва това и май нищо не се предприема и тези топчета си остават. Тъкмо повод да попитам как се отразява операцията на вашите мъже? Имали ли са някакви странични ефекти и случвало ли се е нещо подобно като на ММ.

При нас няма засега странични ефекти, но не е толкова бързо възстановяването колкото мислехме. Доста дълго време имаше оток, сякаш и сега има още малко.
Не сме се възвърнали на 100% към нормалния начин на живот.

# 33
  • Мнения: 83
При нас също има варикоцеле, откри го Башар януари месец и от ехографа там е било 3та степен, не го оперирахме, само микро ТЕСЕ. Обаче края на септември при друг лекар на ехографа излезе 2ра степен и лекаря изписа лекарства. Каза, че с лекарства може да падне до 1ва степен, а ако расте тогава операция. Странно е от януари до септември без нищо да сме правили по въпроса как от 3та е 2ра степен.

# 34
  • Мнения: 286
Здравейте,
Мъжът ми си направи спермограма. Има и установено варикоцеле. Може ли да погледнете резултатите и да коментирате?



Другата седмица има запазен час за преглед при д-р Кацаров, както и ще си изследва и хормоните.

# 35
  • Мнения: 113
Le Strange, имате ли пусната морфология?

# 36
  • Мнения: 286
Le Strange, имате ли пусната морфология?

Нямаме. Мъжът ми не знаеше каква спермограма да си пусне и си пусна обикновена, вместо разширена.

# 37
  • Мнения: 912
Le Strange, къде е правена спермограмата? Морфологията по Крюгер и ДНК фрагментацията са също много важни и без тях просто не е пълен анализът. Ние сега каквото и да кажем, има голям риск да е грешен съвет/коментар, защото няма да знаем другите два фактора. Но така или иначе, бройката и подвижността не са никак добре и всъщност каквато и да е морфологията няма да има значение, защото при такава малка бройка, дори много висока да е морфологията няма да играе особено голяма роля. За мен лично добавки + здравословно хранене и спорт са задължителни при ТМ, за да вдигнете поне бройката и ако се получи вече да се мисли операция ли, инвитро ли, какво ще следва. Важно е и каква е ДНК фрагментацията, защото ако и тя е висока, само добавки може и да не помогнат. Но първо нека мине прегледа вижте какво ще каже Кацаров и ще се радвам да споделиш после как е минало и тогава да дадем съвет и ние.

ПП Хубаво е да пуснете хормоните преди прегледа с Кацаров, за да може той да ги има предвид и да има цялостната картинка.

# 38
  • Мнения: 286
Така е.
Спермограмата беше направена в АГ Щерев.
Да, със сигурност ще си пусне изследвания за хормони преди прегледа другата седмица. ММ държи да се оперира.

# 39
  • Мнения: 79
Как да намаля ТСХ с билки някой знае ли?

# 40
  • Мнения: 912
TSH е хормон на хипофизата и зависи от много други хормони. Вскички хормони в тялото са като скачени съдове, т.е. смъкването на един автоматично влияе върху други и обратното. Не бих използвала билки за регулиране конкретно само на един хормон, даже не мисля, че и ще се получи. То затова се казва, че при хормонален проблем се търси начин да се постигне хормонален баланс. Трябва да се гледа комплексно на хормоните и биохимията в тялото. По-скоро намерете много добър ендокринолог и разберете откъде идва проблемът с ТСХ, какво заболяване има, за да е той повишен. Билките могат да влияят положително на процесите в тялото и така косвено да повлияят върху хормоните. Адаптогените (ашваганда, гъби рейши) са билки, които са известни с това, че имат положително влияние върху функцията на щитовидната жлеза, но не и конкретно и директно върху ТСХ. Прочетете за тях, ако желаете, но според мен само с билки няма как да намалите директно тсх. А дори и да го направите, то може да дисбалансирате други хормони и да се откючат други проблеми.

# 41
  • Мнения: 70
Здравейте!
Много ще съм благодарна за коментар. ММ е на 32 години, не пуши, рядко пие, няма проблем с кг или нещо друго. Честно казано се изненадахме от резултата и сме доста притеснени. Изследванията са пускани в клиника "Щерев", назначени от д-р Бъчваров. Изчакваме и изследване за някои инфекции и ще запишем час, за да каже своето мнение. И все пак според вас има ли начин за подобрение?

# 42
  • Мнения: 116
Le Strange, изследването за ДНК фрагментация не се обхваща от спермограма по Крюгер, нали така, тъй като ние такава правихме. И в тази връзка въпросът ми е къде може да се направи такова изследване. Благодаря

quote author=S.G.C. link=topic=1598064.msg47114574#msg47114574 date=1698237981]
Le Strange, къде е правена спермограмата? Морфологията по Крюгер и ДНК фрагментацията са също много важни и без тях просто не е пълен анализът. Ние сега каквото и да кажем, има голям риск да е грешен съвет/коментар, защото няма да знаем другите два фактора. Но така или иначе, бройката и подвижността не са никак добре и всъщност каквато и да е морфологията няма да има значение, защото при такава малка бройка, дори много висока да е морфологията няма да играе особено голяма роля. За мен лично добавки + здравословно хранене и спорт са задължителни при ТМ, за да вдигнете поне бройката и ако се получи вече да се мисли операция ли, инвитро ли, какво ще следва. Важно е и каква е ДНК фрагментацията, защото ако и тя е висока, само добавки може и да не помогнат. Но първо нека мине прегледа вижте какво ще каже Кацаров и ще се радвам да споделиш после как е минало и тогава да дадем съвет и ние.

ПП Хубаво е да пуснете хормоните преди прегледа с Кацаров, за да може той да ги има предвид и да има цялостната картинка.
[/quote]

# 43
  • Мнения: 912
Papilio, спермограмата като цяло е добра за спонтанно забременяване, няма повод за голямо притеснение. Ако искате да подобрите все пак показателите, добавки, спорт и подобрение в начина на хранене при вас могат спокойно да помогнат.

AshleyIN, ДНК фрагментацията се изследва в репродуктивните клиники и обикновено се доплаща отделно от разширената спермограма, но се включва към нея при анализа. Така че във всяка репродуктивна клника в която може да се пусне спермограма, може да се пусне и днк фрагментация.

# 44
  • Мнения: 37
Така е.
Спермограмата беше направена в АГ Щерев.
Да, със сигурност ще си пусне изследвания за хормони преди прегледа другата седмица. ММ държи да се оперира.

Трябва ни "пълна спермогарам" обаче, четейки старата тема а и различни източници в интерент, излиза че има разлики в качеството на самото изследване и тестовете който ползват за разширените спермограми...Може ли да дадете съвет къде може да са направи най-качествена или ако така може да се изразя съвременна и надеждна спермограма?

Общи условия

Активация на акаунт