Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 12

  • 48 861
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 41
Аз през 2022 г. правих серия от лазери при дерматолог за релефни белези от акне. През цялото време бях на третиноин, спирах го само за около седмица след всяка процедура, докато кожата ми се поуспокои. За съжаление, не си спомням какви точно лазери правих, като наименования.
Също съм правила и микродермабразио пак по същото време. Не съм имала проблеми и нежелани реакции.
Само за информация, третиноинът ми също е предписан от дерматолог и е забъркан в аптека по специална рецепта. Т.е. цялото ми лечение беше проследено и контролирано от лекар.
Може би е добре и вие да си направите една консултация преди такава процедура.

Спирахте за седмица след, а преди лазерната процедура не, така ли?

# 721
  • Мнения: 348
Здравейте отново!
При мен имаше подобрение, доста ми се изравни текстурата на кожата и бях доволна. Но все още има какво да се желае, разбира се.
Искам все пак да уточня няколко неща.
На първо място, аз съм на 30+ години, а моите белези са стари, от тийн годините ми. Т.е. колкото по-млада е кожата, колкото по-пресни са белезите, толкова по-добре. Колкото повече се чака, толкова по-бавно е лечението.
На второ място, човек трябва да има реалистични очаквания и да е наясно, че няма светкавичен ефект. Лазерните процедури най-общо казано създават микротравма на кожата, като по този начин стимулират производството на колаген, за да може тя да започне да се самовъзстановява с по-бързи темпове. Но резултатът е отложен във времето и ефективността зависи от много фактори.
На трето място, както всеки случай е различен сам по себе си, така и вече има доста разнообразие от лазери, аз например НЕ съм правила от най-агресивните (като CO2 фракционен лазер), защото не можех да си позволя прекалено дълъг възстановителен период.
И по последния въпрос - не спирах третиноина преди процедура, само след.

# 722
  • Мнения: 22 924
Аз 2 пъти правя СО2, в началото уау кожа, после пак избиват петната.Но ако се прави всяка година може би ще се държи ниво.

# 723
  • Мнения: 2 228
За толкова пари,болка и възстановителен период след СО2,наистина ефектът е краткотраен и после пак чувствам кожата си с неравна текстура.Не бих го правила повече,3 процедури са ми достатъчни.Мисля,че е агресивно и при мен лично неподходящо.

# 724
  • Мнения: 22 924
То зависи колко дълбоко е правен.Последният ми беше повърхностен и нямаше никакъв дискомфорт.Но СО 2 е доста хубава поддръжка за кожата.

# 725
  • Мнения: 405
Ползвам ретинОл на скинциклопледия от половин година някъде. Доволна съм и ми се подобри видимо кожата. Колко време трябва да го ползвам, кога трябва да мина към нещо друго и ако ми кажете и имена на продукти, ще съм доволна, че нещо съм индианка в тази област. Благодаря!

# 726
  • Стара Загора
  • Мнения: 109
Ползвам ретинОл на скинциклопледия от половин година някъде. Доволна съм и ми се подобри видимо кожата. Колко време трябва да го ползвам, кога трябва да мина към нещо друго и ако ми кажете и имена на продукти, ще съм доволна, че нещо съм индианка в тази област. Благодаря!

Имам същия, но го закупих наскоро и го ползвах 2-3пъти, защото слънцето стана много силно и ме е страх! Ти колко често и как го ползваше?

# 727
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Ползвам ретинОл на скинциклопледия от половин година някъде. Доволна съм и ми се подобри видимо кожата. Колко време трябва да го ползвам, кога трябва да мина към нещо друго и ако ми кажете и имена на продукти, ще съм доволна, че нещо съм индианка в тази област. Благодаря!
Ползвах 4 месеца ретинол и минах на ретинал.

# 728
  • Мнения: 405
Ползвам ретинОл на скинциклопледия от половин година някъде. Доволна съм и ми се подобри видимо кожата. Колко време трябва да го ползвам, кога трябва да мина към нещо друго и ако ми кажете и имена на продукти, ще съм доволна, че нещо съм индианка в тази област. Благодаря!

Имам същия, но го закупих наскоро и го ползвах 2-3пъти, защото слънцето стана много силно и ме е страх! Ти колко често и как го ползваше?
Първоначално веднъж на няколко вечери, после зачестих. С добра слънцезащита не виждам проблем.
Ползвам ретинОл на скинциклопледия от половин година някъде. Доволна съм и ми се подобри видимо кожата. Колко време трябва да го ползвам, кога трябва да мина към нещо друго и ако ми кажете и имена на продукти, ще съм доволна, че нещо съм индианка в тази област. Благодаря!
Ползвах 4 месеца ретинол и минах на ретинал.
Какъв ретинал ползвате? Като напиша в гугъл и ми излиза само ретинОл

# 729
  • София
  • Мнения: 1 690
Ретиналът на Dr. Different много го харесвам. Ползвам 0,1%, но има и 0,05% за стартиране. Има го в лотус (Lotus10 - код от групата във фейсбук). Също така съм чувала много добри отзиви за A-game на Geek and Gorgeous. Там също има 0,05%.

# 730
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Аз започнах с 0.05 на А-game, но съм от недоволните и минах на Авен, 0.1. https://galen.bg/avene-a-oxitive-noshten-piling-krem-30-ml
Септември мисля да заложа на този https://novakoja.com/collections/theramid/products/a-retinoate-% … D0%BF%D0%B8%D1%8F

# 731
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Какво не ти допадна при A-game?
Май доста са надули цената на Авен.

# 732
  • Мнения: 1 879
Аз правих консултация с дерматолог. Имам Розацея и спирам третиноина по негова препоръка. По-нататък ще го питам мога ли да включа ретинал/бакучиоил в рутината.

# 733
  • Мнения: 2 730
Аз започнах с 0.05 на А-game, но съм от недоволните и минах на Авен, 0.1. https://galen.bg/avene-a-oxitive-noshten-piling-krem-30-ml
Септември мисля да заложа на този https://novakoja.com/collections/theramid/products/a-retinoate-% … D0%BF%D0%B8%D1%8F
Аз в момента ползвам на Авент. Какви да отзивите за Thetamid?

# 734
  • Мнения: 490
Вече няма съмнение - ретинола ми прави ужасни подкожни пъпки. Моля , споделете само при мен ли става този гаден проблем? Дали може да е от конкретния продукт- Someby me ,Retinol Intense? Има ли смисъл да пробвам с друг?

Общи условия

Активация на акаунт