Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 12

  • 48 864
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 416
Момичета, аз си поръчам acnelise 0,025, обаче се питам доколко е полезно постоянно да се мажем с този крем...да ни се лющи кожата..някой замислял ли се е

# 31
  • Мнения: 418
Трябва да ползвате ретиноиди така че да не ви се лющи кожата.Т.е. да ги употребявате в такъв процент и толкова често, колкото е комфортно за вашата кожа и може да понесе.За мен ползването на ретиноиди, което води до лющене на кожата има абсолютно негативен ефект и по-добре без ретиноиди.

# 32
  • Мнения: 2 866
Направих крачка назад и от ретинал се върнах на ретинол 1%. Целта ми е да използвам продукта редовно, без дехидратация или зачервявания. С ретинал по-често от 2/7 не ми се получи, надявам се с ретинола да постигна  рутина поне през вечер. Засега върви добре, само сбърках, че вкарах още нещо ново (маска с глина, ниацинамид и лимон) и след това се зачервих. Отлагам маската засега.

# 33
  • Мнения: 1 930
И аз поръчах, само че acnelise 0,05 намерих. Днес ще ходя да си го взема.
Ще го използвам за първи път, започвам довечера. Да Ви питам какво количество се слага? Смятам да направя сандвич метода с крем. Обаче незнам дали наличните ми стават.
В момента имам този :
Състав:
Скрит текст:
Ingredients
Water, Glycerin, Ethylhexyl Cocoate, Hydrogenated Coco Glycerides, Stearyl Alcohol, Butylene Glycol, Cetyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glyceryl Stearate Citrate, Octyldodecanol, Tocopheryl Acetate, Ubiquinone, Biotin, Biosaccharide Gum 1, Sodium Ascorbyl Phosphate, Zea Mays (Corn) Oil, Beta Carotene, Tocopherol, 1,2 Hexanediol, Carbomer, Sodium Hydroxide, Trisodium EDTA, Dehydroacetic Acid, Phenoxyethanol
Скрит текст:

Този:
Скрит текст:
Състав:Water, tocopheryl acetate (vitamin E), glyceryl stearate SE, hydrogenated polyisobutene, stearic acid, propylene glycol, glycerin, cetyl alcohol, PEG-8 dimethicone, prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oil, persea gratissima (avocado) oil, aloe barbadensis (aloe vera), triethanolamine, imidazolidinyl urea, tetrasodium EDTA, fragrance, methylparaben, propylparaben.
Скрит текст:

и този: Който, взех за дневен под грим, но правиужасен кир ефект.
Състав:
Скрит текст:
AQUA / WATER, GLYCERIN, DIMETHICONE, ISOHEXADECANE, SILICA, HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID, ALCOHOL DENAT., DIPROPYLENE GLYCOL, SYNTHETIC WAX, CI 77163 / BISMUTH OXYCHLORIDE, CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE, SECALE CEREALE EXTRACT / RYE SEED EXTRACT, SODIUM ACRYLATES COPOLYMER, SODIUM HYALURONATE, PHENOXYETHANOL, ADENOSINE, PEG-10 DIMETHICONE, ETHYLHEXYL HYDROXYSTEARATE, NYLON-12, DIMETHICONE/PEG-10/15 CROSSPOLYMER, DIMETHICONE/POLYGLYCERIN-3 CROSSPOLYMER, PENTYLENE GLYCOL, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, BENZYL SALICYLATE, BENZYL ALCOHOL, LINALOOL, BENZYL BENZOATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CAPRYLYL GLYCOL, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, ALPINIA GALANGA LEAF EXTRACT, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, DISODIUM EDTA, CITRONELLOL, PARFUM / FRAGRANCE.
Скрит текст:

Ако никой не става четох за някакъв хубав хидратираш на Mixa.
Дълго стана, ще бъда благодарна на съдействие, момичета Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 10 310
Момичета, аз си поръчам acnelise 0,025, обаче се питам доколко е полезно постоянно да се мажем с този крем...да ни се лющи кожата..някой замислял ли се е

Аз използвам ретинал и трет от една година без прекъсване, никога не съм се белила, кожата ми е в перфектно състояние. Зачервих се един единствен път, първия път в който нанесох Ретиридес 0.025%, което премина за около 10мин.
Козметичката твърди, че ретиналите не бива да се използва повече от 4м., гледах, четох и май не съм склонна да се съглася с нея.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 7 702
nad_tab а някакво обяснение даде ли? Стана ми интересно. Мацките ползват ретиноиди нон стоп с години. Не виждам логиката освен ако не говорим за трет ползван за лечение на акне. Изначално повечето козметички отричат ретиноидите.

# 36
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Ще отричат, нали трябва да си пробутват процедурите и услугите, които струват три и четирицифрени суми. Как ще признаят, че някакви кремчета вършат по-добра работа от тях.

# 37
  • София
  • Мнения: 10 310
nad_tab а някакво обяснение даде ли? Стана ми интересно. Мацките ползват ретиноиди нон стоп с години. Не виждам логиката освен ако не говорим за трет ползван за лечение на акне. Изначално повечето козметички отричат ретиноидите.
Да, ако се използва повече от 4м. на година, кожата ставала много реактивна и склонна на алергии.

Сигурно е права, но всички сме с различна кожа и тя самата не спира да ахка и охка, колко ми е хубава кожата. Ходя при нея веднъж на 3 месеца за някоя и друга глезотийка, май нямам нужда, но мацката е готина и всеки път ме изненадва с някоя интересна процедура.

И да, всеки път се опитва да ми пробута от нейните продукти, работи с Медик8, не са лоши, но не виждам разлика с корейчетата или Авена, който използвам най-често.

# 38
  • Мнения: 2 188
Значи, аман от глупостите на козметичките Simple Smile. И на мен същите ми ги разправят, а в същото време казват, че съм с чудесно обгрижена кожа ... Аз ползвам трет. над 10 години, с прекъсвания от време на време, за да пробвам някое чудо на известен бранд и винаги се връщам после към него.
В същото време 4 дерматоложки при които съм била, казват че ползването на третиноин носи много позитиви и самите те също го ползват.

# 39
  • Мнения: 1 675
Момичета, авен а-окситив и акнелийз 0,1% идентични продукти ли са? И може ли авен-а да се ползва ежевечерно?

Опитвам се да проверя информацията за приятелка, която няма достъп дофорума.

# 40
  • Мнения: 5 619
Не, едното е ретинал, другото - третиноин.

# 41
  • Мнения: 6 712
Момичета, авен а-окситив и акнелийз 0,1% идентични продукти ли са? И може ли авен-а да се ползва ежевечерно?

Опитвам се да проверя информацията за приятелка, която няма достъп дофорума.

Не.
А-окситив има няколко вида. Нощния пилинг и околоочния са с ретинал. Дневния антиоксидантен серум и изглаждащия крем нямат ретинал в състава. А-окситив са продукти насочени към забавяне стареенето на кожата и намаляване на бръчките.

Акнелиз е третиноин за лечение на акне.

Ретинал и третиноин са различни вещества, съответно на въпроса ви - не са идентични продукти.

Антиоксидантния серум и крема могат ежедневно.
Ако е въвеждан ретинал/ретинол преди - пилинга и околоочния може всеки ден. Ако не е въвеждан се започва през няколко дни докато кожата свикне, след това може всеки ден.

Ретинал/ретинол/третиноин/изотретиноин се използват в периода октомври - март когато няма слънце.
Под контрол на лекар, може да се ползват и лятото с нанасяне на слънцезащита през 2 часа.

# 42
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Слънце има целогодишно. Има държави по света, в които по цяла година е лято. И там използват такива съставки, та не е нужно да се спират през лятото.

# 43
  • София
  • Мнения: 10 310
Аз също използвах трет и през лятото, слънцезащите през 2 часа е немислимо за мен.... трябва да си безработен или вманиачен за да го правиш. Повтарям само на плажа или на някоя ужасно слнчева многочасова разходка.
От както използвам Ultrasun в нормален ден, салгам сутрин и забравям.

# 44
  • Мнения: 4 678
Здравейте, красавици. От няколко дена чета темите, но все още не мога да се ориентирам с какво трябва да започне съвсем начинаещ, със смесена кожа на лицето, с вече изразени мимически и лека гневна, която мнооооого ме дразни (40+).
Досега пилинги не съм правила, само едно време във форума беше хит едно кремче с гликолова киселина (даже сега не мога да намеря точно кой беше и коя беше темата Flushed) и с него съм изхабила 2 опаковки 2 зими, и това е Simple Smile
Абсолютно боса съм в тази тема.
Искам да изгладя доколкото е възможно бръчки и неравности, и да подмладя лицето Grinning
Благодаря на всички отзовали се. Hug

П.П. добри отзиви прочетох за Скулптора на Колагена от Принцесата - дали става като за начинаещ?

Общи условия

Активация на акаунт