Колко Ви е сметката за ток на месец? - тема № 7

  • 24 182
  • 442
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 153
Ако за 2 нощувки в месеца при нашето потребление на вилата сметката ни е повече, би ме притеснило, че някой се включва.

# 16
  • Мнения: 46 518
И според мен няма как да сравняваме сметки за 2 дни с такива за 10. То това си е 1/3 месец.

duhi_puhi, а фурна на ток?
Подкрепям да изключите всичко за месец (отчетния период) и да видите пак ли ще навърти.

# 17
  • Мнения: 68 648
На нас пък ни изключиха оня ден тока на стълбището..представяте ли си??
Две години назад плащах на 10-12месеца веднъж.
Тази също исках дек.да платя наведнъж, тия пък ни спряли..за сметки от по 1.40 и 2.50 месечно????
Ненормална работа...
20 лв са до за 9 месеца, 19 лв им платих за включването...
Ненормална работа.....бясна съм.

# 18
  • Мнения: 10 413
А нашето стълбище вече е почти 30 лв за 5 крушки 😁
duhi_puhi, а фурна на ток?
Подкрепям да изключите всичко за месец (отчетния период) и да видите пак ли ще навърти.
Няма, писах няколко пъти. Фурната е в печката на дърва. Няма готварско нищо на ток .
А, нищо няма да спирам. Както писах на мен са ми приблизително ок сметките, ама като чета подобни по 10-20 😊
Ай стига с мен, то всичко ми е поне двойно от ССФ, все тая 🤣

# 19
  • Мнения: 46 518
Аз бих си провверила, от чисто любопитство Blush
Но пък за 2 дни 10 лв. е по 5 лв. на ден, грубо смятам.
За 10 дни 40 лв. е 4 лв на ден.
Горе долу съвпадат сумите.

# 20
  • Мнения: 10 413
Тяхното е с печка и бойлер. Нямаме.
Те и в тях са им по-ниски сметките от това, с миялна,пералня и сушилня 😜 и бебе и още 2 деца...

# 21
  • София
  • Мнения: 13 153
Да, ама Електрохолд.
Сушилнята я ползваме само зимата и то само за определени неща, а не за всяко пране.
Броят на хората обичайно не увеличава разхода конкретно за ток. Той зависи от уредите, които се включват, а не от това колко човека живеят в домакинството. Дали лампата ще свети за 1 или за 5, дали картофите (които се изпичат за половин час винаги) ще нахранят 2 или 5 човека, дали пералнята ще изпере 2 панталона или 5 (на една и съща програма), все е едно.
На морето с ЕВН ни е по-скъпо, та може и от доставчика да е.
Възможно ли е през целия месец да е включен някакъв уред при вас? Примерно хладилник.
Другата опция е т.нар. утечка. За това трябва да извикаш да ти засекат с уред.

# 22
  • Мнения: 10 413
Айде да зависи... ако живеят 2ма или 5 - най-малкото хладилникът ще се отваря по-често, пералнята ще пере по-често и тия 5 картофа ще нахранят 5 човека за едно ядене, 2ма за 2-3, т.е. ще се готви по-често, ще светлата лампи повече насам-натам, щото тия 5 човека едва ли стоят едновременно е една и съща стая, ще се пускат разни дребни уреди ... абсурд да не зависи от броя на домакинството.
Не говоря конкретно, но няма как броя на хората да не оказва влияние. Освен ако само ти не ползваш електричество, а останалите само се местят насам натам да се хранят и спят 😁 това за теорията с 5те картофа и лампата.

# 23
  • София
  • Мнения: 13 153
Сигурно зависи за хора, които си стоят 24/7 у дома и ползват компютри, телевизори, бойлери, фризери, климатици, знайни и незнайни електроуреди.
Виждам и в темата, че с подобен начин на живот дори двама човека плащат много повече. Аз нямам подобен опит, защото начинът ни на живот не е такъв.
Аз не споря. Убедена съм, че, ако събера месечната сметка у дома с тази на вилата и с тази на морето, без да броя изразходваната  електроенергия на места, където ходим и е включена в цената на престоя, ще си стане съвсем нормална сметка и няма да изглежда изобщо ниска и нереална. Даже височка ще излезе.  Wink
Явно заблудата от ниските ни сметки идва от това, че в темата съм коментирала за всяка поотделно. Simple Smile

Последна редакция: нд, 15 окт 2023, 07:20 от Fever Ray

# 24
  • Мнения: 68 648
Когато уредите не се включват, те не дърпат ток от мрежата. Елементарна логика. И обяснение.

64 лева е нашата сметка.
Не готвя, само от пералня, бойлер, лампи, тв и комп.

# 25
  • Мнения: 1 125
54 лв. е последната сметка. Бойлерът си седи винаги включен, готвя, други уреди ползвам и съм много заблеяна с лампите, вечно забравям някоя. Grinning Добре е, чак съм изненадата, че това е за двама човека.

# 26
  • Мнения: 382
Моята е 80лв

# 27
  • Мнения: 146
При мен всичко е на ток, тъй като не си позволявам икономия, къпя се около 20 минути с топла вода два пъти на ден, когато се прибера от работа и след тренировка (имам фитнес в къщата) пуснете пералнята, след това сушилнята и така нататък. Да речем 200 - 360 лв. през зимата и  през лятото 150 лв за сам човек.

# 28
  • ново
  • Мнения: 5 963
Селската къща 6.09-6.10 сметка 26,76 лв. Постоянна консумация е хладилник с фризер, уикенда - бойлер, скара, рядко котлон или фурна, пералня. Електрохолд.

# 29
  • Мнения: 46 518
36 лв е нашата за миналия месец. Без бойлер, климатик и сушилня.
5 дни и нямаше.

Общи условия

Активация на акаунт