Февруарчета 2024 - Тема 6

  • 22 029
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 564
Ай стига, бе! Тъкмо влизам да кажа, че днес се сдобихме с апарат за кръвно вкъщи и почвам да го следя Joy Сутринта ми бяха леко подути ръцете, та в комбинация, че последния път при док измерихме нормално за нормалните хора кръвно (пък и аз бях с ниско преди), реших, че е по-добре да знам тенденцията. А и в една къща си трябва апарат за кръвно Simple Smile

# 16
  • Мнения: 110
Аххаха Тони, ние също си го купихме специално заради бременността. Влизаме в клуба на възрастните. А доки като ти установи завишение, изписа ли ти нещо?

# 17
  • София
  • Мнения: 8 564
Не, то и според мен е било моментно - досега винаги е било ок кръвното. Ама сега ще си селдя вкъщи и ако нещо ме притесни, ще й покажа измерванията.

# 18
  • Мнения: 332
Честно казано аз нито с баткото, нито сега не си следя кръвното. Като цяло и аз съм в групата на мнооого ниското кръвно 80/50 стига на моменти иначе по принцип ми е 90/60, но на консултации винаги е около 110/70 , предполагам от вълнението. Обаче не знам дали ми се вкарва и в тоя филм да го следя всеки ден, че хептен да паткясам 😂 иначе имам апарат за кръвно от онези старите, с цифрите, където се помпят и аз общо взето само на такъв имам вяра, научих се с такъв да меря и на електронните нещо не съм им фен. Обаче до сега през бременността не съм си го мерила нито веднъж ( аз като цяло не си го меря и без да съм бременна, дори при главоболие пак не се сещам).

# 19
  • София
  • Мнения: 8 564
Е, на мен ми се случи и да се подуя, затова ще меря. От едно мерене с нормално (не високо) кръвно, не бих се втурнала да купувам. Но се е случвало с ММ да се чудим като му е лошо ня някой от двамата, дали не е нещо от кръвно. Нека има, хляб и вода не иска.

# 20
  • Мнения: 197
За кръвното и аз бих почнала ако имам повод. Засега нямам и ще си спестя ежедневното притеснение за кръвното. Нормално е от страх или вълнение да се вдигне, това не е патология. А ръцете ми се пудуват когато дълго време съм ходила и са били ръцете надолу.

# 21
  • София
  • Мнения: 474
И аз съм с доста ниско кръвно, но си живея така от години и ми е супер Grinning С предишната бременност ме питаха как стоя права! Скоро на преглед ми се случи да закъснея леко и от бързане влязох в кабинета с блъскащо сърце и ми го премериха леко завишено като за мен, ама нали си ме знае АГ-то ме накара да изчакам да минат една, две жени преди мен та да се успокоя малко....резултата беше отново ниско. Иначе се въртя около 50..60 долна граница и 100 горна.

# 22
  • Мнения: 96
За кръвното да споделя- в болницата, в която лежа и 100/50 даже е нормално за бременни, предвид и приема на медикаменти, които допълнително го свалят...
Аз също съм постоянно с ниско кръвно. Какво ли не правя и така си вървят нещата.
Да попитам тези от вас, които си слагат утрогестан. Слагам вечер преди лягане по 2, но на другия ден сякаш цял ден изтича по малко. Ясно е, няма къде да отиде. Но пък цял ден не е ли много?! Или това, което изтича не е лекарство? (Във филма съм, отново Simple Smile )

# 23
  • Мнения: 332
За Утрогестана не знам, ама аз като слагах Полижинакс преди 2 месеца за 12 дни, по цяяяял ден изтичаше това чудо, като се има в предвид, че сутринта като отидех до тоалетна изтичаше бая голямо количество и после пак цял ден течеше. То се смесва и от лекарството и от течението което по принцип си има и явно за това става доста.

# 24
  • Мнения: 224
Привет и от мен група,
Искам да попитам на някоя от вас наложило ли й се до момента, по време на бременността, да пуска кръвни за алергии? Ако да, в коя лаборатория, и заслужаваше ли си?! Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 8 564
За кръвното да споделя- в болницата, в която лежа и 100/50 даже е нормално за бременни, предвид и приема на медикаменти, които допълнително го свалят...
Аз също съм постоянно с ниско кръвно. Какво ли не правя и така си вървят нещата.
Да попитам тези от вас, които си слагат утрогестан. Слагам вечер преди лягане по 2, но на другия ден сякаш цял ден изтича по малко. Ясно е, няма къде да отиде. Но пък цял ден не е ли много?! Или това, което изтича не е лекарство? (Във филма съм, отново Simple Smile )
С предишната неуспешна бременност, слагах Утрогестан (май по едно беше) и си течеше цял ден по малко, нормално е.

# 26
  • Мнения: 332
Привет и от мен група,
Искам да попитам на някоя от вас наложило ли й се до момента, по време на бременността, да пуска кръвни за алергии? Ако да, в коя лаборатория, и заслужаваше ли си?! Rolling Eyes
Знам че еозинофилите се изследват, за да се види дали протича някаква алергична реакция. Ти за какви алергии трябва да пускаш?

# 27
  • Мнения: 224
Привет и от мен група,
Искам да попитам на някоя от вас наложило ли й се до момента, по време на бременността, да пуска кръвни за алергии? Ако да, в коя лаборатория, и заслужаваше ли си?! Rolling Eyes
Знам че еозинофилите се изследват, за да се види дали протича някаква алергична реакция. Ти за какви алергии трябва да пускаш?

Хранителни. В началото на бременността направих много тежка реакция, шок, че и в Пирогов бях, съответно изключително внимавам какво ям, само и само да не стигна случайно пак до там.
Иначе съм наясно, че резултатите предвид всички процеси, които протичат в тялото, биха били малко изкривени, но все пак още се колебая, защото далеч храненето ми не е олицетворение на препоръчителното "разнообразно" Simple Smile

# 28
  • Мнения: 96
Благодаря, момичета! ❤️
За теста за алергии при бременни не съм наясно, но мъжа ми пуска скоро. В лаборатории Лина имат много подробно обяснение на сайта-специфика, изисквания, какви медикаменти да не се приемат, не се прави на гладно, по всяко време на деня може.
Имат и телефон, аз направо се обадих и питах за условията.

# 29
  • София
  • Мнения: 474
Момичета, излезе ми резултата от микробиологията и май съм се сдобила с гъбки 😣
 
Микроорганизъм: Candida albicans
Оценка: оскъдно
Микроорганизъм: Не се изолират аеробни бактери


Утре ще пратя на АГ да си каже тежката дума, но ако някой е на ясно нека сподели мнение ... трябва ли да се притеснявам 😟 Явно воднистото течение е от това, не знам. Има ли опасност за бебо? Чета, че по-скоро в опасно при раждането да не заразя бебето, но все пак се притесних, признавам си.

Последна редакция: пн, 09 окт 2023, 21:37 от KrissSsstina

Общи условия

Активация на акаунт